baki

آیا پرواز در هنگام بارداری خطرناک است ؟

پرواز در حین بارداری:

در طی یک بارداری سالم ، پرواز تا 36 هفته کاملاً بی خطر است. بیشتر خطوط هوایی ایالات متحده به زنان باردار اجازه می دهند تا در سه ماهه سوم خود قبل از هفته 36 ام پرواز کنند. برخی پروازهای بین المللی سفر را بعد از 28 هفته محدود می کنند.

پرواز در حین بارداری - هلدینگ باکی

اگر عارضه حاملگی داشته باشید ، پرواز معمولاً توصیه نمی شود ، از جمله:

• پره اکلامپسی

• پارگی زودرس غشاها

• زایمان زودرس

همیشه تأکید میشود که قبل از پرواز در دوران بارداری با پزشک خود مشورت کنید تا این امر برای شما بی خطر باشد.برخی خطوط هوایی ممکن است در آخرین ماه بارداری به پزشک نیز احتیاج داشته باشند. برای اطلاع از خط مشی آنها ودر مورد اینکه چه مدارکی را لازم دارید می توانید قبل از زمان پرواز با شرکت هواپیمایی هماهنگ کنید.

پرواز در حین بارداری - هلدینگ باکی

سیاست های شرکتهای هواپیمایی مختلف در مورد مسافران باردار چیست؟

هر خط هوایی سیاستی کمی متفاوت برای سفر هواپیما در سه ماهه سوم بارداری دارد. به همین دلیل ، مهم است که قبل از سفر با هواپیمایی تماس بگیرید یا وب سایت آنها را برای راهنمایی های بیشتر بررسی کنید.

به عنوان مثال ، شرکت هواپیمایی دلتا در حال حاضر هیچ محدودیتی برای پرواز در دوران بارداری ندارد و نیازی به گواهی پزشکی ندارد. اما در صورتی که زمان پروازشما در طی چهار هفته از بارداری شما باشد ، شرکت هواپیمایی آمریکایی نیاز به گواهی پزشک دارد. باید بیان کنید که اخیراً مورد معاینه قرار گرفته اید و برای پرواز آمادگی دارید.

پرواز در حین بارداری - هلدینگ باکی

اگر بیش از یک کودک را حمل کنید ، هواپیمایی ممکن است شرایط مختلفی نیز داشته باشد. سیاستی که بریتانیا ایرویز انجام داده است تصریح می کند که زنانی که دارای یک نوزاد هستند نمی توانند قبل از پایان هفته 36 ام سفر کنند و زنانی که بیش از یک کودک را همراه دارند نمی توانند بعد از پایان هفته 32 ام سفر کنند. لازم بذکر میباشد که:داشتن یادداشت از طرف پزشک یا ماما می تواندخیال شما را راحت کند. به این ترتیب ،دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید که آیا اجازه پرواز در هواپیما را دارید یا خیر.

سفر با مسافت طولانی در دوران بارداری:

دستورالعمل سفرهای طولانی در دوران بارداری معمولاً برای پروازهای داخلی یا محلی یکسان است. اما در مورد پروازهای بین المللی ، برخی خطوط هوایی ممکن است در سه ماهه سوم بارداری محدودیت هایی برای خانم ها داشته باشد.

به عنوان مثال ، در صورت پرواز بین المللی در طی چهار هفته از موعد مقررلازم است که شما 48 ساعت قبل از پرواز توسط پزشک معاینه شده و هنگام پرواز برگه معاینه را همراه داشته باشید. اگر قصد دارید طی بارداری مسافت طولانی یا بین المللی را طی کنید ، سه ماهه دوم زمان ایده آل برای انجام این کار است.

پرواز در حین بارداری - هلدینگ باکی

DVT ، پرواز و بارداری:

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ترومبوز ورید عمقی (DVT) قرار دارند. پرواز همچنین خطر ابتلا به DVT را افزایش می دهد.برای جلوگیری از DVT هنگام پرواز ، مهم است که در طول پرواز خود مقدار زیادی آب و مایعات دیگر بنوشید. همچنین باید لباس متناسب با لباس بپوشید و از خواب بلند شوید تا در فواصل منظم در هواپیما قدم بزنید. حداقل ، هر دو ساعت یک بار پیاده روی کنید. همچنین ممکن است از پوشیدن جوراب های فشاری برای جلوگیری از تورم در پاهای خود استفاده کنید.

پرواز در حین بارداری - هلدینگ باکی

نکاتی برای سفر ایمن در دوران بارداری:

اگر در دوران بارداری پرواز می کنید ، برای حفظ امنیت و سلامتی این نکات را دنبال کنید:

• لباس راحتی و کفش تخت بپوشید

• صندلی راهرو را رزرو کنید تا بتوانید پاهای خود را دراز کنید و از سرویس بهداشتی به راحتی استفاده کنید

• حداقل هر دو ساعت یکباردر راهرو راه بروید.

• قبل از پرواز از غذاهای که تولید گازمعده میکنند و نوشیدنی های گازدار خودداری کنید

• در طول پرواز یک بطری آب همراه داشته باشید

• میان وعده های سالم را بسته بندی کنید تا هنگام گرسنگی استفاده کنید.

پرواز در حین بارداری - هلدینگ باکی

• همچنین ایده خوبی است که قبل از سفر پزشک خود را ببینید. آنها می توانند تأیید کنند که سفر برای شما بی خطر است.

• اگر باردار هستید ، باید از مسافرت به هر کشور با ویروس Zika خودداری کنید. می توانید اطلاعات مربوط به راهنمای هدایت سفر را از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها پیدا کنید.

• قبل از سفر ، نزدیکترین بیمارستان به مقصد خود را در صورت بروز امور اورژانسی هماهنگ کنید. یک نسخه از سوابق بارداری خود را همراه داشته باشید ، فقط در صورت نیاز و دور بودن از خانه به پزشک مراجعه کنید.

پرواز در حین بارداری - هلدینگ باکی