baki

ویزا کاری فنلاند

کار در اروپا و مخصوصا کار در کشورهایی که سطح رفاه اجتماعی بسیار بالایی دارند همواره هدف بسیاری از اشخاصی بوده است که خواهان زندگی بهتر و با کیفیت‌تری می‌باشند. فنلاند یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا است که سطح رفاه اجتماعی بالایی را نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا به شهروندان خود ارائه می‌کند. زبان رسمی مردم فنلاند شامل زبان فنلاندي و زبان سوئدي می‌باشد. همسایه ‌های مرزی کشور فنلاند,روسيه نروژ و سوئد می‌باشند. با توجه به این موضوع که متقاضیان مهاجرت به فنلاند در چند سال گذشته تاکنون سیر صعودی داشته است و اشخاص بسیاری هدفشان از مهاجرت، کار در فنلاند می‌باشد، قصد داریم تا به موضوع اخذ ویزای کار فنلاند در این مقاله بپردازیم. خوانندگان عزیز در ادامه مطلب با موضوعاتی چون شرایط و ضوابط اخذ ویزای کار فنلاند و همچنین مدارک لازم به جهت اخذ این نوع ویزا آشنا می‌شوند.

شرایط ویزای کاری فنلاند :

اخذ ویزای کار فنلاند شرایطی تقریبا مشابه اخذ ویزای کار سایر کشورهای اروپایی دارد. با توجه به این موضوع اشخاصی که قصد کار و اشتغال به شکل کاملا قانونی در فنلاند را دارند، قبل از هرچیز لازم است تا اقدام به دریافت اخذ ویزای کار فنلاند نمایند. اما لازمه دریافت ویزای کار فنلاند متقاضی کار لازم است تا علاوه بر ارائه مدارک مورد نیز این کشور، دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کافرمایی فنلاندی را نیز به همراه سایر مدارک ارائه دهند.به جهت دریافت دعوت‌نامه از سوی کارفرمایی فنلاندی، متقاضیان می‌توانند به یکی از روش‌های زیر رجوع نمایند.

ویزا فنلاند - هلدینگ باکی

اخذ ویزای کار فنلاند توسط اشخاصی که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند:

از جمله راه‌های دریافت ویزای کاری و کار در فنلاند به واسطه آن، اخذ دعوت‌نامه از طرف یک کارفرمای فنلاندی می‌باشد. شرایط دریافت دعوت‌نامه از جانب کارفرمای در فنلاند بدین صورت است که کارفرمای موردنظر برای یافتن نیروی مورد نظر خود موظف است که به مدت سه ماه فرصت شغلی مورد نظر خود را تبلیغ کند. در این مدت اگر شهروند فنلاندی به عنوان متقاضی موردنظر پیدا شد و شرایط لازم جهت استخدام را دارا بود، کارفرمای فنلاندی موظف به استخدام ایشان می‌باشد. در غیر این صورت و در صورت عدم یافتن شخصی در این کشور، کارفرما مستلزم تبلیغ آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر در این مرحله شخصی در اتحادیه اروپا خواستار فرصت شغلی انتشار شده بود، کارفرما ملزم به استخدام این شخص خواهد بود. در غیر اینصورت اگر فردی در اتحادیه اروپا برای فرصت شغلی منتشر شده یافت نشد، کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال دعوت‌نامه کاری به شما نماید. در این صورت لازم است پس از کسب دعوت‌نامه کاری به این کشور سفر کرده و نسبت به دریافت ویزای کاری و انجام فرایند آن، اقدام نمایید. پس از انجام تمام مراحل فوق، متقاضی موفق به اخذ ویزای کار فنلاند می‌شود.

اخذ ویزای کار فنلاند توسط اشخاصی که در داخل این کشور حضور دارند:

آن دسته از اشخاصی که موفق به مهاجرت به فنلاند شده و در حال حاضر به زندگی در این کشور مشغول می‌باشند راه‌کار بسیار ساده‌تری به منظور اخذ ویزای کار فنلاند پیش‌روی خود دارند. بدین منظور این دسته از اشخاص با توجه به مهارت و تخصص شغلی خود و همچنین سطح تحصیلات باید اقدام به کاریابی در فنلاند و یا جست و جوی کارفرما نماید. پس از آنکه ایشان موفق به عقد قرارداد با کارفرما شدند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای کار فنلاند کرده تا به صورت کاملا قانونی در این کشور به کار و زندگی بپردازند.