baki

ویزای درمانی استرالیا

این نوع ویزای استرالیا بیشتر به صورت ویزای توریستی یا بازدیدکننده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که مدارک بسیاری جهت اخذ آن باید به سفارت این کشور ارائه نمود. یکی از مدارکی که بسیار حائز اهمیت خواهد بود مدارکی مبنی بر بیماری متقاضی که مورد تائید یکی از پزشکان در بیمارستانی که متقاضی تمایل به مداوا در آن دارد می باشد.

از جمله دیگر مدارکی که جهت اخذ ویزای درمانی مورد نیاز است عبارتند از:

1. پاسپورت

2. کلیه مدارک هویتی

3. مدارک مبنی بر بیماری متقاضی

4. نامه تائید پزشکی در بیمارستانی که در آن ادامه مداوا صورت می گیرد

5. تمکن مالی در زمان اقامت موقت در استرالیا

6. ارائه مدارکی مبنی بر محل استقرار متقاضی ویزای استرالیا تحت عنوان ویزای درمانی در استرالیا

ویزا استرالیا -  هلدینگ باکی

ویزای بلند مدت استرالیا :

ویزاهای بلند مدت استرالیا تحت عناوین مختلفی نظیر تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به متقاضیان ویزای استرالیا اعطا می گردد. افرادی که با ویزای تحصیلی اقدام به مهاجرت به کشور استرالیا می کنند، پس از فارغ التحصیلی مدت زمان مشخصی به آنها تعلق می گیرد که به دنبال کاری مطابق با رشته تحصیلی بگردند و به محض یافتن کار مورد نظر، ویزای تحصیلی استرالیا به ویزای کاری و یا به عبارتی اقامت کاری استرالیا تغییر می یابد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری استرالیا می گردند پس از ۵ سال کار، زندگی و پرداخت مالیات به دولت این کشور موفق به اخذ اقامت دائم می گردند. متقاضی پس از دریافت کارت اقامت دائم ، امکان دریافت پاسپورت استرالیا را نیز خواهد داشت که پس از گذراندن امتحانات موسوم به آزمون شهروندی استرالیا و بررسی شرایط متقاضی و نداشتن سوء سابقه در این کشور که توسط اداره مهاجرت استرالیا انجام میگردد، پس از ۶ سال شانس دریافت پاسپورت را خواهد داشت. افرادی که تحت عنوان ویزای سرمایه گذاری وارد کشور استرالیا می گردند نیز با توجه به نوع ویزایی که دریافت می کنند در یک باه زمانی مشخص میزان درآمد و سودآوری آنها مورد بررسی قرار می گردد و در صورتی که مورد تائید اداره مهاجرت استرالیا گردند موفق به اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت استرالیا می گردند.

ویزا استرالیا -  هلدینگ باکی

برخی دیگر از انواع ویزاهای استرالیا :

کشو استرالیا به افرادی که تمایل به سفر به این کشور دارند بسته به هدف و نیت سفرشان انواع ویزاها را ارائه می دهد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

• ویزای کار و تعطیلات (subclass 462)

این نوع از ویزای استرالیا با عنوان ویزای کار و تعطیلات به جوانانی که مایل به کار و گذراندن تعطیلات در این کشور هستند اعطا می گردد. از جمله شرایط دریافت این ویزای استرالیا این است که متقاضیانی که در رده سنی ۱۸ تا ۳۱ سال هستند، جهت اخذ آن می توانند اقدام نمایند. شهروندان آرژانتین، اتریش، بنگلادش، شیلی، جمهوری چک، مجارستان، چین، اندونزی، اسرائیل، پرتغال، پرو، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، مارینو، ایالات متحده آمریکا، اروگوئه، ویتنام، اسپانیا، تایلند می توانند برای این ویزا اقدام کنند.

• ویزای افراد با استعداد و برجسته (subclass 124)

این نوع از ویزای استرالیا به افرادی تعلق میگیرد که رکورد و مقام بین المللی در زمینه های ورزشی، هنری، علمی داشته باشند. هزینه درخواست این ویزا ۳٫۷۳۰ دلار استرالیا است. با درخواست این نوع از ویزای استرالیا ، متقاضی در صورت تائید اداره مهاجرت اقامت دائم دریافت می نماید.

• ویزای سرمایه گذاری برای بازنشستگان (subclass 405)

این ویزا برای بازنشستگانی است که وابستگی مالی ندارند و قصد دارند در زمان بازنشستگی در استرالیا زندگی کنند. مدت اعتبار این ویزا ۴ سال است و هزینه درخواست آن ۳۳۰ دلار است. شرایط اخذ این ویزا عبارتند از سن بالای ۵۵ سال ،عدم وابستگی به شخصی غیر از همسر ، درآمد سالیانه ۶۵ هزار دلار استرالیا ،سرمایه گذاری ۷۵۰٫۰۰۰ دلاری در استرالیا ، ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا.

• ویزای ۸۲۰ استرالیا( اقامت موقت نامزدی)

در این نوع ویزا فرد متقاضی می تواند در کشور استرالیا اقامت داشته باشد تا تمامی مراحل و پروسه اخذ اقامت دائم وی تکمیل شده و موفق به اخذ اقامت دائم کشور استرالیا گردد. شایان ذکر است که فرد با این ویزای استرالیا امکان کار نیمه وقت، تحصیل البته با صرف هزینه شهریه و استفاده از خدمات بیمه درمانی را خواهد داشت. لازم به ذکر است اعتبار این نوع ویزا ۲ سال خواهد بود؛ یعنی تا زمان دریافت اقامت دائم که از مهمترین شرایط جهت اخذ آن سن متقاضی است که باید بالای ۱۸ سال باشد. در پروسه ویزای ۸۲۰ لازم است تا زمان اخذ کارت اقامت دائم متقاضی در کشور استرالیا حضور داشته باشد.