baki

پایانه فرودگاه بین الملی مونترال – ترودو

فرودگاه مونترال ترودو از یک ترمینال دو طبقه تشکیل شده است که به چهار منطقه مختلف تقسیم می شود: منطقه عمومی (سطح عزیمت و ورود) ، اسکله داخلی ، اسکله بین المللی و اسکله فرامرزی. دو بخش مشخص در قسمت عمومی فرودگاه (سطح عزیمت) وجود دارد. یکی برای پروازهای ورودی در داخل یا خارج از کانادا (به جز ایالات متحده) و دیگری برای پروازهای در حال عزیمت به ایالات متحده اختصاص داده شده است. هر دو مکان عمومی به کیوسک های چک سرویس سلف سرویس ، یک منطقه نماز ، مغازه ها و کافه ها مجهز شده اند. Wi-Fi رایگان در سراسر فرودگاه ، چرخ دستی های چمدان ، دستگاههای خودپرداز و اتاق های سالمندان وجود دارد. هنگامی که مسافران از یک مقصد بین المللی به مونترال ترودو می رسند ، آنها قبل از عبور از بازرسی اولیه گمرکی ، وارد یک مجتمع ورودی عظیم و روشن می شوند ، سپس یک سطح را به سمت محل ادعای چمدان پایین می آیند و سرانجام ورودی های جهانی بین المللی قرار دارد.

فرودگاه - هلدینگ باکی

برنامه هواشناسی آثار هنری را در سراسر فرودگاه قرار می دهد تا تاریخ هنری و فرهنگی شهر را به نمایش بگذارد. آثار در سراسر فرودگاه شامل ویترین ها ، ستون های روشن ، نمایشگاه های موقتی در مجموعه بین المللی ورود و مجموعه دائمی از هنرمندان مختلف این شهر است. اسکله داخلی که از طریق پاسگاه امنیتی A قابل دسترسی است ، به دو قسمت تقسیم می شود: یک اسکله ماهواره ای که توسط یک تونل به ترمینال اصلی وصل می شود و یک بال متصل به ساختمان ترمینال اصلی. اسکله اصلی دارای 16 دروازه است: 1 تا 12 ، 15 و 47 از 49. این اسکله ماهواره ای دارای 10 دروازه دیگر است: 17 ، 19 ، 21 ، 23 ، 25 ، 27 ، 28 ، 30 ، 32 و 34. سایر دروازه ها بیشتر برای هواپیماهای مسافربری مانند خانواده بمب افکن Bombardier Dash 8 مورد استفاده قرار می گیرند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

این قسمت های فرودگاه تنها مناطق آزادی است که از بخشی از ترمینال اصلی باقی مانده است. این اسکله بین المللی که از طریق پاسگاه امنیتی A نیز قابل دسترسی است ، به پروازهایی با مقصد های خارج از کانادا و ایالات متحده اختصاص داده شده است. این اسکله دارای 18 دروازه است: 50 تا 53 و 55 تا 68. دروازه های 53 و 62 منحصراً برای وسایل نقلیه مسافر استفاده می شوند. در این منطقه مسافران می توانند با تنوع زیادی بوتیک ، رستوران ، کافه ، امکانات آبگرم و یکی از بزرگترین فروشگاه های فرودگاه در کانادا ، خرید ، غذا و استراحت کنند. در انتهای دور اسکله ، فضای باز گسترده ای با تعداد زیادی چراغ طبیعی از طریق کف تا پنجره های سقفی و یک چراغ قوه بزرگ در پشت بام وجود دارد. شاهکار جرثقیل یک اثر هنری به نام Veil of Glass (پرده شیشه)است که از مثلث های شیشه ای رنگی مختلفی تشکیل شده است که توسط نورهای لامپ ، که توسط هنرمند محلی ATOMIC3 روشن شده است ساخته شده است.

فرودگاه - هلدینگ باکی

چندین نقاشی دیواری و سایر آثار هنری نیز در این اسکله واقع شده اند ، از جمله چهار مورد از موزه های مختلف مونتریال. در اسکله بین المللی ، منطقه بزرگی وجود دارد که مسافران می توانند قبل از پرواز ، استراحت کنند. مسافران قادر به بارگیری در تلفن هوشمند یا خواننده الکترونیکی فصل اول هر کتاب موجود در سیستم عامل Lire vous transporte هستند. پس از آن ، آنها می توانند کل کتاب را از طریق شبکه وای فای در فرودگاه خریداری کنند. یک منطقه استراحت در نزدیکی دروازه 57 ساخته شده است تا بتواند این کتاب ها را در یک محیط آرام ، با بالشتک ها و چراغ های کم نور بخواند. بیش از 1000 صندلی با ایستگاه های شارژ و درگاه های USB در سراسر اسکله و همچنین سه ایستگاه پر کردن بطری آب وجود دارد. سرانجام ، اسکله هایی وجود دارد که به کلیه پروازهای محدود ایالات متحده اختصاص دارد ، که دارای 18 دروازه است: 72 تا 89. برای دسترسی به دروازه 87 ، 88 یا 89 ، مسافران باید از طریق پله برقی یک سطح پایین بیایند. دروازه 56 ، 58 و 60 (بخشی از اسکله بین المللی) همچنین می تواند برای یک پرواز محدود در ایالات متحده استفاده شود. با جابجایی دیوارهای شیشه ای معروف به دروازه نوسان ، می توان آنها را از دیگر دروازه ها جدا کرد. بر خلاف اسکله های دیگر ، اسکله فرامرزی نیاز دارد که مسافران از پاسگاه امنیتی C و سپس گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده عبور کنند و در آخر قبل از دسترسی به دروازه های خود از طریق فروشگاه بدون وظیفه عبور کنند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

منطقه دروازه شامل خدمات مشابه سایر قسمت های فرودگاه مانند مغازه ها ، رستوران ها ، مناطق استراحت و کافه ها است. در صورت لزوم ، اگر یک هواپیما به منطقه خطر بالقوه مانند واشنگتن - ملی پرواز کند ، می توان برخی از دروازه ها را به منظور ارائه پاسگاه های امنیتی اضافی جدا کرد.