baki

VFS GLOBAL

در گذشته متقاضیان دریافت ویزا و روادید از یک سفارت، به دلیل حجم بالای درخواست‌ها باید وقت بسیاری را در انتظار ارسال مدارک و پردازش آن‌ها صرف می‌کردند. به دلیل حجم کاری بالای سفارت‌ها، کیفیت رسیدگی و پاسخ‌گویی به نیازهای کاربر کاهش یافته و نقص پرونده می‌توانست، شما را برای مدتی عقب بیاندازد. شرکت VFS Global که با نام تجاری (Visa Application Center) VAC نیز شناخته می‌شود، با نیروهای متخصص و فضای امن خود، بستر واسط سریع، ایمن و پاسخ‌گو را برای فرایند دریافت مدارک از متقاضی، تشخیص هویت و تنظیم درخواست را به نیابت از سفارت‌خانه، برای درخواست کننده انجام می‌دهد.

وی اف اس - هلدینگ باکی

این پذیرنده واسط، حجم کاری بالایی را از دوش سفارت‌خانه‌ها برداشته تا آن‌ها با وقت بیشتری به ارزیابی درخواست هر متقاضی بپردازند. در طرف دیگر، متقاضی نیز در فضای اداری با امنیت، همراهی و راهنمایی بهتر، توانایی ثبت درخواست خود و ارسال بدون نقص مدارک را به سفارت دارد.پس از تایید اولیه درخواست متقاضی از سایت سفارت موردنظر، قرار ملاقات با دفتر شرکت وی اف اس گلوبال مرتبط با آن سفارت باید تنظیم شود. پیش از مراجعه با ارسال درخواست از طریق راه‌های ارتباطی دفتر این شرکت، با وارد کردن فرم، اطلاعات و مدارک موردنیاز برای تهیه در حین مراجعه به کاربر نمایش داده می‌شود.با توجه به نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و تصویر چهره)، هر متقاضی باید در محل دفتر حاضر شود. وی اف اس گلوبال تمامی خدمات دریافت مدارک درخواست کنند از جمله، ثبت اثر انگشت، عکس چهره، ثبت و بررسی هویت ملی اشخاص، جمع‌آوری و بررسی صحت مدارک را انجام می‌دهد و با ارسال مستقیم مدارک درخواست در یک بسته، سفارت را از دریافت اطلاعات معتبر و بدون نقص مطمئن می‌کند.

توجه کنید که وی اف اس گلوبال تنها یک شرکت واسط میان متقاضی و سفارت به منظور برون‌سپاری ماموریت‌های بدون ارزیابی و تعیین نکردن تصمیم‌گیری تایید یا رد درخواست گذرنامه است. این شرکت با دریافت مدارک، بررسی هویت هر شخص و ثبت آن، مطمئن می‌شود که درخواست یکتا و بدون نقص را برای تخصیص وقت سفارت به صورت ایمن به سفارت در ارتباط، ارسال می‌کند.

با شروع فعالیت‌های این شرکت، این شایعه پیش آمد که گروهی با نفوذ در سفارت‌ها توانایی تایید تضمینی درخواست‌کننده ویزا را دارند اما این شرکت تنها موارد راهنمایی مخاطب و دریافت مدارک را برعهده دارد. ارزیابی هویت، نوع درخواست، تایید و صدور گذرنامه، همچنان بر عهده سفارت موردنظر است. گرچه ممکن است پس از بررسی از سوی سفارت، پاسخ آن، از طریق VFS به دست شما برسد اما این مجموعه مراکز پذیرش درخواست ویزا، دخالتی در عملکرد سفارت ندارند. وی اف اس گلوبال به دلیل تجربه بالا در امور دیپلماتیک بین کشوری، راهنمای مناسب، ایمن و رسمی با اخذ مجوز از سفارت مرتبط است.

اطلاعاتی درباره شرکت VFS GLOBAL

وی اف اس - هلدینگ باکی

1. حداقل زمان ارزیابی درخواست ویزا ۱۵ روز است و زودترین زمان برای درخواست ویزا در مراکز VAC حداکثر ۳ماه قبل از زمان سفر است. پیشنهاد وی اف اس به متقاضیان این است که بازه زمانی مناسبی را بین وقت سفارت و زمان سفر برای پروسه بررسی و دریافت جواب درخواست ویزا اختصاص دهند. این بدین خاطر است که هیچ تضمینی برای زمان جواب ویزا وجود ندارد و ممکن است رسیدگی به درخواست متقاضی با تاخیر روبرو شود.

2. سفارت هر کشور مسئول به روزرسانی وضعیت درخواست ویزای متقاضی نبوده و این مورد تنها از طریق شماره پیگیری درخواستی که به هنگام اپلای کردن به شما داده شده قابل انجام است. لازم به ذکر است که پاسپورت متقاضی در خلال پروسه درخواست ویزا نزد وی اف اس گلوبال و یا سفارت باقی می‌ماند.

3. اطلاعات بیومتریک متقاضی با استفاده از یک پروسه سریع، هوشمندانه و بدون دردسر که شامل اسکن عکس و ثبت ۱۰ انگشت دست با اسکنر انگشت می‌شود در کارگزاری وی اف اس گلوبال جمع‌آوری می‌شود.

4. عکس ارائه‌شده توسط متقاضی باید تابع قوانین بیومتریک ICAO باشد. در صورتی که نوک انگشتان شما صدمه دیده و یا بریده شده، باید به هنگام بهبود کامل مجددا وقت سفارت بگیرید و به VFS global مراجعه کنید.

5. چنان‌چه از ارائه اطلاعات بیومتریک خود به کارگزاری وی اف اس اجتناب کنید، پروسه درخواست ویزای شما پیگیری نخواهد شد. اگر دارای تزئینات موقتی نظیر حنا بر روی دستان خود هستید، بهتر است پیش از تعیین وقت سفارت با مسئولان وی اف اس گلوبال از امکان انجام اسکن اثرانگشت در محل سفارت مطمئن شوید.

6. متقاضیان زیر ۱۲ سال، افراد معلول و ناتوان در ارائه اسکن اثر انگشت (با گواهی و تائید پزشک) تنها نیازمند ارائه عکس بیومتریک هستند.

7. اگر متقاضی بین ۱۲ تا ۱۸ سال سن داشته باشد، حضور و رضایت‌نامه یکی از والدین و قیم قانونی به هنگام گردآوری اطلاعات بیومتریک الزامی است. شرکت وی اف اس گلوبال تنها مجاز به ارائه بخشی از خدمات اداری ویزا نظیر جمع‌آوری درخواست‌های ویزا، انجام انگشت‌نگاری و اطلاعات بیومتریک و تحویل پاسپورت به متقاضیان بوده و سایر مسائل مهم نظیر موافقت و یا ریجکت درخواست ویزا و مدت زمان رسیدگی به هر پرونده کاملا در کنترل سفارت هر کشور است.

8. این شرکت دارای وابستگی به هیچیک از شرکت‌های مسافرتی توریستی، آژانس‌های خدمات پرواز، بیمه‌های مسافرتی و ادارات تایپ و تکثیر در ایران نبوده و تحت هیچ عنوانی خدمات مشاوره به متقاضیان ارائه نمی‌دهد.

9. توجه داشته باشید که بیمه مسافرتی بین‌المللی شما باید دارای حداقل سقف پوشش ۳۰ هزار یورویی هزینه‌های خدمات درمانی در حوزه کشورهای اروپایی و شینگن برای کل مدت زمان سفر شما به کشور موردنظر باشد.