baki

ویزا توریستی نروژ

یکی از انواع ویزاهایی است که بیشترین متقاضی را دارد. افرادی که با هدف گردشگری، دیدار اقوام و یا بررسی کشور نروژ برای مهاجرت می خواهند به این کشور سفر کنند، برای اخذ ویزای نروژ توریستی اقدام می کنند. ویزای توریستی خود انواع مختلفی دارد که می توان برای اخذ آن ها اقدام کرد. همان طور که می دانید کشور نروژ در حوزه شینگن قرار دارد. فرض کنید می خواهید بین دو کشوری که در این حوزه نیست سفر کنید. ممکن است نیاز باشد خط هوایی خود را تغییر دهید و یا این که هواپیما سوخت‌گیری کند. به این ترتیب مجبور خواهید بود تا ویزای ترانزیت این کشور را دریافت کنید.نوع دیگری از ویزای توریستی نروژ وجود دارد که به آن توریستی کوتاه مدت می گویند. ویزای توریستی کوتاه مدت به شما این امکان را می دهد تا حداکثر به مدت نود روز در این کشور اقامت داشته باشید. بازه زمانی اقامت شما ممکن است با توجه به نظر افسر سفارت کم و زیاد شود.

ویزا نروژ -  هلدینگ باکی

ویزای بلند مدت نروژ هم که بیشتر توسط والدین افرادی که در نروژ اقامت دارند و یا شهروند این کشور می باشند، قابل اخذ است. این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد تا بتوانند به مدت پنج سال به کشور نروژ رفت و آمد کنند. پس از گذشت این مدت زمان باید به کشور خود بازگردید و دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنید.ویزای مولتی نروژ که همان ویزای بلند مدت یا چند بار ورود نروژ است، در حقیقت ده ساله است. اما به این دلیل که گذرنامه ایرانی تنها پنج سال اعتبار دارد، این ویزا نیز به مدت پنج سال قابل استفاده است. دقت داشته باشید که در هر بار ورود به کشور نروژ باید پس از نود روز از آن خارج شوید و دوباره به این کشور بازگردید.

مدارک لازم برای ویزای نروژ :

برای این که بتوانید ویزای شینگن نروژ را بگیرید باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید. سفارت بر مبنای همین مدارک تصمیم می‌گیرد که برای شما ویزا صادر کند و یا این کار را نکند. همین یک نکته کلید طلایی حل بسیاری از مسائل است. در راه اخذ ویزا ممکن است با افرادی مواجه شوید که وعده ویزای تضمینی دهند.

این کار غیر ممکن است. امروزه هیچ کس نمی تواند تضمین کند که می توانید ویزای نروژ را اخذ کنید. بخش اعظمی از این موضوع به مدارک شما بستگی دارد و بخش دیگر آن به افسر سفارت بستگی دارد. البته این که چه مدارکی را و چگونه ارائه دهید بسیار مهم می باشد.

چیدمان مدارک بسیار اهمیت دارد. این که کدام مدرک بیشتر نشان داده شود و کدام مدرک خیلی خودنمایی نکند دقیقاً در حوزه کاری مشاورین مجرب شرکت خدمات ویزا و وقت سفارت ویزاگردی است. به این ترتیب مشاورین این مجموعه در کمترین زمان ممکن کاری می کنند تا موفق به اخذ ویزای نروژ شوید.مدارک شناسایی که از مهم ترین مدارک می باشند شامل شناسنامه، گذرنامه، سند ازدواج، کارت پایان خدمت و … است. در کنار این مدارک باید مدارکی نظیر مدارک تحصیلی، مدارک کاری، مدارک مالی و مدارک مربوط به سفر را نیز ارائه دهید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن ویزای نروژ را اخذ کنید.

کلیه مدارک خود را باید با چیدمان و فرمتی که سفارت از شما می خواهد ارائه دهید. دقت داشته باشید که کلیه مدارک شما باید کامل و بدون هیچ نقصی باشد. این مدارک را باید در کمترین زمان ممکن به سفارت ارائه دهید تا بررسی آن را آغاز کنند. در نظر داشته باشید که می توانید به راحتی با اخذ ویزای توریستی سفر خود را آغاز کنید.

مراحل درخواست ویزای شینگن نروژ :

1. برای این که بتوانید ویزای شینگن نروژ را اخذ کنید باید ابتدا وقت سفارت نروژ را داشته باشید، با اخذ وقت سفارت نروژ می توانید در تاریخ و ساعتی مشخص وارد سفارت شوید و مدارک خود را ارائه دهید. وقت سفارت در انواع فوری و عادی قابل اخذ است که با توجه به برنامه سفر خود می توانید برای اخذ آن اقدام نمایید.

2. پس از این که وقت سفارت نروژ را دریافت کردید می توانید مدارک خود را ترجمه کنید. مدارک شما باید کامل باشد و بر روی تمام آن ها مهر دارالترجمه رسمی درج شود.به این ترتیب می توانید ویزای خود را اخذ کنید. دقت داشته باشید که باید حتماً مهر دارالترجمه رسمی بر روی مدارک شما درج شود.

3. سفارت پس از این که مدارک را از شما دریافت کرد، بررسی پرونده شما را آغاز می کند. این بررسی پس از پرداخت هزینه صدور ویزا آغاز می شود. دو تا چهار هفته زمان می برد تا سفارت بررسی مدارک شما را انجام دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است این بررسی بیش از بازه زمانی گفته شده زمان ببرد.

4. آخرین مرحله برای اخذ ویزای شینگن نروژ انتظار است. باید منتظر بمانید تا سفارت پس از گذشت این زمان پاسخ خود را به شما ابلاغ کند. این پاسخ به ایمیلی که شما در سفارت ثبت کرده اید ارسال می شود. این ایمیل ممکن است حاوی پیامی مسرت بخش و یا غم انگیز باشد.

5. در صورتی که پاسخ سفارت مثبت باشد می توانید با در دست داشتن گذرنامه خود به سفارت مراجعه کنید. به این ترتیب سفارت ویزا را در گذرنامه شما درج می کند. در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما منفی باشد باید برای اخذ ویزای خود دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره اقدام کنید.