baki

ویزا تحصیلی لهستان

تحصیل در کشور لهستان، نیازمند اخذ ویزای تحصیلی لهستان است. تحصیل در این کشور مورد توجه دانشجویان از سراسر جهان است. از آن جایی که این کشور در مرکز اروپا قرار دارد و از دانشگاه های معتبر دولتی با هزینه های پایین برای تحصیل برخوردار است، دانشجویان ایرانی علاقه مند به تحصیل در این کشور هستند. تحصیل در این کشور اروپایی موجب پیشرفت و ایجاد آینده ایی روشن پس از تحصیل و به دست آوردن کار در اروپا خواهد شد. ویزای تحصیلی لهستان امروزه یکی از اهداف مهم دانشجویان در سراسر دنیا، به خصوص ایران به شمار می رود. این کشور طی سالیان اخیر در حوزه ی جذب دانشجو بسیار فعال بوده و سالانه اقدام به پذیرش تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان میکند. شرایط تحصیلی بسیار مناسب و هزینه های به نسبت پایین زندگی، لهستان را در میان متقاضیان به یکی از مقاصد تحصیلی محبوب تبدیل کرده است.چنانچه قصد مهاجرت به اروپا را دارید یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما کسب ویزای تحصیلی لهستان می‌باشد. دانشجویانی که موفق به تحصیل در دانشگاه های لهستان شوند قادرند برای اقامت دائم، اقدام کنند. لهستان یکی از قدیمی‌ترین و پرجمعیت‌ترین، کشورهای اروپای مرکزی است و نظام آموزش عالی آن قدمتی 650 ساله دارد. دانشگاه های موجود در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و تفاوت تحصیل در هریک از آنها در میزان هزینه ای است که باید پرداخت شود.

اخذ ویزای تحصیلی لهستان :

از دیگر دلایل محبوبیت ویزای تحصیلی لهستان این است که مدرک دریافتی از آن در تمامی کشورهای اروپایی معتبر بوده و دانشجویان پس از اخذ مدرک میتوانند در کشورهای پیشرفته اروپایی برای بدست آوردن کار اقدام کنید. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا برای تحصیل در لهستان نیازی به ویزا ندارند، اما دانشجویان خارج از اتحادیه قبل از ورود به این کشور باید درخواست ویزای تحصیلی دهند. همه دانشجویان باید با درخواست اجازه اقامت موقت، اقامت خود در لهستان را قانونی کنند. این کار باید مدت کوتاهی پس از ورود به لهستان انجام شود. دانشگاه ها در طی مراحل درخواست اقامت به شما کمک می کنند. اجازه اقامت موقت به شما این امکان را می دهد که در لهستان مستقر شده و علاوه بر تحصیل به کار دانشجویی مشغول شوید.برای دریافت ویزای تحصیلی باید از سفارت این کشور وقت قبلی بگیرید. با توجه به بالا بودن تقاضا بهتر است هر چه سریع‌تر برای این امر اقدام کنید. روز مصاحبه در سفارت حتما تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی لهستان را به همراه داشته باشید.

ویزا لهستان - هلدینگ باکی

مدارک مورد نیاز ویزا تحصیلی لهستان :

برای واجد شرایط بودن کلیه متقاضیان بین المللی ابتدا باید حداقل شرایط لازم برای ورود به آموزش عالی را در کشور خود داشته باشند. گواهی تحصیلی و مدرک زبان آیلتس با نمره ی بالای 6 نیز از شرایط ضروری دیگر است. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. فرم تقاضای ویزای تحصیلی حتما با دقت و بدون خط خوردگی پر شوند. تمامی موارد فرم را پر کرده و به هیچ وجه جای خالی نگذارید. لازم است شناسنامه و کارت ملی، کپی آن ها، دو قطعه عکس رنگی در اندازه گذرنامه و پاسپورت خود را با اعتبار بالاتر از 6 ماه که حداقل دارای دو صفحه خالی (اصلی و نسخه) باشد را به همراه داشته و از تمامی صفحات آن کپی تهیه فرمایید. اگر قبلا موفق به کسب ویزا شده اید ارائه ی کپی آن ضروری است. بیمه درمانی که در اروپا پذیرفته شود، نامه رسمی دانشگاه لهستانی که در آن پذیرش شده اید، رسید پرداخت نیمسال اول/ سال تحصیلی و اثبات این که شما از نظر مالی به اندازه کافی قوی هستید که هزینه های تحصیلی و زندگی خود را در لهستان تحمل کنید، از دیگر مواردی است که باید به همراه داشته باشید.