baki

ویزا سرمایه گذاری فنلاند

روش های سرمایه گذاری در فنلاند و چگونگی اخذ اقامت و پاسپورت فنلاند با روش های سرمایه گذاری در کشور فنلاند در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. استاندارد های سرمایه گذاری در فنلاند چگونه است؟ آیا با خرید ملک می توان اقامت فنلاند را اخذ نمود؟ کدام یک از روش های سرمایه گذاری در فنلاند می تواند منجر به اقامت و پاسپورت فنلاند شود؟ فنلاند کشوری مرفه در حوزه اسکاندیناوی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد.برای آنکه روش های سرمایه گذاری در فنلاند را بشناسید، بهتر است در ابتدا با شرایط عمومی کشور فنلاند آشنا شوید. فنلاند کشوری در شمال اروپا است که در همسایگی با کشورهایی نظیر نروژ، سوئد و روسیه قرار گرفته است. پایتخت این کشور هلسینکی است که در جنوب این کشور قرار گرفته است و پر جمعیت ترین شهر آن محسوب می شود. دو زبان فنلاندی و سوئدی زبان رسمی مردمان این کشور است. این کشور از نظر معیارهای مختلف از جمله سیستم آموزش، اقتصاد، آزادی های مدنی و کیفیت زندگی بهترین عملکرد را ثبت نموده است. در سال 2018 و 2019 کشور فنلاند به عنوان شادترین کشور دنیا شناخته شده است. فنلاند با مساحت 338.145 کیلومتر مربع در بین کشورهای اروپایی از نظر وسعت جایگاه هشتم را دارد و از نظر جمعیت کم تراکم ترین کشور اروپا محسوب می شود. از نظر نظام آموزشی کشور فنلاند بهترین نظام آموزشی در دنیا را دارد. اقتصاد این کشور عضو منطقه یورو بر اساس اعلام سه نهاد مطرح مالی، با ثبات و در سطح AAA می باشد. این کشور در کنار دانمارک و نیوزلند یکی از کمترین فساد اقتصادی را دارد. صادرات بخش عمده اقتصاد فنلاند را تشکیل می دهد که شامل ماشین آلات، مواد شیمیایی، آهن، چوب و کاغذ می باشد. به دلیل تناسبات فرهنگی زیاد فنلاند با سه کشور سوئد، دانمارک و نروژ در برخی مواقع هم رده کشورهای اسکاندیناوی قرار می گیرد.

ویزا فنلاند - هلدینگ باکی

روش های سرمایه گذاری در فنلاند و استانداردهای سرمایه گذاری

برای آنکه بتوانید با خیال راحت یکی از روش های سرمایه گذاری در فنلاند را برای مهاجرت و بیزنس خود برگزینید لازم است ابتدا استانداردهای سرمایه گذاری در فنلاند را بشناسید؛ آشنایی با سیستم قضایی، اقتصادی و سیاسی که تاثیر زیادی بر سرمایه گذاری شما دارد. فساد سیستم قضایی موجب می شود سرمایه گذار خارجی امنیت سرمایه گذاری نداشته باشد و در صورت برخورد با مشکل امکان استفاده از سیستم فارغ از تبعیض و شفاف حیاتی خواهد بود. اقتصاد قدرتمند به سرمایه گذار این اطمینان را می دهد که بازده خوبی از سرمایه و زمان خود داشته باشد و ریسک کمتری را در نظر بگیرد. روابط سیاسی کشورها با هم و هم چنین ثبات سیاسی داخلی هم از موارد مهمی است که برای انتخاب کشور در امر سرمایه گذاری باید مد نظر قرار دهید.اگر خواهان سرمایه گذاری به یکی از روش های سرمایه گذاری در فنلاند هستید در این بخش نقاط قوت کشور فنلاند را بازگو خواهیم نمود. این کشور ثبات سیاسی بسیار بالایی دارد و کشوری با جمعیت چند زبانه که به عنوان یکی از کشورهای جهان با کمترین نرخ فساد شناخته شده است. فنلاند اقتصادی قوی و بسیار صنعتی دارد که عمدتا مبتنی بر بازار آزاد و بهره وری بالای کار است و صنایع پر کاربردی دارد. این کشور بر اساس گزارش های بانک جهانی در سال های 2017 تا 2018 یکی از ده اقتصاد رقابتی جهان به شمار می آید. با قوانین تشویقی دولت فنلاند برای سرمایه گذاران خارجی، این کشور رشد سریعی در جذب سرمایه گذاران خارجی داشته است. از دلایل عمده ایی که می توان برای استقبال از سرمایه گذاری در فنلاند به آن اشاره نمود، موارد زیر را می توان نام برد.زیرساخت های توسعه یافته این کشور که شامل دسترسی سریع و کارآمد به روسیه و اروپای شرقی و همچنین 50 بندر می باشد که تجارت را کارآمد می سازند.

1. وجود نیروی کار ماهر و دانش بالای عمومی به زبان انگلیسی و سایر زبان ها ارتباطات را راحت تر نموده است.

2. وجود زیر ساخت های توسعه یافته علمی و فناوری

3. به عنوان یک قاعده کلی، 100 درصد مالکیت خارجی در اکثر بخش ها به رسمیت شناخته شده است و هیچ گونه تبعیضی علیه شرکت های خارجی به نفع شرکت های محلی وجود ندارد.

4. سرمایه گذاران بسته به روش های سرمایه گذاری در فنلاند می توانند از کمک هزینه های سرمایه گذاری و وام با بهره کم و یا ضمانت های دولتی برای صادر کنندگان استفاده نمایند.

5. کمک هزینه های دولتی برای شرکت های متوسط و یا کوچک بسته به منطقه و سطح اشتغال زایی تعریف شده است.

6. کاهش مالیات بسته به نوع صنعت و روش های سرمایه گذاری در فنلاند.