baki

ویزا نوع D آلمان

روادید ملی شینگن در آلمان از جنس ویزای نوع D شینگن است. ویزای نوع D آلمان که همان ویزای ملی شینگن است برای اقامت‌های بلند مدت در این کشور صادر می‌شود. متقاضیانی که هدفشان از سفر به حوزه شینگن تحصیلات، تحقیقات علمی، کار و ... باشد می‌توانند جهت اخذ ویزای ملی شینگن آلمان اقدام نمایند. این ویزا بر اساس هدف سفر، برای متقاضی به صورت یک‌بار ورود (سینگل) یا چندبار ورود (مولتی) صادر می‌شود. این ویزا برای مدت زمان ۳ ماه صادر می‌شود اما در موارد خاص ممکن است این ویزا برای حداکثر ۱۲ ماه نیز صادر شود.

ویزا آلمان - هلدینگ باکی

برخی از مهمترین ویزاهای نوع D آلمان در ادامه آمده است:

ویزای تحصیلی آلمان

یکی از پرطرفداترین ویزاهای بلند مدت آلمان، ویزای تحصیلی آلمان است. پیش نیاز دریافت ویزای تحصیلی آلمان اخذ پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی، مدارس یا دانشگاه‌های آلمان است. در ابتدای امر برای فردی که به منظور تحصیل به آلمان می‌رود ویزای ملی یا همان نوع D صادر می‌شود. پس از عزیمت دانشجو به آلمان و ثبت نام در مرکز آموزشی موردنظر خود باید جهت اخذ مجوز اقامت به اداره مربوطه مراجعه نماید تا مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی وی از ۳ ماه به یک سال تغییر یابد.

ویزای کار آلمان

ویزای کار در آلمان از دیگر ویزاهای بلند مدت این کشور است و به متقاضیانی اعطا می‌شود جهت کار یا جستجوی کار به این کشور مهاجرت می‌نمایند. مهم‌ترین ویزای کار آلمان ویزای Job Seeker است که در ایران به ویزای Job Offer، ویزای کاریابی آلمان و ویزای Skilled Worker نیز معروف می‌باشد.چنانچه متقاضی یک دعوتنامه کاری از کارفرمایی آلمانی نداشته باشد می‌تواند برای ویزای جست‌جوی کارVisa) Job Seeker ( که در ایران ویزای کاریابی آلمان نیز نامیده می‌شود اقدام کند. این ویزا به متقاضی ۶ ماه فرصت خواهد داد تا در این کشور به دنبال شغل مناسبی باشد. چنانچه در این مدت با کارفرمایی به توافق رسید و قرارداد کاری بین طرفین منعقد شد می‌تواند ویزای Job Seeker خود را به ویزای کار بلند مدت تبدیل نماید. تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی، حداقل مدرک کارشناسی و داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار از شرایط اخذ ویزای کار آلمان هستند.همچنین کلیه نیروهای متخصص خارج از کشورهای حوزه یورو این امکان را دارند تا از طریق Job Offer یا یک پیشنهاد شغلی Blue Cart آلمان را به دست بیاورند. در واقع آن دسته افرادی که متقاضی کار در آلمان هستند می‌توانند تقاضای اجازه کار موقت از طریق Blue Cart را نمایند. اداره اتباع خارجی پس از بررسی صلاحیت متقاضی در مدت زمان یک ماه کارت آبی را صادر خواهند نمود. اعتبار Cart Blue چهار سال است و پس از گذشت ۳ سال از صدور این کارت اگر متقاضی همچنان در آلمان به کار مشغول باشد می‌تواند درخواست اقامت دائم نماید.