baki

ویزا کار تایلند

تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا و در همسایگی کشورهای میانمار، لائوس، کامبوج، مالزی می باشد. شرایط کار در تایلند بسیار مناسب بوده و از همین رو برخی از افراد با اخذ ویزای کاری این کشور به تایلند مهاجرت می نمایند. پایتخت کشور تایلند بانکوک است و مردم این کشور به زبان تایلندی صحبت می نمایند. اقتصاد کشور تایلند بر پایه صادرات محصولات کشاورزی، اتومبیل، کولر، شیلات و غذاهای دریایی می باشد. از دیگر منابع درآمدزایی این کشور می توان به صنعت گردشگری و سرمایه گذاران خارجی اشاره نمود. آب و هوای کشور تایلند بسیار مناسب است و از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار می باشد. بطوریکه در حال حاضر تایلند یکی از کشورهایی است که بیشترین آمار توریست در جهان را بخود اختصاص داده است.متقاضیان انجام کار در تایلند ملزم به اخذ ویزای کاری این کشور هستند. لازمه اخذ این ویزا نیز عقد قرارداد کاری با کارفرمایی در کشور تایلند می باشد. مردم کشور تایلند دارای آداب و رسوم خاصی برای انجام کار هستند و قبل از استخدام کارفرمایان با کارکنان به ایجاد روابط شخصی می پردازند. میزان حقوق و دستمزد در کشور تایلند بسیار مناسب و بالاست و می توان گفت 90% مردان در این کشور از حقوقی برابر با حقوق افراد در آمریکا برخوردار می باشند. حضور بانوان نیز در بازارهای کاری تایلند مشاهده می شود و اکثر بانوان با توجه به تخصص و مهارت هایشان حقوق و دستمزدهای بالایی را دریافت می نمایند.

بررسی شرایط کار در تایلند :

شرایط انجام کار در تایلند بگونه ای است که کارکنان 42،48 ساعت در هفته به انجام کار می پردازند. میزان ساعات کاری افراد در طی یک روز 8 ساعت می باشد و در صورتیکه شغل افراد در لیست مشاغل سنگین تایلند قرار داشته باشد به 7 ساعت کاری کاهش می یابد. افراد یک روز در هفته تعطیل هستند و اجازه 13 روز مرخصی در طول یکسال را خواهند داشت. اتباع خارجی که قصد دریافت ویزای کار تایلند را دارند، ابتدا باید نسبت به دریافت پیشنهاد کاری از تایلند اقدام نمایند.علاوه بر این بهنگام مصاحبه باید آفیسر سفارت تایلند را قانع نماید که مهارت وی در لیست مهارت های مورد نیاز کشور تایلند است و کارفرمای مربوطه نیروی مورد نظر خود را در این کشور نیافته است. اتباع خارجی علاوه بر اخذ ویزای کاری تایلند ملزم به دریافت مجوز کار این کشور نیز می باشند. ویزای کاری تایلند در ابتدا دارای اعتباری 3 ماهه است و پس از ورود به خاک تایلند امکان تمدید این ویزا را خواهند داشت.

ویزا تایلند - هلدینگ باکی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در تایلند :

متقاضیان مهاجرت کاری به تایلند برای دریافت ویزای کار این کشور با ارائه مدارک زیر به سفارت تایلند در کشور مبدأ خود امکان اخذ این ویزا را خواهند داشت:

• پاسپورت معتبر

• عکس

• تکمیل فرم درخواست ویزای کار

• دعوتنامه یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در تایلند

• پرداخت 55€ (یورو) بابت صدور ویزای کاری تایلند

لازم بذکر است افراد پس از اخذ ویزای مربوطه ملزم به دریافت مجوز کار تایلند نیز می باشند. این مجوز را می بایست بهمراه داشته باشد و در صورتیکه افراد این اجازه کار را در حین کار بهمراه نداشته باشند، مشمول پرداخت100 بات جریمه می باشند. علاوه بر افراد تنها اجازه انجام کاری که بر روی مجوز کاری وی درج گردیده است را داشته و در صورتیکه فرد مشغول به انجام کار دیگری باشد 200 بات دیگر جریمه می گردد. از دیگر قوانین انجام کار در تایلند تمدید مجوز کاری این کشور است و افراد این موضوع را می بایست جدی گرفته و در صورت عدم رعایت این قانون علاوه بر اینکه فرد ملزم به پرداخت جریمه نقدی برابر با 500 بات است، بمدت 3 ماه نیز مجازات به زندان نیز می گردد.

مهمترین مشاغل مورد نیاز جهت کار در تایلند :

بانکوک پرجمعیت ترین شهر کشور تایلند است که مهاجرین خارجی می توانند با فرصت های شغلی مختلفی را در این شهر بیابند. معلم زبان های خارجی بخصوص زبان انگلیسی یکی از مهمترین مشاغل مورد نیاز در این کشور بشمار می رود. درآمد معلمین زبان در این کشور 30000 تا 40000 بات در سال تخمین زده شده است. تدریس در تایلند فرصتی برای یادگیری زبان تایلندی و تعامل با مردم این کشور است و افراد می توانند تجربه آموزش در این کشور را نیز کسب نمایند. نکته قابل توجه در این شغل این است که معلمین مسن را به معلمین جوانتر به سبب تجربه آنها ترجیح می دهند و اکثر معلمین زبان در این کشور مرد می باشد. از دیگر مشاغل مورد نیاز کشور تایلند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. غواصی

2. هتلداری

3. مدلینگ

ویزا تایلند - هلدینگ باکی