baki

گردی لبه پنجره های هواپیما

این که آیا شما عاشق رزرو صندلی پنجره در هواپیما به هنگام پرواز خود هستید یا ترجیح می دهید خیلی دور باشید و فراموش می کنید که داخل هواپیما و در پرواز هستید ،اما با این حال بدون شک متوجه شده اید که همه پنجره های هواپیما گرد هستند.چرا پنجره های هواپیما گرد هستند؟ در این مقاله به این سوال که ممکن است در ذهن بسیاری از مسافران ایجاد شده باشد پاسخ خواهیم داد:

هواپیما - هلدینگ باکی

چرا پنجره های هواپیماها گرد هستند؟

اگرچه همه در حین پرواز از بیرون هواپیما به این موضوع نمی اندیشند ،با این حال این سؤال وجود دارد که چرا پنجره های هواپیما دارای لبه های گرد هستند، برخلاف پنجره های داخل خانه ها که دارای گوشه های سخت است.پنجره های هواپیما گرد در واقع نوآوری بزرگی در زمینه ایمنی هستند که هواپیماها را از فروپاشی وسط پرواز حفظ می کنند! با گذشت سالها ، مهندسی هوافضا جهش های بزرگی در فناوری هواپیما ایجاد کرده است ، به این معنی که هواپیماها می توانند مسافر بیشتری را حمل کنند و سریعتر پیش بروند. در این تصویر نمایی از پنجره های هواپیما نشان داده شده است:

هواپیما - هلدینگ باکی

هواپیماها برای افزایش ایمنی - از جمله پنجره های آنها - تغییر شکل داده اند. با شروع مسافرت هوایی تجاری در اواسط قرن بیستم ، شرکت های هواپیمایی برای صرفه جویی در هزینه ها شروع به پرواز در ارتفاعات بالاتر کردند ،چگالی هوا در آنجا پایین تر است و باعث کمتری هواپیماها می شود. با این حال ، ارتفاعات بالاتر با مشکلاتی روبرو شد ، مانند این واقعیت که انسان ها واقعاً نمی توانند با 30 هزار پا زنده بمانند. برای دستیابی به این امر ، کابین برای پشتیبانی از فشار داخلی به شکل استوانه ای تغییر یافت. اما در ابتدا سازندگان هواپیما در پنجره‌های مربع استاندارد جا مانده بودند و این گسترش به معنای فاجعه بود.

هواپیما - هلدینگ باکی

دلیل تصادفات؟پنجره ها. پنجره ها که دارای پوشه ولبه بودند ، یک نقطه ضعف وجود دارد. پنجره ها با داشتن چهار گوشه ، چهار نقطه ضعف بالقوه دارند که باعث می شود تحت فشار قرار گیرند - مانند فشار هوا. با خم شدن پنجره ، استرس که در نهایت گوشه پنجره ترک برمیدارد توزیع می شود و احتمال شکستن آن کاهش نمی یابد. شکل های دایره ای نیز قوی هستند و در برابر تغییر شکل مقاومت می کنند و در نتیجه می توانند از اختلافات شدید فشار بین داخل و خارج هواپیما زنده بمانند. خوشبختانه ، طراحان متوجه نقص طراحی بسیار سریع شدند. اکنون ما دارای پنجره های زیبا و گرد هواپیما هستیم که می توانند در برابر فشار رفت و آمد در ارتفاع مقاومت کنند. حالا می توانید از 35000 پا از منظره کاملاً جدیدی از پنجره شما به جهان خیره شود ، اینطور نیست؟