baki

ویزا تحصیلی روسیه

کشور روسیه در فهرست بزرگ ترین و پهناورترین کشورهای دنیا قرار دارد. برتری این کشور نسبت به سایر کشورها، اعتبار و سطح بالای تحقیقاتی و علمی مراکز آموزشی روسیه است. برنامه های زیادی جهت آموزش و پرورش از سوی موسسات علمی و آموزشی و دانشگاه های کشور روسیه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. از آنجا که دولت حمایت های مالی بسیار خوبی را از هزینه تحصیلات دانشجویان به عمل می آورد، لذا شمار دانشجویان بین المللی و خارجی در کشور کشور روسیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار زیاد است و همواره رو به افزایش می باشد.

تحصیل در روسیه :

در بررسی موضوع مدارک لازم برای ویزای تحصیلی روسیه لازم است بدانید کشور روسیه برای این که بتواند دانشجویان خارجی بیشتری را به سوی خود کشانده و در نتیجه دانشجویان بیشتری را جذب و پذیرش نماید، لذا نسبت به افزایش تعداد برنامه ها و دوره ها به زبان انگلیسی در مراکز آموزشی و علمی خود اقداماتی را به عمل آورده است. چه بسا در این زمینه به موفقیت نیز دست یافته است. اکثریت برنامه های مذکور در شهرهای بزرگ روسیه مانند سنت پترزبورگ و مسکو ارائه می گردد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تحصیل به زبان انگلیسی در کشور روسیه برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

ویزا روسیه - هلدینگ باکی

ویزای تحصیلی روسیه :

افراد مهاجر برای وارد شدن به خاک کشور روسیه باید ویزای این کشور را دریافت نمایند. مناسب ترین و ایده آل ترین ویزا، ویزای تحصیلی روسیه است که با نام ویزای دانشجویی روسیه نیز خوانده می شود. این ویزا از طریق ارسال دعوت نامه توسط دانشگاه انتخابی برای فرد متقاضی صادر می شود. متقاضیان برای ادامه تحصیلات در مقاطع مختلف باید آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه نمایند. برای مثال فردی که تقاضای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته مورد نظر را دارد، می بایست مدرک تحصیلی کارشناسی را در دست داشته باشد.

شرایط و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی روسیه :

همان طور که گفته شد ارائه آخرین مدرک تحصیلی برای تحصیل در مقاطع مختلف در روسیه الزامی است. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی روسیه به شرح زیر می باشد:

1- دارا بودن پاسپورت دارای اعتبار که حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد و مدت باقی مانده تا تاریخ انقضای آن، حداقل 2 سال باشد

2- ارائه کپی واضح از صفحه اول پاسپورت

3- ارائه 2 قطعه عکس در سایز3.5 * 4.5

4- ارائه اصل دعوت نامه ای که از سوی دانشگاه مقصد جهت وارد شدن به خاک کشور روسیه برای فرد متقاضی ارسال شده است

5- ارائه انگیزه نامه برای سفر به روسیه و تحصیل در آن

6- تکمیل، امضا و ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی روسیه

7- ارائه گواهی سلامت پزشکی که به تایید وزارت بهداشت رسیده باشد.

8- ارائه مدارک تحصیلی مختلف همراه با ریز نمرات

9- ارائه نتیجه منفی آزمایش HIV

10- متقاضیانی که سن آنها از 18 سال کمتر است، باید رضایت نامه والدین را که در دفتر اسناد رسمی ثبت و تایید شده باشد، ارائه نمایند

11- ارائه رسید واریزی هزینه های مربوط به دریافت ویزای تحصیلی روسیه

12- اثبات تمکن مالی و معرفی یک شاهد برای این امر

دریافت ویزای تحصیلی روسیه :

تحصیل در روسیه نیاز به مدارک لازم برای ویزای تحصیلی روسیه دارد. پس از این که فرم درخواست توسط متقاضی تکمیل گردید، یک ایمیل ایمن و رمزگذاری شده از سوی سفارت خانه جهت اطلاع رسانی برای وی ارسال می گردد. نکته ای که در مورد عکس ها باید به آن توجه گردد این است که نور خیره کننده یا انعکاس در عکس های با عینک وجود نداشته باشد. در مرحله آخر از درخواست ویزای تحصیل در روسیه، فرد متقاضی باید دفتر صدور ویزا را انتخاب کند. در واقع باید مشخص نماید که چه مکانی جهت صدور ویزا به وی نزدیک می باشد. همان طور که گفته شد برای مهاجرت تحصیلی به روسیه، اخذ ویزای تحصیلی این کشور الزامی است. برای این منظور، شخص متقاضی ابتدا باید اقدامات لازم را نسبت به دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انجام دهد. این ویزا برای مدت 3 ماه صادر می شود. در واقع پس از 3 ماه، منقضی شده و لازم است مجددا تمدید گردد. برای تمدید ویزای تحصیلی روسیه باید به بخش محلی دولت مراجعه نموده و تقاضای صدور ویزای مجدد را تسلیم نمایید.پس از بررسی مدارک متقاضی، ویزایی تحصیلی FMS توسط دولت روسیه برای فرد صادر می گردد و او را قادر می سازد که برای تحصیل در کشور روسیه یا خارج از کشور آن اقدام کند. مدت اعتبار آن یک سال می باشد و قابلیت تمدید مجدد را نیز دارد. پس از اتمام یک سال اعتبار، فرد می تواند مجددا برای مدت یک سال دیگر آن را تمدید کند. تمدیدهای مجدد تا زمانی امکان پذیر است که پروسه تحصیلات فرد در کشور روسیه به پایان نرسیده باشد.