baki

ویزا سوئیس

در ابتدا باید به این نکته اشاره نمائیم که با توجه به این که شما شهروند کدام کشور هستید، نیازمند نوع خاصی از ویزا برای ورود به کشور سوئیس می باشید. بنابراین در همان کشوری که اقامت دارید با مراجعه به سایت اصلی سفارت سوئیس می توانید مدارکی را که نیازمند آن می باشید را تهیه نموده و با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت مراجعه نموده و نسبت به دریافت ویزا اقدام نمائید. البته باید خاطر نشان نمائیم که اقدام از طرق بیان شده تنها مناسب برای ویزاهای کوتاه مدت (نهایت تا ۹۰ روز) نظیر ویزای توریستی، ویزای کاری و غیره می باشد. و درخواست ویزاهایی که از لحاظ زمانی بیشتر از ۹۰ روز می باشند، متقاضی باید شخصاً به سفارت کشور سوئیس مراجعه نموده و مدارک مربوطه را ارائه نماید. ویزای توریستی سوئیس یکی از انواع ویزاهایی است که به شما این امکان را می دهد تا حداکثر به مدت نود روز در این کشور اقامت داشته باشید. همان طور که اشاره کردیم حداکثر اعتبار این ویزا نود روز است و در صورتی که افسر سفارت تشخیص دهد ممکن است این مدت زمان کاهش یابد.با اخذ ویزای سوئیس توریستی این امکان برای شما ایجاد می شود تا بتوانید از این کشور دیدن کنید و یا این که به دیدار اقوام خود بروید. سوئیس کشوری با جاذبه های فراوان می باشد و طبیعی است که تعداد زیادی از گردشگران به سوی این کشور بی نظیر سرازیر شوند.

ویزا سوئیس - هلدینگ باکی

دقت داشته باشید که قبل از پایان اعتبار ویزای سوئیس باید خاک این کشور را ترک کنید و به ایران بازگردید. در صورتی که از این قانون سرپیچی کنید به مشکل خواهید خورد و نمی توانید برای بار دوم جهت اخذ ویزای این کشور اقدام نمایید. هر چه در رعایت قوانین بیشتر بکوشید، راحت تر می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.بنابر اطلاعات وب‌سایت وی اف اس گلوبال سوئیس، ویزای توریستی سوئیس مناسب آن دسته از متقاضیانی است که برای اهداف گردشگری، ملاقات دوستان و اقوام، دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت زبان، شرکت در کنفرانس و یا رویداد ورزشی/فرهنگی قصد سفر به این کشور را دارند. خوشبختانه متقاضیان می‌توانند برخلاف روال معمول و تاکید اکثر کنسولگری‌ها در داشتن سابقه سفر مکفی، حتی بدون داشتن سابقه سفر و ویزای شینگن قبلی طی دو سال گذشته، برای دریافت ویزای توریستی سوئیس اقدام کنند.

ویزا سوئیس - هلدینگ باکی

همان‌طور که میدانید دفتر vfs global واقع در هروی سنتر، علاوه بر رسیدگی به درخواست‌های وقت سفارت و ویزای کشورهایی نظیر جمهوری چک و هلند، مسئول رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان انواع ویزای شینگن هم‌چون ویزای توریستی سوئیس نیز هست.در عین حال آن دسته از متقاضیانی که خواستار دریافت ویزای طولانی مدت شینگن برای اقامت بیش از 90 روز در این کشور هستند، باید تنها از طریق سفارت سوئیس به نشانی تهران، الهیه، خیابان بوستان اقدام به تعیین وقت و درخواست ویزا نمایند.عموما آفیسرهای پرونده ویزای توریستی سوئیس نسبت به متقاضیان ایرانی سخت‌گیری فراوانی از خود نشان می‌دهند و از همین رو ویزای آن‌ها را به صورت Single و یا همان یکبار ورود صادر می‌کنند.براساس قوانین کشور سوئیس، متقاضیان ایرانی سفر و ورود به خاک این کشور ملزم به دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت یا همان ویزای توریستی سوئیس برای حداکثر 90 روز در یک بازه زمانی شش ماهه (180 روزه) هستند. بر این اساس دارندگان ایرانی ویزای توریستی سوئیس مجاز به دریافت مجوز اقامت نبوده و می‌توانند تنها تا مدت زمان اعتبار ویزای خود به کشور سوئیس وارد شده و به سیاحت بپردازند.اما در برخی اوقات، بنابر صلاحدید آفیسر سفارت سوئیس و واجد شرایط بودن متقاضی سفر به این کشور، ویزای توریستی سوئیس به صورت ویزای شینگن مولتی Multiple صادر خواهد شد. در این صورت فرد دارنده ویزای کوتاه‌مدت و توریستی سوئیس مجاز به ورود و خروج به صورت نامحدود از سوئیس و گشت و گذار در 26 کشور حوزه شینگن ( نظیر دانمارک، اسپانیا، آلمان، فرانسه) در مدت زمان اعتبار ویزای خود خواهد بود.متاسفانه علیرغم وجود مدارک تمام و کامل پرونده در کنار آمادگی برای مصاحبه حضوری، سوابق سفر و تمکن مالی مناسب، برخی از افراد به خاطر کم‌تجربگی و یا وجود نواقص نامشهود و همچنین به علت سخت‌گیری‌های فراوان سفارت سوئیس نسبت به درخواست‌های متقاضیان ایرانی، با عدم موافقت آفیسر پرونده مواجه شده و علاوه بر خسارت‌های مالی و به هم ریختن برنامه سفر، با مشکل ریجکت ویزا روبرو می‌شوند.