baki

اخذ ویزای کار اسپانیا

کار در کشور اسپانیا برای اتباع کشور های اتحادیه اروپا و کشور سوئیس بدون محدودیت است و به ویزای کار اسپانیا احتیاج نیست. اما برای اتباع دیگر کشور ها نیاز به اخذ ویزای کار اسپانیا است. برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار شما باید ابتدا از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. اگر شغلی که به شما پیشنهاد شده است، در لیست مشاغل کمبودمورد نیاز اسپانیا باشد، کارفرمای شما باید درخواست مجوز کار را برای شما به اداره کار این کشور ارائه دهد. در صورتی که این شغل آگهی شده باشد و کاندیدایی برای این شغل موجود نباشد، و شما مدارک لازم برای ویزای کار اسپانیا را در دست داشته باشید، مجوز کار به شما اعطا می شود و پس از آن باید برای اخذ ویزا اقدام نمایید و پس از اخذ ویزا شما می توانید در شغل مورد نظر مشغول به فعالیت شوید. اما از آنجا که تمامی این مراحل را باید کارفرما انجام دهد احتمال کمی دارد که بتوان موفق به اخذ این ویزای کار، در این کشور شد. کار در اسپانیا برای ایرانیان با اتباع کشورهای غیر اروپایی تفاوت چندانی ندارد. از طرفی مدت انجام پروسه اداری اخذ مجوز کار بیش از ۸ ماه طول می کشد که این مدت طولانی و سخت می تواند باعث کمتر شدن احتمال انجام این پروسه توسط کارفرما شود، و یا اینکه شاید در طول این مدت کارفرما نیروی کار خود را بتواند مهیا کرده و از استخدام شما صرف نظر کند.

ویزا اسپانیا - هلدینگ باکی

برای اخذ ویزای کار اسپانیا باید مدارکی را مهیا نمایید؛ مدارک لازم برای ویزای کار اسپانیا به شرح زیر است:

1. اجازه کار : کارفرمای شما باید این مدرک را برای شما تهیه کند. توجه داشته باشید که در تاریخ صدور ، این مجوز نمی تواند بیشتر از یک ماه باشد.

2. عدم سوء پیشینه : این مدرک باید حداکثر در ۶ ماه گذشته صادر شده باشد و نشان دهد که شما در ۵ سال گذشته هیچ گونه محکومیت جنایی مرتکب نشده اید.

3. گواهی پزشکی : مدرکی که توسط یک پزشک شناخته شده قانونی، صادر شده است که عنوان می کند شما به هیچ بیماری مبتلا نیستید و تأثیری جدی بر سلامت عمومی اسپانیا نداشته باشید.

4. اثبات اسکان : محل اقامت شما یا در هتل یا در یک ملک اجاره ای و غیره مشخص باشد.

5. اثبات صلاحیت حرفه ای : شما باید در شغلی که در اسپانیا به شما پیشنهاد شده است، تخصص لازم را دارا باشید.

6. قرارداد کار : قراردادی که توسط کارفرما و شما منعقد شده است و نشانگر شرایط کاری شما ، از جمله حقوق ماهیانه شما و غیره می باشد.

برای دریافت ویزای کار اسپانیا شما باید ابتدا شروع به کاریابی کنید. برای کاریابی در این کشور شما باید در رشته هایی که در لیست مشاغل مورد نیاز اسپانیا وجود دارند، تحصیلات مرتبط و همچنین سابقه کاری مرتبط داشته باشید. در واقع شما باید در زمینه تحصیلی و شغلی خود متخصص باشید. در صورت داشتن این شرایط شما می توانید یک رزومه برای خود تهیه نمایید که نشان دهنده تمامی مشخصات خود اعم از سوابق تحصیلی و کاری می باشد؛ سپس با جستجو در آگهی های سایت های موسسات کاریابی ، روزنامه های آنلاین ، جراید کثیر الانتشار و شبکه های اجتماعی مانند لینکدین شغل مورد نظر خود را پیدا نموده و بتوانید درخواست خود را برای این شغل ارسال نمایید و با نشان دادن روزمه خود بتوانید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در اسپانیا دریافت نمایید. برای کار در این کشور شما می توانید با دانش زبان انگلیسی هم مشغول بکار شوید اما قطعا محدود خواهید شد. در واقع اگر شما دانش زبان اسپانیایی داشته باشید شانس در یافت یک پیشنهاد شغلی را بسیار بالاتر خواهید برد. در زمانی که شما بخواهید ویزای کاری اسپانیا را دریافت کنید باید برای اداره کار این کشور مشخص و ثابت شود که در این کشور نیروی لازم برای استخدام در این شرکت، موجود نمی باشد و آگهی هایی داده شده است اما باز هم نیروی کار را آن شرکت ( کارفرما ) نتوانسته است پیدا کند. بنابراین شما که یک نیروی خارجی هستید تنها گزینه موجود برای استخدام در این شرکت می باشید. در این حالت مجوز برای در یافت ویزای کاری اسپانیا را دریافت خواهید کرد و می توانید پس از گذراندن مراحل اخذ ویزا و سفارت ویزا را دریافت نمایید و برای کار در این کشور وارد شوید.