baki

چگونه می توان برای ویزای دیپلماتیک و رسمی کانادا اقدام کرد؟

مراحل درخواست ویزای رسمی و دیپلماتیک کانادا با سایر برنامه های ویزا اقامت موقت متفاوت است. اگر شرایط لازم را برآورده کنید ، می توانید درخواست ویزای مستقیم را به کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور خود ارائه دهید. شما همچنین باید هزینه برنامه را بپردازید. هنگامی که مدارک را به سفارت ارسال می کنید ، ممکن است یک مقام رسمی در سفارت کانادا چند سوال در مورد هدف بازدید شما از کانادا و وظایف رسمی شمابپرسد. با این وجود از شما خواسته نمی شود که معاینه پزشکی را انجام داده یا اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کنید.

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

کنسولگری ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد تا بسته به حجم کار آنها ، درخواست را پردازش کند یا فوراً به درخواست ویزا شما پاسخ می دهد. آنها یا به شما ویزا می دهند و آن را در گذرنامه خود تمبر می دهند ، یا آن را انکار می کنند و در مورد دلایل انکار به شما اطلاع می دهند.

هزینه ویزای دیپلماتیک و رسمی کانادا چقدر است؟

برای درخواست ویزای رسمی و دیپلماتیک کانادا فقط باید هزینه این برنامه را بپردازید. هزینه درخواست 100 دلار است. از آنجا که از بیومتریک معاف هستید ، دیگر مجبور به پرداخت هزینه نخواهید شد و همچنین از پرداخت پردازش گذرنامه معاف هستید.

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

ویزای دیپلماتیک و رسمی کانادا چقدر اعتبار دارد؟

این ویزا معمولاً برای مدت زمانی که شخص وظایف رسمی در کانادا دارد ، داده می شود. اما به طور کلی ویزای دیپلماتیک و رسمی پس از ورود به کانادا به مدت 3 ماه اعتبار دارد.

آیا می توانم با ویزای دیپلماتیک و رسمی ، وابستگان خود را به کانادا بیاورم؟

اگر ویزای دیپلماتیک و رسمی کانادا دارید ، اجازه دارید که بستگان خود را با خود به این کشور بیاورید تا شما را برای سفر همراهی کنند. شما مجاز به آوردن همسر یا شریک زندگی عادی خود و فرزندان خود که زیر 22 سال داشته باشند هستید. اگر فرزندان شما بیش از 22 سال سن داشته باشند ، ممکن است آنها تنها در صورت دانش آموزان تمام وقت با شما همراه شوند. با این حال ، اگر فرزند شما بیش از 25 سال سن داشته باشد ، نمی تواند وضعیت شما را همراهی کند ، اما باید ویزا توریستی کانادا را درخواست کند.

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

علاوه بر اعضای خانواده شما ، برخی از کارمندان خدمات نیز مجاز به همراهی شما هستند ، اگر متعلق به هر یک از این دسته ها باشند:

خدمتگزاران دیپلمات ها و مقامات.

مراقبان دیپلمات ها یا مقامات یا اعضای خانواده آنها.