baki

ویزا کاری استرالیا

کشور استرالیا سیاست های خاصی به جهت جذب نیروی کاری از اتباع کشورهای مختلف اعمال نموده است. این کشور به دلیل وجود بازار کار بسیار فعال و پویا و شرایط اقتصادی مطلوب، فرصت های شغلی بسیار و شرایط زندگی ایده آلی برای مهاجران واجد شرایط فراهم می نماید. کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که سرانه درآمد بالایی را در جهان دارد. از جمله متداول ترین نوع مهاجرت به استرالیا مهاجرت کاری است که منجر به اخذ اقامت و پاسپورت می گردد. دولت استرالیا هر ساله لیستی مبنی بر مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا را ارائه می نماید که بر اساس آن افرادی که در مشاغل ذکر شده دارای تحصیلات و سابقه کاری قابل قبولی باشند و دارای مدرک زبان هستند می توانند از این طریق جهت اخذ اقامت و تابعیت استرالیا اقدام نمایند. ویزای استرالیا تحت عنوان ویزای کاری بر اساس سیستم امتیازبندی ارائه می گردد که متقاضیان باید حد نصاب این امتیاز را دریافت نمایند تا موفق به اخذ آن گردند. نرخ بیکاری کشور استرالیا در سال ۲۰۱۸ معادل ۵٫۳۹ درصد می باشد که باید توجه به جمعیت این کشور نرخ قابل قبولی می باشد که همانطور که در نمودار ذیل مشاهده می نمایید در سالهای اخیر کشور استرالیا از نرخ بیکاری پایین و رو به کاهشی برخوردار بوده است که این مطلب نشان از پویایی و رشد اقتصادی بالای استرالیا دارد. ویزای استرالیا تحت عنوان ویزای کاری به دو صورت اقامت موقت و اقامت دائم به متقاضیان ارائه می گردد که در ادامه معرفی می شوند.

ویزا استرالیا - هلدینگ باکی

ویزای های کاری اقامت موقت در استرالیا :

- ویزای ۴۰۰ استرالیا

در صورتی که توسط یکی از سازمانهای کشور استرالیا دعوت به کار شده اید می توانید از این نوع ویزا جهت اخذ اقامت موقت به مدت ۳ ماه در استرالیا استفاده نمایید.

- ویزای ۴۷۶ استرالیا برای متقاضیان فارغ التحصیل از دانشگاههای مورد تائید

متقاضیان اخذ ویزای استرالیا تحت عنوان کاری که از موسسات آموزشی مورد تائید کشور استرالیا فارغ التحصیل شده اند می توانند از طریق این ویزا به کشور استرالیا ورود نمایند و اقامتی به مدت ۱۸ ماه در این کشور داشته باشند. این امکان وجود دارد که در زمان اقامت موقت در استرالیا از طریق این ویزا امتیازات لازم جهت اخذ اقامت دائم را کسب نمایند.

- ویزای ۴۸۵ استرالیا برای متقاضیان فارغ التحصیل از موسسات آموزشی استرالیا

متقاضیان پس از فارغ التحصیلی در دانشگاهها و موسسات آموزشی استرالیا با این ویزا می توانند اقامت ۲ الی ۴ ساله دریافت نمایند که قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارد.

- ویزای ۴۸۲ استرالیا با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت

متقاضیان می توانند از طریق این نوع ویزا در مناطق کم جمعیت کشور استرالیا که نیاز به تخصص خاصی دارند مشغول به کار گردند. با این نوع از ویزای استرالیا اقامت موقت به متقاضیان ارائه می گردد که قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم را دارد.

ویزای های کاری اقامت دائم در استرالیا :

- ویزای کاری ۱۸۶ استرالیا با اسپانسر شغلی

به جهت اخذ ویزای کاری استرالیا تحت عنوان ویزای ۱۸۶ متقاضی باید یک کارفرما که مورد تائید دولت استرالیا باشد را به عنوان اسپاسر شغلی خود معرفی نماید.

- ویزای کاری ۱۸۷ استرالیا با اسپانسری در مناطق کم‌جمعیت

به منظور دریافت ویزای کاری استرالیا تحت عنوان ۱۸۷ متقاضی باید اسپانسری در مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشد که مورد تائید بودن کارفرما و یا اسپانسر جزء الزامات خواهد بود.

- ویزای کاری ۱۸۹ استرالیا به صورت مستقل

این نوع از ویزای کاری استرالیا برای افرادی است که به صورت مستقل اقدام می کنند و امتیازات آنها بر حسب سن، تحصیلات، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و … و مدرک زبان آنها سنجیده می شود . در این نوع از ویزای استرالیا افراد توسط یک ایالت خاص یا بستگان خود در استرالیا حمایت نمی شوند. این ویزا به فرد اجازه می دهد اقامت دائم در استرالیا داشته باشد.

ویزا استرالیا -  هلدینگ باکی

شرایط درخواست ویزای ۱۸۹ استرالیا عبارتند از :

1. مهارت کافی برای شغل مورد نظر

2. کسب حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز

3. سن زیر ۴۵ سال

4. مهارت زبان انگلیسی

- ویزای کاری ۱۹۰ استرالیا با اسپانسر

اگر متقاضی تمامی امتیازات مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری استرالیا را دریافت نماید و در کنار آن کارفرما و یا اسپانسری هم داشته باشد می تواند به جهت این نوع ویزا اقدام نماید. این ویزا به فرد اجازه می دهد توسط ایالتی در استرالیا دعوت شود و اقامت دائم استرالیا داشته باشد.

شرایط درخواست ویزای ۱۹۰ استرالیا عبارتند از :

1. مهارت کافی در شغل مورد نظر

2. کسب امتیاز حداقل ۶۰ از ۱۰۰ امتیاز

3. دریافت دعوتنامه از یک ایالت در استرالیا

4. مهارت زبان انگلیسی

لازم به ذکر است که افرادی که جهت اخذ ویزای استرالیا تحت عنوان ویزای کاری اقدام می کنند باید سنی زیر ۴۵ سال داشته باشند و در کنار آن مواردی نظیر تحصیلات، سابقه کاری و مدرک زبان از اهمیت بالایی برخوردار است. خاطر نشان می گردد که شغل و سابقه کاری متقاضی باید مرتبط با رشته تحصیلی وی باشد.