baki

شرایط آب و هوایی و تاثیر آن بروی پرواز

کنسل شدن یک پرواز برای مسافران میتواند تا حد زیادی ناخوشایند باشد، ایرلاین ها گاهی مجبور میشوند به دلیل شرایط بد جوی بعضی از پروازهارا لغو کنند، اما هر شرایط جوی باعث لغو پرواز ها نمیشود، که ما در این مقاله توضیحی در این پیرامون می دهیم.

آب و هوا - هلدینگ باکی

خطوط هوایی و خلبانان در شرایط جوی بد چگونه آماده پرواز می شوند ؟

خلبانان تجاری برای پرواز در بسیاری از شرایط آب و هوایی مختلف آموزش دیده اند.

1. هواپیماها غالباً در شرایط جوی مختلف پرواز می کنند،اما مسافران ممکن است متوجه نشوند که میزان آماده سازی برای هر پرواز چقدر است.

2. برخی خطوط هوایی اصلی دارای مراکز هواشناسی با کارمندان تمام وقت هستند که برای پیش بینی وضعیت هوا کار می کنند.

3. FAA همچنین به خلبانان و فرودگاه ها کمک می کند تا شرایط جوی را برای امنیت خود مورد سنجش قرار بدهند.

4. هواپیمایی اگر پروازها را در شرایط جوی واقعا خطرناک مشاهده کند پروازها را لغو می کند.

5. در بیشتر خطوط هوایی اصلی ، خلبانان هزاران ساعت تجربه پرواز و آموزش پرواز را در انواع شرایط آب و هوایی از جمله برف و رعد و برق دارند.

آب و هوا - هلدینگ باکی

وقتی قرار است پرواز شما هنگام طوفان های برفی ، طوفان ها ، یا حتی ریزش موقت باران به هوا پرواز کند ،شاید تعجب کنید که هواپیمای شما و خلبانان هواپیما آماده شده اند یا خیر. خوشبختانه ، در بیشتر پروازهای تجاری ، افراد زیادی مسئولیت ردیابی و برنامه ریزی برای شرایط آب و هوایی را دارند ، خواه این موضوع به معنای نقشه برداری از مسیرهای جایگزین یا تصمیم گیری در مورد تأخیر در پرواز باشد.

آب و هوا - هلدینگ باکی

همه افراد از FAA گرفته تا خلبانان قبل از پرواز شما آب و هوا را کنترل می کنند :

از دید خلبان، یک پرواز قبل و بعد از طوفان به دانش هواشناسی نیاز دارد ، چه نوع شرایط جوی را می توان انتظار داشت و چگونه و چه زمانی از طوفان ها منحرف شد. خلبانان آموزش می بینند که به طور غریزی آب و هوای ناخوشایند را کنترل کنند - یا بدون دید - اما به هیچ وجه بدون سنجیدن شرایط پرواز نمی کنند.

ایستگاه خدمات پرواز FAA)- (FSS)) از داده های سرویس ملی هواشناسی (NWS) برای کمک به خلبانان و فرودگاه ها در مورد همه چیز از نقطه شبنم گرفته تا شرایط نامساعد و دیدکمک می کند.

آب و هوا - هلدینگ باکی

خلبانان و FAA نیز در هنگام پرواز شما بر وضعیت هوا نظارت می کنند :

هوا می تواند در یک لحظه تغییر کند ، بنابراین حتی بهترین برنامه ریزی ها نیز می توانند از بین بروند. FAA و خطوط هوایی این موضوع را می دانند ، بنابراین آنها آماده هستند. از سال 1993 ، FAA هواپیماهای تجاری را ملزم به پرواز با وسیله ای به نام "سیستم هواسنجی و برشی باد هوای هوابرد" کرده است که از اطلاعات راداری استفاده می کند تا به خلبانان درباره شرایط خطرناک احتمالی هشدار دهد ، از قبیل. ارسال یا "وزش باد شدید".

به علاوه ، خلبانان آموزش دیده اند تا در زمان پرواز از شرایط آب و هوایی مراقبت کنند و "گزینه های فرار" دارند تا در صورت لزوم هوای بهتری در منطقه اطراف پیدا کنند.

آب و هوا - هلدینگ باکی

یک برنامه ریزی قبل از پرواز وجود دارد که فراتر از هواشناسی است :

خدمات زمینی برای پرواز امن نیز بسیار مهم هستند. وحشتناک ترین شرایط برای پرواز ، برف و ییلاق است زیرا هر دو بر برخاستن و فرود آمدن تأثیر می گذارند و می توانند بر نحوه پرواز هواپیما تأثیر بگذارند. پاتریک اسمیت خلبان هواپیمایی و وبلاگ نویس در کتاب خود "کاکپیت محرمانه" توضیح داده است حتی یک لایه یخ به ضخامت یک چهارم در هواپیما می تواند اختلال ایجاد کندهواپیما می تواند "جریان هوا را در اطراف و کانتورهای پیچیده شده یک بال مختل کند ، و بالابر را تخریب کند." به همین دلیل ، هواپیماها با دقت بسیار زیادی قبل از پرواز تمیز می شوند زیرا حتی کمترین میزان یخ نیز می تواند روی یک بال تأثیر بگذارد.

آب و هوا - هلدینگ باکی

با وجود بارش برف می توانید پرواز کنید ؟

باران و برف تا حد زیادی برای پرواز بی خطر هستند ، و با بارش باران برای پرواز و فرود در هواپیما به هیچ وجه مشکلی بوجود نمی آید،و این شرایط جوی نمی تواند پرواز شما را مختل کند مگر اینکه بسیار شدید باشد ،و تقریباً در این شرایط هوایی هیچ اتفاقی نمی افتد که باعث شود هواپیمایی که شما در آن قرار دارید سقوط کند.

آب و هوا - هلدینگ باکی

خطرناک ترین هوا برای پرواز چیست؟

رعد و برق خطرناکترین نوع هوا برای پرواز هواپیماها است ، آنها می توانند خطرات زیادی ایجاد کنند و می توانند به ارتفاعات 35000 فوت (10،670 متر) برسند ، که این سطح ارتفاع سفر برای هواپیما است - بنابراین پرواز در شرایط رعد و برق بسیار مشکل است.

آب و هوا - هلدینگ باکی

آیا پرواز در هنگام طوفان امن است؟

پرواز هنگام طوفان بسیار ایمن است. در مرحله اول ،لازم است تا پرواز در زمان مناسب انجام شود.بنابراین جدا از استثنائات ، مطمئناً پرواز در طی طوفان بی خطر است و حتی اگر در هواپیما باشید ، نیازی به نگرانی نیست.

آب و هوا - هلدینگ باکی