baki

ویزای تحصیلی بلژیک

دریافت ویزای تحصیلی بلژیک آخرین مرحله دستیابی به مهاجرت تحصیلی به این کشور است و همه علاقمندان به تحصیل در بلژیک باید از این مرحله عبور کنند. در صورتی که فردی در یک دوره حداقل 3 ماهه در کشور بلژیک نام نویسی کند، می بایست ویزای تحصیلی این کشور را نیز بدست آورد اما شهروندان اروپایی می توانند تا 3 ماه بدون نیاز به ویزای تحصیلی در کشور بلژیک بمانند و دوره خود را به پایان برسانند.با توجه به امکان تحصیل به زبان های مختلف در کشور بلژیک، افراد زیادی توانایی خواهند داشت تا در کشور بلژیک برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنند.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

تحصیل در کشور بلژیک از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل متقاضیان دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز بسیار زیاد است. همه افرادی که در دانشگاه ها یا مدارس کشور بلژیک نام نویسی می کنند، باید ویزای تحصیلی بلژیک را بدست آورند. دانشجویان اروپایی به مدارک بسیار کمتری برای دریافت ویزای خود نیاز خواهند داشت و این در حالی است که پروسه دریافت ویزای تحصیلی کشور بلژیک برای شهروندان غیر اروپایی بسیار طولانی تر است.همه افراد باید بتوانند از طریق یکی از موسسات علمی در کشور بلژیک، مجوز ثبت نام دریافت کنند و به همین منظور باید مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در بلژیک را در اختیار موسسات علمی این کشور قرار دهند. در صورتی که دانشگاه این مدارک را تایید کند، متقاضیان می توانند مراحل دریافت ویزای تحصیلی خود را آغاز کرده و آماده مهاجرت به کشور بلژیک شوند. در صورتی که متقاضی تحصیل در کشور بلژیک شهروند رسمی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد، می تواند با در دست داشتن مدرک رسمی ثبت نام در دانشگاه، گواهی تمکن مالی و بیمه درمانی خود، اجازه اقامت بلند مدت در کشور بلژیک را بدست آورد اما شرایط برای شهروندان بیشتر کشورهای غیر اروپایی متفاوت است و آن ها باید مدارک کامل تری را در اختیار سفارت کشور بلژیک قرار دهند.

مدارک عمومی دریافت ویزای تحصیلی بلژیک :

ویزای تحصیلی کشور بلژیک یکی انواع ویزاهای نوع D این کشور است و به همین دلیل مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد. هر فرد موظف است که کلیه مدارک مورد نیاز دریافت ویزای نوع D را در اختیار سفارت کشور بلژیک قرار دهد. اولین سندی که هر فرد برای دریافت این ویزا باید آن را در اختیار داشته باشد، فرم درخواست صدور ویزا است که در سایت سفارت این کشور موجود است. همچنین هر فرد باید یک پاسپورت با اعتباری 12 ماهه داشته باشد به شرط آنکه حداقل دو صفحه آن سفید باشد.متقاضیان تحصیل در بلژیک باید از هزینه تحصیل و زندگی در بلژیک نیز آگاهی کامل داشته باشند چرا که یکی از مدارک مهم مورد نیاز آن ها، تاییدیه مالی بانک است که نشان می دهد متقاضی تحصیل در بلژیک، توانایی پرداخت هزینه های خود در این کشور را دارد. در صورتی که متقاضی موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در کشور بلژیک شده باشد، می تواند از این سند مهم نیز برای اثبات توانایی مالی زندگی در کشور بلژیک استفاده کند.هر متقاضی تحصیل در کشور بلژیک همچنین باید ثابت کند که درگیر هیچ گونه بیماری واگیر دار یا خطرناک برای سلامت جامعه بلژیک نیست. بیماری هایی نظیر سل و ایدز مهم ترین بیماری هایی است که باعث ممانعت سفارت کشور بلژیک از سفر متقاضیان به این کشور می شود. همه افرادی که تولد 21 سالگی خود را به پایان رسانده اند نیز موظف هستند از یک گواهی رسمی در خصوص عدم سوء پیشینه قضایی خود به سفارت کشور بلژیک تحویل دهند. این گواهی حتما باید به تایید بالاترین مقام قضایی کشور رسیده باشد.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

مدارک آموزشی اخذ ویزای تحصیلی بلژیک :

علاوه بر مدارک عمومی، متقاضیان باید مدارکی که نشان دهنده سابقه تحصیلی آن ها می باشد را نیز ارائه کنند. یکی از مدارکی که مورد نیاز همه متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی بلژیک است، نامه ثبت نام در یک دوره تمام وقت در کشور بلژیک است. علاوه بر این فرد باید اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی خود را در اختیار داشته باشد. کلیه متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور بلژیک باید علاوه بر مدارک مربوط به دوره دبیرستان، مدرک پیش دانشگاهی خود را نیز ارائه کنند. ارائه ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی نیز از جمله مدارکی است که سفارت کشور بلژیک از متقاضیان دریافت می کند. بیشتر دانشجویان مقطع دکتری همچنین باید از طرف کارفرمای خود یک گواهینامه و تاییدیه دریافت کنند که به فرد متقاضی اجازه داده خواهد شد تا علاوه بر کار، به تحصیل در این کشور ادامه دهد. علاوه بر این فرد باید در یک صفحه توضیح دهد که در چه رشته ای به تحصیل ادامه خواهد داد و تفاوت عمده رشته ای که او برگزیده است با رشته مشابه در کشور مبدا چیست. همه این مدارک باید توسط یکی از متجرمان مورد تایید سفارت کشور بلژیک به یکی از زبان های فرانسوی، آلمانی، هلندی و یا انگلیسی ترجمه شده باشد.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی