baki

ویزا توریستی چک

ویزای توریستی جمهوری چک ، شرایط اخذ ویزا جمهوری چک و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور جمهوری چک در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. مراحل اخذ ویزای توریستی جمهوری چک چیست؟ آیا احتمال دارد درخواست جهت اخذ ویزای توریستی جمهوری چک ریجکت شود؟ وضعیت دریافت وقت سفارت جمهوری چک برای در خواست ویزای توریستی این کشور چگونه است . توریست و جذب توریست همیشه جزو اهداف هر کشوری بوده است. صنعت توریسم یکی از بهترین روش های کسب درآمد برای دولتها می باشد و به همین علت هیچ کشوری نیست که از توریست استقبال نکند. تنها موردی که در خصوص دریافت ویزای توریستی باید رعایت شود این است که شخص اثبات کند قصد وی تنها گردشگری می باشد و پس از گردشگری به کشور خود باز می گردد که این موضوع با نشان دادن علقه و بستگی به خاک کشور خود اثبات می گردد. در سالهای اخیر افرادی که با انواع ویزاهای کوتاه مدت و توریستی به کشورهای اروپایی سفر کرده و به صورت های غیر قانونی در این کشورها مانده اند و به کشور خود بر نگشته اند، افزایش پیدا کرده است و به همین سبب موجب شده است خیلی کشورهای اروپایی شرایط سخت گیرانه ای جهت صدور ویزاهای توریستی به برخی کشورها اعمال کرده اند که این موضوع درصد رد شدن ویزاهای توریستی را افزایش داده است به همین جهت درخواست ویزای توریستی باید با مدارک کافی که در همین مقاله به آنها اشاره خواهد شد به سفارت ارسال شود.

ویزا چک - هلدینگ باکی

ویزای توریستی جمهوری چک و دریافت این ویزا کاملا بستگی به شرایط شخص دارد. فردی که بتواند علقه خود به خاک کشورش را نشان دهد یا دعوتنامه از شخصی در این کشور داشته باشد، شانس بسیار خوبی برای دریافت ویزای توریستی این کشور دارد. کشور جمهوری چک جزو کشورهای عضو اتحادیه شنگن می باشد بدین معنی که ویزای توریستی این کشور اعتبار بسیار زیادی دارد و شخص برای دریافت این ویزا باید درخواست ویزا شنگن به سفارت جمهوری چک بدهد. کشور جمهوری چک جزو کشورهای عضو اتحادیه شنگن می باشد و در صورتی که شخص، ویزای یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن را داشته باشد، بدون نیاز به ویزا می تواند به این کشور سفر کند. از سال ۲۰۰۷ که کشور جمهوری چک به عضویت اتحادیه شنگن درآمد اشخاص با درخواست ویزا شنگن می توانند به این کشور زیبا و دیگر کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر داشته باشند. از سال ۲۰۱۷ تا به حال از ۶۲۳ هزار درخواست ویزا شنگن که به کشور جمهوری چک ارسال شده است ۵۹۴ هزار نفر از متقاضیان، موفق به اخذ ویزای توریستی این کشور شده اند و آمار ریجکتی ویزای این کشور در مدت مشابه چیزی در حدود ۴٫۴ % می باشد که این آمار، نرخ پایین رد یا ریجکت شدن ویزا شنگن این کشور را نشان می دهد.ویزای توریستی جمهوری چک و مدارک مورد نیاز یکی از مهمترین مسائلی می باشد که شخص متقاضی دریافت این ویزا باید به آن توجه کند. حتی بهترین پرونده ها جهت اخذ ویزای توریستی با ارائه اشتباه مدارک یا نقصی مدارک ممکن است ریجکت شوند و این امر در سابقه سفر شخص ممکن است تاثیر منفی داشته باشد.

ویزا چک - هلدینگ باکی

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای توریستی کشور جمهوری چک در زیر برای شما عزیزان فراهم گردیده است:

1. فرم درخواست که باید با نهایت دقت پر شود و این فرم هم میتواند به صورت آنلاین تکمیل و سپس پرینت شود و هم میتواند به صورت دستی پر و به سفارت جمهوری چک ارائه شود.

2. دو تصویر که باید در فرمت پاسپورت باشد و با پس زمینه ای روشن ارائه گردد. در ارائه تصویر نیز دقت شود که کامل با شرایط اعلام شده یکسان باشد.

3. پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی شخص که تا ۳ ماه قبل از بازگشت اعتبار دارند. پاسپورت باید حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد.

4. کپی رزرو بلیط بازگشت. البته نیاز نیست حتما این بلیط خریداری شود و می توان آن را رزرو کرد.

5. بیمه نامه معتبر که تا سقف ۳۰ هزار یورو در کشور جمهوری چک و سایر مناطق اتحادیه اروپا اعتبار داشته باشد.

6. رزرو پرواز رفت و برگشت به کشور جمهوری چک که تاریخ ورود و خروج از این کشور در آن ثبت شده باشد.

7. اثبات امکان اقامت شخص که می توان از رزرو هتل های ارزان قیمت نیز استفاده کرد که البته این موضوع زیاد از دید آفیسر ویزا جالب نمی باشد.

8. اثبات تاهل یا تجرد شخص که در صورت تاهل مدرک ازدواج و مدارک هویتی فرزندان و … نیاز است.

9. تمکن مالی برای مدت حضور شخص در این کشور.

برخی مدارک نیز الزامی نیست ولی می تواند به پرونده و افزایش شانس دریافت ویزا کمک کند که این مدارک نسبت به شرایط افراد ممکن است متفاوت باشد و علقه های شخص را نسبت به کشور خود به اثبات برساند. برخی مدارک نظیر مدارک دانشجو بودن شخص، فیش حقوقی و یا قرارداد کاری شخص ، املاک و دارایی های شخص در کشور خود و… می تواند بازگشت شخص به کشور خود را تا حدودی از دید آفیسر ویزا تضمین کند. همینطور وجود دعوتنامه از طرف یک شخص مقیم کشور جمهوری چک یا یک شرکت و … می تواند برای دریافت این ویزا بسیار کمک کند ولی در صورتی که شخص با دعوتنامه ویزا این کشور را دریافت کند و به کشور خود بازنگردد ممکن است پیامد های مختلفی برای صادر کننده دعوتنامه داشته باشد.