baki

ویزا کاری روسیه

روسیه از جمله کشورهای پهناور می‌باشد که از نظر اقتصادی و صنعتی شرایط بسیار مناسبی دارد، این عوامل سبب شده است که مهاجرت به روسیه در لیست اشخاصی که قصد مهاجرت دارند، قرار بگیرد. از جمله راه‌های مهاجرت به روسیه از طریق کار در این کشور می‌باشد. اشخاصی که قصد کار در روسیه را دارند در ابتدای امر نیازمند دریافت ویزای کار این کشور می‌باشند. اشخاص که قصد ارائه درخواست ویزای کار روسیه به سفارت این کشور را دارند در ابتدا باید از انواع ویزای کار این کشور آگاهی کسب نمایند که در ادامه مطلب به آن‌ها می‌پردازیم:

1. ویزای کار در روسیه نوع A ویزای تک ورودی است که به مدت ۹۰ روز اعتبار دارد. این نوع ویزا بر اساس دعوت‌نامه کاری از جانب سفارت روسیه صادر می‌شود.

2. ویزای کار در روسیه نوع B ویزای ورود مجدد در روسیه است. این نوع ویزا بر اساس ویزای نوع A از جانب پلیس مهاجرت روسیه صادر می‌شود و به مدت یک سال اعتبار دارد.

3. ویزای کار در روسیه نوع C نوع دیگری از ویزای کار روسیه می‌باشد که از سال ۲۰۱۰ برای متخصصین با حقوق بیش از دو میلیون روبل در هر سال صادر خواهد شد. اعتبار این ویزا به مدت 3 سال می‌باشد.

آن دسته از متقاضیانی به منظور اخذ ویزای کار روسیه به سفارت این کشور درخواست می‌دهند باید دارای شرایط سنی و تحصیلی مورد تایید این کشور باشند تا امکان تایید درخواستشان وجود داشته باشد. با توجه به این امر حداقل سن متقاضی اخذ ویزای کار روسیه باید 25 سال بوده و دارای حداقل مدرک کارشناسی باشند. همچنین شرط دیگری که فرد متقاضی باید داشته باشد داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود است.همچنین متقاضیان اخذ ویزای کار روسیه حتما باید به دو زبان انگلیسی و روسی تسلط داشته باشند تا بتوانند به راحتی به امرار معاش و ارتباطات شخصی و کاری خود در این کشور بدون هیچ مشکلی بپردازند.

ویزا روسیه - هلدینگ باکی

شرط ارائه دعوت‌نامه کاری از سوی کارفرما، لازمه اخذ ویزای کار روسیه :

اشخاصی که قصد کسب ویزای کار روسیه را دارند نیازمند اخذ دعوت‌نامه کاری معتبر از سوی کارفرمای روسی هستند. چرا که ارائه دعوت‌نامه کاری در سفارت به هنگام اخذ ویزای کار روسیه یک مزیت برای شخص متقاضی محسوب می‌شود. از این رو توصیه می‌شود اشخاص متقاضی اخذ ویزای کار روسیه، در ابتدا اقدام به کاریابی در روسیه بپردازند و از طریق روش‌های موجود در این کشور شغل مناسبی را برای خود بیابند. پس از آنکه ایشان توسط کارفرمایی در روسیه تایید شوند به راحتی قادر خواهند بود تا دعوت‌نامه کاری دریافت نمایند.

مدارکی که متقاضی کسب ویزای کار روسیه نیاز به ارائه دارد عبارتند از:

1. گذرنامه معتبر

2. فرم درخواست ویزای کار روسیه به صورت تکمیل شده

3. دو قطعه عکس

4. ترجمه مدارک تحصیلی که به زبان روسی

5. ارائه مدارک از سابقه کاری

6. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه