baki

اطلاعاتی درباره ویزای تحصیلی شینگن و اخذ آن

یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای حوزه شینگن، اخذ ویزای تحصیلی شینگن است که به شما اجازه می‌دهد تا پایان زمان تحصیل خود در کشور مقصد اقامت داشته باشید. البته برای کسب ویزای دانشجویی شینگن، بایستی از طرف یک دانشگاه یا موسسۀ آموزشی معتبر در کشور مقصد پذیرفته شده باشید؛ به این ترتیب، بدون نیاز به هیچ‌گونه مدارک اقامتی دیگر، می‌توانید ساکنِ کشور مقصد شوید. این ویزا برای دانشجویان غیراروپایی صادر می‌شود که قصد ادامۀ تحصیل در اروپا را دارند. توجه داشته باشید درصورتی ‌که بخواهید بیشتر از سه ماه در کشور مقصد اقامت کنید، باید در کنار ویزای دانشجویی شینگن، یک ویزای اقامتی یک ساله هم دریافت کنید.

ویزا شینگن - باکی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی شینگن :

اولین کاری که برای درخواست ویزای تحصیلی شینگن می‌کنید، پر کردن فرمِ درخواست ویزاست که در اینترنت قابل دسترس است و باید به دقت و با اطلاعات درست پر شود. این فرم را می‌توانید به‌صورت دستی یا در رایانه پر ، سپس آن را چاپ و امضا کنید. این فرم بایستی به همراه سایر مدارک به سفارت کشور مورد نظر ارائه شود؛ علاوه‌برآن، مدارک زیر را نیز باید به هنگام مراجعه به سفارت، همراه داشته باشید:

1. پاسپورت دارای اعتبار

2. مدارکی دال بر تمکن مالی شما جهت پرداخت هزینه‌های اقامت و تحصیل (حساب بانکی، پول نقد، حواله و...)

3. دو عدد عکس(رنگی، زمینه‌سفید، تمام‌رخ و جدید)

4. برنامۀ جامع سفر و زمان بازگشت

5. بیمه پزشکی و بیمۀ سفرِ دارای اعتبار

6. نامه پذیرش از موسسۀ آموزشی یا دانشگاهی که قصد ادامۀ تحصیل در آن را دارید

7. رسیدِ پرداخت هزینه‌های صدور ویزا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی شینگن :

معمولا بالاترین اعتباری که برای یک ویزای شینگن می‌خورد، سه ماه است؛ اما قطعا برای ادامۀ تحصیل به زمانی بیشتر از 90 روز احتیاج خواهید داشت. به‌این‌ترتیب، اقدامات مربوط به کسب اجازه اقامت برای طول تحصیل خود را انجام دهید. دریافت این مجوز با ارائۀ ویزای شینگن میسر است و خوبی‌ اش این است که بعد از دریافت اجازۀ اقامت، می‌توانید به هر کدام از کشورهای حوزۀ شینگن که می‌خواهید، بدون ویزا یا هر چیز دیگری سفر کنید. این اجازه اقامت در واقع مُهری است که در گذرنامۀ شما زده می‌شود و بعد از آن آزادانه می‌توانید به تمام کشورهای این حوزه سفر کنید. البته توجه داشته باشید، در‌صورتی‌که از حوزۀ شینگن خارج می‌شوید، بایستی در مورد شرایط و اطلاعات این سفر‌ها پرس‌و‌جو کنید تا موقع برگشت، به مشکلی برنخورید.

اخذ ویزای تحصیلی شینگن از طریق ویزای تحصیلی دیگر کشورها :

اگر ویزای تحصیلی کشوری به جز کشورهای حوزۀ شینگن را داشته باشید و بخواهید از یکی از این کشورها دیدن کنید، امکان دریافت ویزای دانشجویی شینگن برایتان میسر است. اخذ این نوع ویزا 2 شرط اساسی دارد:

1) پیش از اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی شینگن برای کشوری دیگر، داشتن یک اقامت دست‌کم یک ماهه در کشوری که ویزای تحصیلی‌اش را دارید الزامی است.

2) اخذ ویزای تحصیلی شینگن برای شما تنها در طول دوران تحصیلی‌تان در آن کشورِ غیرشینگن امکان‌پذیر خواهد بود و اگر پس از اتمام تحصیلی بخواهید ویزای دانشجویی شینگن بگیرید، دچار مشکل خواهید شد.

ویزا شینگن - باکی