baki

ویزای همراه کانادا چیست و چگونه اخذ میگردد ؟

یکی از مواردی که در رابطه با زندگی در کشورهای خارجی باعث نگرانی افراد می‌شود مسئله خانواده است. وابستگی به اعضای خانواده مسئله کوچکی نبوده تا حدی که برخی افراد با وجود داشتن شرایط مناسب برای کار و تحصیل در بهترین کشورهای جهان صرفا به دلیل دوری از خانواده از مهاجرت صرف‌نظر می‌کنند. اما واقعا راهی برای همراهی اعضای خانواده در کشورهای دیگر وجود ندارد؟ دولت کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا راهکاری را برای این موضوع در نظر گرفته که تحت عنوان ویزای همراه کانادا شناخته می‌شود.

تور کانادا - باکی

تعریف ویزای همراه :

فرض کنیم شخصی قصد دارد تا برای ادامه تحصیل از کشور خارج شود. در چنین شرایطی اگر شخص متقاضی تحصیل در خارج از کشور مجرد باشد تنها مشکل دوری از والدین را خواهد داشت. اما در صورتی که وی دارای همسر و فرزند باشد مسائل خانوادگی او برای مهاجرت بیشتر خواهد شد. در چنین شرایطی سفر به یک کشور خارجی نظیر کانادا که در فاصله‌ای زیادی از ایران قرار دارد قطعا آسان نخواهد بود. مسائل مربوط به سازگاری با محیط کشور مقصد و برقراری ارتباط با دیگران از یک‌سو و دوری از خانواده از سوی دیگر جز مواردی هستند که ممکن است باعث ایجاد مشکلات روحی متعدد برای شخص شوند. ویزای همراه کانادا برای حل چنین مشکلاتی طراحی شده تا مهاجران بتوانند وابستگان درجه یک خود را نیز همراه خود به کشور مورد نظر ببرند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا :

اتباع خارجی که تمایل دارند در کشور کانادا و در مقاطع مختلف به ادامه تحصیل بپردازند این امکان را دارند تا اعضای خانواده خود را نیز به کانادا ببرند. برای این کار حتما باید شخص متقاضی مجوز تحصیلی کانادا را اخذ کرده باشد. مجوز تحصیل در کانادا یک مجوز موقت بوده بدین معنی که دارنده مجوز تحصیلی باید بعد از پایان مدت زمان اعتبار مجوز اقدام به ترک کشور کانادا نماید. در هنگام درخواست مجوز تحصیل در کانادا باید در درخواست خود به همراهی اعضای خانواده نیز اشاره داشته باشید.

چگونگی درخواست برای ویزا همراه کانادا :

برای گرفتن ویزای همراه کانادا دو گزینه مختلف شامل ویزای توریستی کانادا و مجوز کار را در دسترس دارید که بر اساس شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. ویزای توریستی تا حداکثر شش ماه اجازه حضور در کانادا را به شخص متقاضی خواهد داد در حالی که مجوز کار برای همسران بر اساس مجوز تحصیلی شخص متقاضی تعیین می‌شود.

علاوه بر این، دو روش مختلف را برای درخواست ویزای همراه خواهید داشت:

روش اول: درخواست برای ویزای همراه هم‌زمان با درخواست شخص متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا انجام خواهد شد. همان‌طور که گفته شد در صورت هم‌زمان بودن درخواست ممکن است همراهی خانواده باعث تاثیر منفی در پرونده متقاضی شده و درخواست او برای ویزای تحصیلی کانادا ریجکت شود.

روش دوم: در این روش ابتدا درخواست شخص متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا طبق روال مشخص ارائه خواهد شد. بعد از بررسی پرونده توسط افسر مهاجرت کانادا و تایید شدن ویزای تحصیلی شخص متقاضی فرآیند درخواست ویزای همراه کانادا برای اعضای خانواده او شروع خواهد شد. بدین ترتیب درخواست ویزای همراه کانادا تاثیری روی مجوز تحصیل شخص متقاضی نخواهد داشت.

تور کانادا - باکی

مدارک مورد نیاز ویزای همراه کانادا :

در روند درخواست ویزای همراه کانادا باید مدارکی را به سفارت کانادا ارائه نمایید که به شرح زیر می باشد :

1- فرم‌های درخواست تکمیل شده

2- دعوت نامه

3- اثبات تمکن مالی

4- مدارک اثبات روابط خانوادگی مانند گواهی ازدواج

5- پاسپورت

6- کپی مجوز تحصیل شخص متقاضی

7- بیومتریک و معاینات پزشکی در صورت نیاز

دقت داشته باشید که تمامی مدارک را به طور کامل گردآوری کرده و در پر کردن فرم‌های مورد نیاز دقت کنید زیرا هر گونه اطلاعات نادرست ممکن است باعث رد شدن درخواست شما شود. این موضوع به ویژه در رابطه با وارد کردن اطلاعات دقیق اعضای خانواده حائز اهمیت است. همچنین مدارک مربوط به تمکن مالی از جمله گرفتن نامه از بانک در رابطه با گردش حساب بانکی نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

در صورتی که درخواست شما برای ویزای همراه کانادا مورد پذیرش قرار بگیرد بسته به نوع ویزای مورد درخواست مدت اقامت شما در کانادا تعیین خواهد شد. به عنوان مثال در صورت گرفتن ویزای توریستی کانادا حداکثر شش ماه امکان حضور در این کشور را خواهید داشت و بهتر است در مدت زمان حضور در کانادا برای تغییر نوع ویزای خود اقدام نمایید. به عنوان مثال فرزند شخص متقاضی در صورتی که شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را داشته باشد می‌تواند برای مجوز تحصیلی کانادا اقدام کند. همچنین همسر شخص متقاضی امکان درخواست برای مجوز کار آزاد کانادا را خواهد داشت.