baki

پله های هواپیما

این مقاله در مورد واحدهای پله ای است که در هواپیما ادغام شده اند. پله هواپیما مجموعه ای از مراحل ساخته شده در هواپیما است به گونه ای که مسافران بتوانند به هواپیما سوار و از آن بالابروند. پله ها معمولاً درون یک درب سبک به هواپیما ساخته می شوند. پله های هواپیما نیاز به استفاده مسافران از راه پله یا جت را برای سوار شدن یا خروج هواپیما از بین می برد و استقلال بیشتری را از خدمات زمینی فراهم می کند. برخی از اولین هواپیماهای دارای پله های مارتین 2-0-2 و مارتین 4-0-4 بودند. بعضی از مدل های داگلاس DC-3 نیز با پله ساخته شده بودند. با توسعه زیرساخت های فرودگاهی ، نیاز به پله های هواپیما کاهش یافته است.

هواپیما - هلدینگ باکی

هواپیماهای بابدنه باریک به ندرت از پله استفاده می کنند ، زیرا درها به طور قابل توجهی بالاتر از سطح زمین نسبت به هواپیماهای پهن قرار دارند. یک استثناء قابل توجه ، Lockheed L-1011 ، تنها هواپیمای پهن است که دارای ویژگی های هواپیماهای باریک است. تنها هواپیماهای پهن که دارای پله های هستند ، VC-25 و Ilyushin Il-86 ، دارای هوای گرم موجود در نگهدارنده بار هستند که پله هایی در داخل کابین برای دسترسی به این قسمتها وجود دارد.از پله های هواپیما نیز به عنوان یک اقدام امنیتی استفاده می شود ، به عنوان مثال در هواپیماهای حامل رئیس جمهور ایالات متحده ،وجود پله این اجازه را می دهد در هر زمان باخدمات VIP یا بدون همکاری خدمات زمینی سوار هواپیما شود.

هواپیما - هلدینگ باکی

طراحی:

پله های هواپیما Ventral در بیشتر هواپیماهای دارای دم هواپیما مانند Boeing 727 ، McDonnell Douglas DC-9 ، MD-80 و MD-90 ، BAC 1-11 و سری Yakovlev Yak-40 / Yak-42 نمایش داده می شود. ، و به عنوان رمپ هایی که از بدنه پایین می آید گنجانیده شده است. Ilyushin Il-86 دارای سه پله هوایی در سمت بندر است.

متداول ترین نوع پله هواپیما در اکثر هواپیماهای تجاری ، جت های منطقه ای و سایر هواپیماهای کوچک وجود دارد که پله ای است که در داخل درب اصلی مسافر ساخته شده است که به سمت پایین می آید. هواپیماهایی مانند سری Fokker F-28 و VFW-Fokker 614 این طراحی را محبوب کردند. پله ها در واقع بخشی از درب هستند نه یک پله متصل. این طراحی کارایی دارد و به دلیل اینکه هواپیمای مورد استفاده از آن در سطح کم زمین قرار دارد ، این طرح می تواند ساده باقی بماند و باعث ایجاد پیچیدگی و وزن به طرح نمی شود ، و یکی از بزرگترین مشکلات مجموعه پله های هواپیما است. همچنین از این طرح با مجموعه ای از پله های فرمت تک هواپیما در هواپیماهایی مانند محفظه حمل بار از عرض Ilyushin Il-86 (ورودی اصلی هواپیما برای مسافران) ، بوئینگ VC-25 و سالن استفاده شده است.

هواپیما - هلدینگ باکی

یکی دیگر از انواع گسترده پله های هواپیما برای درهای رو به جلو استفاده می شود. پله در زیر کف درب می ایستد و بلافاصله زیر درب جلو از بدنه مستقر می شود. این نوع پله هواپیما در بسیاری از هواپیماهای کوتاه برد مانند هواپیماهای بوئینگ 737 ، DC-9 و برخی هواپیماهای سری ایرباس A320 یافت می شود. مکانیسم آن بسیار سنگین است. در نتیجه ، بسیاری از شرکتهای هواپیمایی برای کاهش وزن هواپیما این سیستم را حذف کرده اند.غیر معمول ترین طراحی پله هواپیما در لاکهید L-1011 مشاهده شد ، که یک پله هوایی تمام قد بود که در یک محفظه باربری ذخیره می شد و اجازه دسترسی از درب سمت راست مسافر بالقوه به زمین را می داد. این طراحی در نهایت به قدری بزرگ و سنگین بود و فضای باربری ارزشمندی را به خود اختصاص داده بود ، که بندرت از آن استفاده می شد.

هواپیما - هلدینگ باکی

پله های اصلی تاشو هواپیما روی صفحه بیش از 30 سال پیش توسط شرکت مهندسی هواپیما Winters Aircraft طراحی شده است. Airweld Incorporated دارنده فعلی STC است و دارای FAA PMA برای کلیه STC های اصلی است که به Winters داده می شود ،. پله های تاشو هواپیما می تواند در بسیاری از هواپیماهای نظامی ایالات متحده و خارجی از جمله هواپیماهای بوئینگ E4B و همچنین هواپیماهای VIP در سراسر جهان قابل استفاده باشد. راه پله های هوای تاشو On-Board یک پله هوایی چند مقطعی (3 ، 4 یا 5 قطعه) است که می تواند در درهای جلو ، مرکز یا عقب نصب شود. هنگام عقب نشینی / بسته شدن ، پله هوا روی یک مسیر قرار می گیرد و به طور معمول در کمد یا Forward ، Aft یا Transverse قرار می گیرد.