baki

ویزای کار بلژیک

در اروپا کشورهای کمی ویزای کار بدون داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری میدهند. ویزای کاری بلژیک از زمانی که این کشور نیاز شدیدی به نیروی کار پیدا کرد مطرح شد. کشور بلژیک دیوار به دیوار سه کشور صنعتی هلند، فرانسه و آلمان است. در هیچ کشوری این همه تنوع زبانی یافت نمیشود. تنوع زبان های انگلیسی، هلندی، آلمانی و فرانسوی در این کشور باعث شده کسانی که از کشورهای دیگر به آن مهاجرت میکنند کمتر دچار مشکل زبان شوند. کشوری کاملا مستقل و در حوزه کشورهای شنگن می باشد. بلژیک از لحاظ ساختار اقتصادی، بن مایه ای صنعتی دارد. اقتصاد و سیاستی با ثبات دارد و با کمترین میزان اخذ مالیات از شهروندان همیشه در بین کشورهای اروپایی رکورد دار بوده است. دو شهر شارلوا و لیژ پرچمدار شهرهای صنعتی این کشور هستند. ولی با این وجود فرصت های شغلی در بروکسل بیشتر به چشم می‌خورد.بعد از این شهرها، شهر آنتورپن، مونس، نامور در رده های بعدی از نظر فرصت شغلی قرار می گیرند. یورو تنها واحد پولی مورد استفاده در این کشور بوده و شهر زیبای بروکسل بعنوان یکی از گرانقیمت ترین پایتخت های دنیا در شمال اروپا خودنمایی میکند. قسمت اعظم اقتصاد این کشور در اختیار بخش خصوصی میباشد. صنعت بلژیک، برای 30% از افراد این کشور اشتغال زایی کرده عده ای کمتر از 1% نیز وارد حوزه کشاورزی شده و مابقی افراد نیز جذب بخش خدمات شده اند.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

شرایط اخذ ویزای کاری بلژیک :

بلژیک نیز مانند سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا ضوابط و شرایطی نسبتا یکسان دارد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کار بلژیک میشوند پس از 3 سال اشتغال دائم در بلژیک میتوانند از دولت این کشور تقاضای اقامت دائم کنند. اخد ویزای کاری بلژیک مانند ویزای کاری استرالیا از راه ویزای جستجوی کار و یا ارائه یک پیشنهاد کاری یا همان (job offer) به سفارت بلژیک امکان پذیر است.در اروپا بهترین نوع ویزایهای کاری متعلق به کشور آلمان و اتریش است.

ویزای پیشنهاد کاری بلژیک :

برای ورود به بلژیک از طریق این نوع ویزای کاری، فرد باید دعوت نامه ای مبنی بر اشتغال از جانب کارفرمای بلژیکی داشته باشد. البته بر اساس قوانین اتحادیه اروپا و در راستای بهره مندی از نیروی کار کشورهای اتحادیه، کارفرما باید شغل مورد نیازش را به مدت 3 ماه در کشور خود در روزنامه ها منتشر کند اگر فرد واجد شرایط یافت نشد به مدت 3 دیگر نیز در اتحادیه اروپا آگهی دهد در این مرحله اگر نتوانست نیروی مورد نظر خود را جذب کند میتواند از نیروی کار خارجی استفاده کند.کارفرما در این مرحله، با کسب مجوز از اداره مهاجرت بلژیک دعوت نامه ای برای فرد صادر کرده و فرد با مراجعه به سفارت بلژیک در آن کشور اقدام به اخذ ویزای کار میکند. اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید بگوئیم شانس فرد در این نوع ویزا اندک میباشد. مگر اینکه کارفرما با شما آشنا بوده و شرایط استخدام را چنان محدود کند که فقط شامل شما شود. همین امر عده زیادی را به سمت ویزای تحصیلی این کشور می کشاند تا پس از پایان تحصیلات و یافتن شغل، ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند. پس از استخدام شدن در کار و گذشت مدتی معادل 3 سال از اقامت، بشرط اینکه فرد مالیات و بیمه را به موقع واریز کرده باشد قادر خواهد بود که درخواست اقامت دائم خود را به دولت تقدیم کند.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

ویزای جستجوی کاری بلژیک :

ویزایی که کشور بلژیک تحت عنوان ویزای جستجوی کار به متقاضیان ارائه میدهد، ویزایی 6 ماهه و بصورت موقت میباشد که فرد مجوز ورود به کشور و اقامتی 6 ماهه را کسب میکند که در این مدت سعی بر یافتن کار و انعقاد قراردادی با یک کارفرما در ارتباط با شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مینماید. به محض انعقاد قرارداد با کارفرما، فرد میتواند جهت اخذ پذیرش به سفارت مراجعه کند. ویزای فرد در این مرحله از ویزای جستجوی کار به ویزای کار تبدیل خواهد شد. توجه نمایید امکان اخذ این ویزا برای ایرانیان با شرایط و قوانین خاصی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای کار در بلژیک :

مانند اکثر کشورها، بلژیک نیز از 4 فاکتور سن، سابقه کار مرتبط، مدرک زبان و مدرک دانشگاهی جهت ارزشیابی نیروی کار استفاده میکند.

1. سن باید کمتر از 40 سال باشد و سنین تا 35 سال در مناسب ترین شرایط سنی هستند.

2. سن زیر 25 سال نیز نمیتواند مسئول صدور ویزا را برای دادن ویزای کاری راضی کند.

3. سابقه کار باید مرتبط با رشته ای باشد که فرد در آن تحصیل کرده است.

4. حداقل 3 سال سابقه کار باید در پرونده متقاضی موجود باشد.

5. مدرک زبانی که متقاضی ارائه میدهد نباید کمتر از آیلتس 5.5 باشد.