baki

کلاسهای مختلف پروازی در هواپیما چیست؟

شرکت های هواپیمایی به طور سنتی دارای سه کلاس مسافرتی ، کلاس اول ، کلاس تجاری و کلاس اقتصادی هستند. بسته به پیکربندی کابین تعیین خواهدشد که کدام نوع کلاس پروازی خدمات ارائه میدهد، و لازم بذکر میباشد که قیمت بلیط های پرواز بسته به نوع انتخاب در کلاس پروازی متغییر میباشد.دراینجا طبقه بندی خدمات در کلاس های پروازی ذکرشده ارائه شده است:

First class-یاکلاس اول :

پروازفرست کلاس دسته ای از صندلی های لوکس در هواپیما است که از فضای صندلی راحت و سرویس بیشتری نسبت به سایر صندلی ها برخوردار است و دارای امکاناتی از جمله:سوئیت های خصوصی تا دسترسی به دوش در پرواز می باشد در این کلاس پروازی مسافرانی که ابتدا سوار هواپیما می شوند ، در جلوی هواپیما می نشینند. همه ما می دانیم که بلیط های کلاس اول از سایر کلاس های پروازی گران تر هستند ،اماپرداخت این هزینه ارزشش را دارد زیرا خدمات این پرواز شامل: سرویس ماشین شخصی به فرودگاه ، یک سالن اختصاصی در ترمینال ، سرو غذاهای گرم در پرواز ، یک صندلی تخت یا حتی یک محفظه خصوصی با یک اتاق نشیمن و یک تختخواب می باشد. با توجه به اینکه تعداد صندلی های کمتری در این نوع کلاس پروازی وجود دارد، هر مسافر توجه و خدمات فردی بیشتری را دریافت می نماید.

رزرو بلیط - باکی

پرواز فرست کلاس را می توان در پروازهای داخلی و پروازهای کوتاه نیز پیدا کرد ، اما این تجربه به هیچ وجه به اندازه کلاس درجه یک در پروازهای بین المللی مجلل نیست. در مسیرهای داخلی صندلی های درجه یک بزرگتر و راحت تر از پرواز اقتصاد هستند اما قطعاً آنها فاقد زنگ و سوت (یا صندلی های مسطح و محفظه های خصوصی) هستند که در پروازهای طولانی خواهید دید. به طور کلی این نوع پرواز گران ترین و راحت ترین کلاس پروازی میباشد.

کلاس پروازی - باکی

Business class-یاکلاس تجاری:

پروازکلاس تجاری یک کلاس مسافرتی است که در بسیاری از خطوط هوایی تجاری موجود میباشد،که با نام های تجاری مختلف توسط شرکت های هواپیمایی متفاوت است، در صنعت هواپیمایی این کلاس پروازی در ابتدا به عنوان سطح متوسط خدمات پرواز بین کلاس اقتصاد و first-class در نظر گرفته شده بود ، اما امروزه بسیاری از شرکتهای هواپیمایی با حذف صندلی های پرواز درجه یک ،کلاس تجاری را به عنوان بالاترین سطح خدمات پروازی ارائه می دهند. پرواز کلاس تجاری با کیفیت صندلی ، غذا ، نوشیدنی ، خدمات زمینی و سایر امکانات دیگری که ارائه می دهداز سایر کلاسهای مسافرتی متمایز است.

کلاس پروازی - باکی

Economy class-یاکلاس اقتصادی:

این نوع پرواز آخرین نوع کلاس پروازی میباشد،که برای استفاده در بین مسافران رواج دارد.کلاس پرواز اقتصادی که گاه به عنوان کلاس مربیان خوانده می شود، معمولاً بخش اعظم صندلی پرواز را در پرواز تشکیل می دهد. این کلاس پروازی ساده ترین کلاس با کمترین امکانات است.

کلاس پروازی - باکی

هنگامی که بلیط "پرواز اقتصادی" را خریداری می کنید ، به این معنی است که در کابین اصلی نشسته اید، نه پرواز فرست کلاس ونه پرواز کلاس تجاری.در این کلاس پروازی صندلی ها کوچکتر و بسته به هم نزدیک تر هستند و خدمات در پرواز محدود است.خدماتی که در این کلاس پروازی به مسافران ارائه میشود، شامل:تعداد محدودی روزنامه-مجله های تبلیغاتی و کارت راهنمای پرواز میباشد، که در برخی از این کلاس های پروازی برای مسافران هدفون و مانیتور هم ارائه شده است.لازم بذکر است که خدمات و امکانات دریافتی در این نوع کلاس پروازی بستگی به نوع خط پروازی و مدل هواپیما انتخابی مسافر دارد.