baki

پیکاپ ویزا کانادا

هنگامی که پاسخ درخواست ویزا از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی رسید، فرد موظف است با در دست داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام نماید. بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از خدمات پیکاپ از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود اجتناب می‌کنند.

به این منظور متقاضی می‌تواند با تعیین نماینده‌ قانونی، پرینت ایمیل سفارت به همراه پاسپورت خود را در اختیار این نماینده قرار داده و با هزینه‌ای بسیار کم و در مدتی کوتاه، بدون نیاز به اقامت در کشور ثالث ویزای خود را دریافت نماید.البته باید حتما توجه داشت که ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت مستلزم اخذ مجوزهای قانونی از پلیس مهاجرت است چرا که در حالت عادی به همراه داشتن تعداد زیادی پاسپورت توسط افراد متفرقه منع قانونی داشته و صاحبین پاسپورت‌ها را نیز با مشکلاتی مواجه می‌کند.

مزایای پیکاپ ویزای کانادا :

اصلی‌ترین مزیتی که پیکاپ ویزا دارد، این بوده که دیگر نیازی به حضورتان در سفارت خانه یا مراکز وک نیست. در نتیجه در هزینه و زمان سفر ورفت و آمدتان تا حد زیادی صرفه جویی می‌کنید. تصور کنید برای یک سفر ساده به خارج از کشور، با توجه به قیمت بالای ارز در این روزها، چه هزینه‌ای ممکن است برایتان داشته باشد. با استفاده از پیکاپ ویزا هزینه‌هایتان کاهش پیدا می‌کند.

ضمن اینکه اگر قصد داشته باشید شخصا برای ارسال پاسپورت اقدام کنید، باید تا مدت‌ها از کار و زندگی خود بزنید و به کشور مورد نظر سفر کنید که این وسط ممکن است در درآمدزایی شما تاثیر منفی بگذارد.اما با توجه به این که طی کردن مراحل پیکاپ ویزا به تخصص نیاز دارد، یافتن یک موسسه یا نماینده قانونی مسلط و خبره که با هزینه مناسب این کار را برایتان انجام دهد بسیار اهمیت دارد.

تور کانادا - باکی

مراحل درخواست پیکاپ ویزای کانادا :

برای درخواست پیکاپ ویزا، به همراه پاسپورت خود و ایمیل تایید ویزا که از طرف سفارت برایتان ارسال شده است به یک شرکت معتبر مراجعه می‌کنید. (شرکتی که از سمت پلیس مهاجرت ایران، مجوز خدمات پیکاپ ویزا را داشته باشد) در این مورد موسسه مهاجرت ایران کانادا کمک‌تان می‌کند. در ادامه نماینده قانونی و شرکتی که مدارک‌تان را به آن‌جا سپردید، بقیه کارها را انجام می‌دهد.پیکاپ ویزا کانادا را می‌توانید از طریق سه کشور انجام دهید. پیکاپ ویزا در شهرهای آنکارا و استانبول کشور ترکیه، دبی امارات و ایروان ارمنستان انجام می‌شود، اما از آن جایی که در آنکارا چندین پرواز مختلف وجود دارد و ارسال پاسپورت راحت‌تر است و همچنین صدور ویزا در آنکارا توسط سفارت کانادا سریع‌تر انجام می‌شود، معمولا متقاضیان ترجیح می‌دهند پیکاپ ویزا را از آنکارا انجام ‌دهند.

مراحل پیکاپ ویزا از آنکارا به این ترتیب است که ابتدا به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کرده و یک وکالت کاری به شرکت مهاجرت یا نماینده قانونی خود می‌دهید. پس از ترجمه وکالت نامه به زبان ترکی استانبولی در دارالترجمه رسمی، این وکالت توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید می‌شود و توسط سفارت ترکیه در ایران به تایید می‌رسد. در نهایت وکیل شما برای ارسال پاسپورت و مدارک شما اقدام می‌کند.

پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت چه مدت طول می‌کشد ؟

بعد از ارسال ایمیل تایید ویزا، تا سی روز فرصت دارید نسبت به پیکاپ ویزای‌تان اقدام کنید. اگر این بازه بگذرد، درخواست شما ریجکت می‌شود. با توجه به اینکه کدام کشور را برای پیکاپ ویزا کانادا انتخاب می‌کنید، فرایند پیکاپ ویزا شما ممکن است بین سه تا چهارده روز زمان ببرد. روال پیکاپ ویزا کانادا در آنکارا طی دو سه روز انجام می‌شود در حالی که این روال در کشور امارات متحده عربی معمولا چیزی حدود دو الی سه هفته زمان‌بر است تا ویزا به دست‌تان برسد.

اما از آن‌جایی که شاید زمان بازگشت ویزا برای رزرو بلیط و هتل و اموری از این دست برایتان حائز اهمیت است، شما می‌توانید در این مدت پس از تحویل پاسپورت جهت پیکاپ ویزا، وضعیت آن را پیگیری کنید. به این ترتیب یک شماره پیگیری دریافت می‌کنید. کافیست به سایت وی اف اس گلوبال مراجعه کنید. سپس کشور پیکاپ را به عنوان کشور مبدا و کشور مقصد را کانادا انتخاب کنید. در نهایت با وارد کردن شماره پیگیری می‌توانید روال پیکاپ ویزای خود را مشاهده کنید.

تور کانادا - باکی

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا :

مدارکی که در این مورد نیازتان است با توجه به نوع ویزا تعیین می‌شود. اگر ویزایتان از نوع مهاجرتی باشد، مدارک شما شامل این موارد است:

1- پرینت ایمیل تایید سفارت

2- پاسپورت(حواس‌تان به اعتبار پاسپورت‌تان باشد)،

3- تکمیلی صفحه آخر ایمیل که شامل مشخصاتی چون نام، ایمیل، آدرس، شماره تلفن و ویژگی‌های ظاهری همچون قد، وزن و رنگ چشم است.

4- دو قطعه عکس 5*7 که مهر عکاسی روی یکی از آن‌ها درج شده باشد.

5- فرم وکالت نامه

در صورتی که ویزای شما از نوع غیر مهاجرتی است، علاوه بر پرینت ایمیل تایید سفارت و پاسپورت و فرم وکالت، رسید انگشت نگاری از مرکز وک را نیز لازم خواهید داشت.

تور کانادا - باکی