baki

ویزا طلایی و یا ویزا سرمایه گذاری

اروپا محلی بسیار مناسب برای سرمایه گذاری به دلیل وجود امکانات و مزایایی چون تاریخ غنی و کهن، معماری و فرهنگ، صنعت لذیذ غذایی، شهرهای کهن و قدیمی، پوشش های جغرافیایی وسیع شامل کوه ها، سواحل متعدد، جزایر، رودخانه ها، ییلاق های فراوان و غیره می باشد. پس جای تعجبی نمی ماند که مردم سرتاسر دنیا اروپا را محلی دلنشین برای زندگی کردن بدانند. خیلی از ماها به اروپا سفر ه ایم اما هرچه که می گذرد تعداد بیش تری از افراد در سرتاسر جهان خواهان زندگی و خرید ملک در قاره ی سبز می باشند.همانطور که قبلا گفته شد راه های متعددی برای اخذ شهروندی کشور های اروپایی می باشد. یکی از جدیدترین راه های اخذ اقامت شهروندی کشورهای اروپایی که سختی کم تری نسبت به دیگر موارد دارد، اقامت از طریق سرمایه گذاری است که این میزان نوع از اخذ اقامت در سال های گذشته به بیشترین میزان خود رسیده است.این نوع روش از اخذ اقامت و مهاجرت را ویزای طلایی (Golden Visa) می گویند.

ویزا طلایی -  هلدینگ باکی

اساس ویزای طلایی :

در دنیای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، ویزای طلایی با اخذ اقامت و شهروندی تعریف می شد؛ همانطور که فوتبال با توپ آن تعریف می شود.اولین ویزای طلایی در هشتمین روز از ماه اکتبر سال2012 میلادی در پرتقال صادر شد و به منظور سرمایه گذاری در بازار اصلی و مرکزی آن کشور به کار گرفته شد.از آن تاریخ به بعد افرادی که ویزای سرمایه گذاری در پرتقال را به دست آوردند، حدود سه میلیارد و هفتصد میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری و سود دریافت کردند. حدود 6050 ویزای طلایی برای متقاضیان اصلی و حدود 10181 ویزا نیز به اعضای خانواده های آن ها اعطا شده است.حدودا نود درصد از این میزان سرمایه گذاری به بازار اصلی و مرکزی کشور پرتقال تزریق گردید. به دلیل وجود سرمایه گذاری افراد خارجی در این کشور قیمت ها بسیار بالا رفت به گونه ای که رییس جمهور پرتقال مدعی افزایش 37 درصدی ملک در پرتقال شد .همچنین میزان فروش ملک و بازار ملک این کشور نیز افزایش یافت. قیمت بسیاری از اقلام در شهر پورتو، شهری در ناحیه ی شمال پرتقال افزایش یافت که دقیقا مشابه این اجناس که قیمت آن ها افزایش یافته را میتوان در آمستردام هلند با نصف قیمت خریداری کرد. این توان و قدرت ویزای طلایی می باشد که می تواد به راحتی باعث به جریان انداختن اقتصاد یک کشور شود.با توجه به پیشرفت کشور پرتقال در برنامه ویزای سرمایه گذاری، دیگر کشور های میانه ی اروپایی نیز خواهان افزایش میزان گردش مالی خود از طریق افزایش میزان اقامت خود به وسیله ی سرمایه گذاری هستند.دلایل متعددی وجود دارد که کشور های اروپایی و افراد بسیار زیادی خواهان سرمایه گذاری در اروپا هستند.یکی از رایج ترین دلایل آن به موفقیت رسیدن اکثر افرادی که سرمایه گذاری کرده اند و یا کشور هایی که این سیاست اقامتی را در پیش گرفته اند.این سیاست اقامتی امروزه میزان موفقیت آن افزایش یافته و بسیاری را جذب این نوع شکل از اقامت کند به طوری که اگر میزان هزینه ی لازم جهت اقامت از طریق سرمایه گذاری را پرداخت کنید، مهاجرت شما نسبت به بقیه سریع تر وبهتر خواهد بود.

ویزای طلایی چیست؟

ویزای طلایی نوع خاصی از ویزا می باشد که دارنده ی این ویزا حق زندگی در آن کشور و فعالیت اقتصادی بر اساس جدول زمان بندی قبول تابعیت کشور مربوطه را دارد.ویزای طلایی بهترین نوع دریافت ویزا از طریق سرمایه گذاری می باشد که به وسیله ی آن فرد با سرمایه گذاری در آن کشور و در طول فرایند مهاجرت به ازای سرمایه گذاری خود درمان ترجیحی و دیگر امتیازات را دریافت می کند.

راه های دیگر جز ویزای طلایی:

به جز اخذ اقامت از طریق ویزای طلایی، راه های دیگری نیز برای به دست آوردن اقامت آن کشور وجود دارد. به عنوان مثال دیگر شرایط ممکن است از ویزای طلایی برای شما بهتر باشد.به عنوان مثال در بسیاری از موارد نیاز به سرمایه گذاری تمام بودجه ی شما برای اقامت از طریق سرمایه گذاری نیست و به راحتی می توانید اقامت کشور مربوطه را از طریق دیگر موارد به دست آورید. با این وجود اخذ ویزای طلایی بیشتر مورد علاقه ی افرادی که قصد اقامت در کشور های اروپایی را دارند می باشد. شما همچنین از طریق مواردی از جمله ازدواج با شهروند کشوری که قصد اقامت آن را دارید، پیدا کردن کاری در آن کشور، و یا اثبات کنید که به مدت دو سال یا بیشتر دارای رابطه با آن شهروند کشور مورد نظر داشته اید، میتوایند اجازه ی اقامت خود را در آن کشور کسب کنید.افرادی مشاهده شده اند که در رابطه با یک شهروند کشوری که عضو اتحادیه ی اروپا بوده اند، اما تنها این عاملی برای رفتن به کشور شریک مورد نظر این افراد نیست بلکه آن ها می توانند ابتدا به پرتقال بروند و سپس فرد را با خود به کشور آن فرد اروپایی ببرند و در آن زمان نیز شما می توانید رابطه ی خود با آن فرد را ثابت کنید.

تفاوت ویزای طلایی با دیگر راه های اخذ اقامت کشور های اروپای چیست؟

عامل مهمی که بین ویزای طلایی و دیگر راه ها تفاوت ایجاد می کند حذف ملزومات رایج برای اخذ اقامت می باشد. اگر تابحال به شرایط و ملزومات مهاجرت توجه کرده باشید متوجه خواهید شد که موارد و فعالیت های بسیار زیادی را باید انجام دهید تا اقامت کشورهای ثروتمند اروپایی انگلیسی زبان را کسب کنید.به عنوان مثال با ویزای طلایی دیگر نیازی به داشتن شرایطی مثل پیشنهاد کاری، شروع کردن یک تجارت( تجارت هایی که نیازمند برنامه های بسیار پیچیده که ملزم به پرداخت مالیات های اجتماعی و امنیتی می شوید) و یا ازدواج با شهروند کشور مورد نظر نیستید. همچنین دیگر نیاز به تسلط زبان مقصد را ندارید. به عنوان مثال اگر نتوانید پرتقالی صحبت کنید؛ جای نگرانی وجود ندارد. درصورت تسلط بر زبان کشور مورد نظر بسیاری از فرصت های شغلی را از دست می دهید اما با دریافت اقامت آن کشور از طریق سرمایه گذاری بسیاری از موارد مورد نیاز و شرایط اصلی برای یک کار را پشت سر می گذارید و نسبت به بقیه بسیار پیشرفت می کنید.