baki

ویزای آلمان

آلمان یکی از کشورهای حوزه شینگن است که از سال ۱۹۹۵ به پیمان‌نامه کشورهای عضو شینگن پیوسته است و ویزای شینگن آلمان برای اقامت موقت در این کشور صادر می‌شود.بر اساس قوانین و سیاست‌های کشورهای شینگن برای اقامت‌های کوتاه مدت یا بلند مدت در آلمان نیاز به دریافت ویزای شینگن است. بنابراین فارغ از این‌که هدفتان از سفر به آلمان تحصیل، گردش، کار و تجارت باشد پیش از هر کاری باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایید.ویزای شینگن آلمان نه تنها امکان ورود و اقامت به این کشور را برای دارندگان آن فراهم می‌کند؛ بلکه می‌توان با این ویزا به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن نیز سفر نمود. ویزای شینگن آلمان به شکل یک برچسب است که به پاسپورت مسافران پیوست می‌شود.کلیه افرادی که قصد اقامت در کشور آلمان را دارند براساس هدف خود از سفر به این کشور زیبا باید یکی از انواع ویزاهای زیر را دریافت نمایند. توجه داشته باشید این ویزاها همگی جز ویزاهای شینگن هستند و برای اقامت‌هایی با مدت زمان حداکثر ۹۰ روز صادر می‌شود.

ویزا آلمان - هلدینگ باکی

ویزای توریستی آلمان :

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که صرفاً‌ جهت گردشگری و تفریح به آلمان سفر می‌کنند. با ویزای توریستی آلمان نمی‌توان به تحصیل یا کار پرداخت. بنابراین برای فعالیت‌های اقتصادی یا تحصیلی باید نسبت به اخذ ویزاهای دیگر آلمان اقدام نمود.

ویزای تجاری :

ویزای تجاری آلمان یا ویزای بیزنس تنها برای افرادی صادر می‌شود که جهت فعالیت‌های اقتصادی و بررسی موقعیت‌های تجاری در آلمان قصد سفر به این کشور را دارند. توجه داشته باشید که با این ویزا نمی‌توان در آلمان مشغول به کار شد و حقوق دریافت کرد.

ویزای درمانی :

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به منظور دریافت خدمات پزشکی و درمان بیماری به آلمان سفر می‌کنند.

ویزای کنگره و سمینار :

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در کنگره‌ها، همایش‌ها یا سمینارهایی که در کشور آلمان برگزار می‌شوند شرکت نمایند. این نوع ویزا معمولاً به صورت یک بار ورود و با مدت زمانی بسیار محدود صادر خواهد شد.

ویزای ماموریت‌های کاری :

متقاضیانی که جهت انجام ماموریت‌های کاری، قصد ورود به آلمان را دارند باید ویزای ماموریت کاری این کشور را دریافت نمایند. جهت اخذ این ویزا نامه‌ی مربوط به ماموریت باید ضمیمه پرونده متقاضی شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی :

از دیگر ویزاهای شینگن آلمان ویزای ترانزیت عبور یا به بیان بهتر، ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان است که متقاضیان بسیاری دارد. ویزای ترانزیت آلمان از جنس ویزای شینگن فرودگاهی نوع A است. این ویزا، مجوز عبور متقاضی از طریق محدوده هوایی فرودگاه‌های این حوزه را به متقاضیان خواهد داد. توجه داشته باید که با در اختیار داشتن ویزای ترانزیت، مسافر تنها اجازه تردد در فرودگاه را در مدت زمانی محدود دارد و مجوز ترک فرودگاه به وی داده نخواهد شد.

ویزای رویدادهای ورزشی و فرهنگی :

ویزای رویدادهای ورزشی و مناسبت‌های فرهنگی نوع دیگری از ویزای شینگن آلمان است. این ویزا برای آن دسته از متقاضیانی صادر می‌شود که تمایل دارند برای شرکت در رویدادهای ورزشی یا مناسب‌های فرهنگی به آلمان سفر کنند.