baki

ویزا طلایی بلژیک

بلژیک یکی از بانفوذترین کشورهای دنیا است و پایتخت آن یعنی بروکسل میزبان برخی از مهم ترین نهادی اتحادیه اروپا است. به علاوه، این کشور دارای استانداردهای زندگی بالا، نظام آموزش و پرورش و بهداشت و درمان با کیفیت عالی جهانی و مسیرهای مواصلاتی زمینی و هوایی عالی می باشد. به لطف عضویت این کشور در شنگن، اجازه اقامت در بلژیک این امکان را برای شما و اعضای خانواده تان فراهم می سازد که بدون نیاز به ویزا به همه کشورهای اروپا سفر کنید.بعد از اعطای اجازه اقامت شما، اعضای بلافصل خانواده تان شامل همسر و فرزندان وابسته می توانند بر اساس رویه پیوستن اعضای خانواده به یکدیگر، اجازه اقامت خود را دریافت کنند.

مهم ترین معیار برای یک درخواست موفقیت آمیز اقامت از طریق سرمایه گذاری این است که ثابت کنید کسب و کار شما با ایجاد مشاغل محلی یا به واسطه خرید کالاها و خدمات از شرکت های محلی، کمکی چشمگیر به اقتصاد بلژیک خواهد کرد. می توانید یک شرکت جدید را در بلژیک تأسیس کنید و یا اقدام به تأسیس شعبه بلژیکی یک شرکت بین المللی نمایید. مدت زمان متعارف برای رسیدگی به درخواست شما بین 3 تا 8 ماه است، منوط به اینکه کلیه اسناد و مدارک لازم تسلیم شده باشد.برای آنکه ثابت کنید که کسب و کار شما امکان پذیر خواهد بود، باید درخواست شما شامل یک طرح کسب و کار و نیز شواهدی دال بر هزینه های عملیاتی و تجاری مربوط به حداقل چند ماه اول اداره شرکت باشد. اجازه اقامت نخست به مدت یک سال صادر می شود و بر اساس عملکرد تجاری شما تمدید خواهد شد. بعد از اعطای اجازه اقامت شما، ملزم نخواهید بود که اقامت فیزیکی در بلژیک داشته باشید. پس از گذشت 3 سال اقامت در بلژیک، می توانید برای تابعیت این کشور درخواست دهید، و روند رسیدگی به این درخواست معمولاً 2 سال دیگر طول خواهد کشید.به محض دریافت اجازه اقامت، شما و اعضای خانواده تان می توانید بدون نیاز به ویزا به کلیه 26 کشور منطقه شنگن اروپا دسترسی کامل داشته باشید. در صورت اخذ تابعیت بلژیک، از دسترسی بدون نیاز به ویزا به بیش از 150 کشور از جمله اتحادیه اروپا، بریتانیا، استرالیا، کانادا و ایالات متحده برخوردار خواهید بود.بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا، بلژیک یک ویزای طلایی به نام ” ویزای سرمایه گذاری” را ارائه می دهد که در آن هر درخواست جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد. این با ویزای کشورهای اروپایی که قوانین واضحی برای برنامه ویزای سرمایه گذاری که بر اساس سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ارائه می دهند، متفاوت است.متقاضیان می توانند با تشکیل یک شرکت بلژیکی درخواست کنند. متقاضیان موفق می توانند پس از پنج سال اقامت و تابعیت دائمی راکسب کنند. سرمایه گذاری معمول پنج ساله 350000 – 500000 یورو است .سرمایه گذا ران برای کسب تابعیت بلژیک از طریق سرمایه گذاری باید در آزمون زبان هلندی، آلمانی یا فرانسه شرت کنند.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

مزایای اقامت بلژیک با حداکثر سرمایه 500000 یورو:

1. اقامت کامل خانواده

2. بدون نیاز به شرایط دیگر اقامت

3. سفر رایگان به شنگن

4. اخذ تابعیت در آینده

برنامه بلژیکی همانند برنامه ویزای طلایی کشور های دیگر اروپا به وضوح تعریف نشده است. راه های مختلف سرمایه گذاری از قبیل: تشکیل یک سازمان سهام بین المللی ، سرمایه گذاری در یک شرکت بلژیکی موجود یا سرمایه گذاری در یک شرکت خارجی از طریق شرکت سهام دار در بلژیک وجود دارد. این ویزا برای برای سرمایه گذاری های تجاری پیشنهاد می شود نه سرمایه گذاری املاک و مستغلات.بلژیک این امکان را به سرمایه گذاران مقیم دائم میدهد که تنها پس از پنج سال برای شهروندی درخواست دهند. مدارک مورد نیاز برای درخواست تابعیت عبارتند از: مدارک روابط حقیقی با بلژیک (به صورت ثبت شرکت) و اظهار نامه برای تبدیل شدن به یک شهروند بلژیکی و تعهد به حمایت از قانون اساسی کشور. هنگامی که درخواست تایید شد، سرمایه گذار می تواند برای گذرنامه بلژیکی درخواست کند و بلافاصله از مزایای متعدد ملیت بلژیک از قبیل عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده، سود سرمایه ، و دو تابعیتی شدن و داشتن دو گذر نامه لذت برد.