baki

چرا هوا در هواپیما اینقدر سرد است

این یک تلاش ملاحظه ای از سوی هواپیمایی نیست تا به مسافران کمک کند تا در انتظار لرز در انتظار Blighty باشند ، اما در عوض تلاشی تنظیم شده برای اطمینان از حداکثر راحتی در کل کابین است. درجه حرارت هواپیما ها معمولاً بین 22 درجه سانتیگراد و 24 درجه سانتیگراد نگهداری می شوند ، تقریباً در همان دمای هوا که در اکثر محیط های اداری نگهداری می شود ، با افراط در محدوده به 18 درجه سانتیگراد و 27 درجه سانتی گراد می رسد. چنین دمائی ممکن است منطقی به نظر برسد ، اما این را باید در نظر داشته باشید که مسافران به ندرت هنگام پرواز حرکت می کنند بنابراین بدن آنها گرمای کمتری دارد ، از این رو احساس سرمازدگی زیاد دارند.

هواپیما - هلدینگ باکی

چرا دمای هوا پیما سرد نگه داشته می شود؟

به طور گسترده ، همه چیز در مورد خوشایند نگه داشتن محیط کابین است. در گزارشی که توسط مجلس اعیان سفارش داده شده است ،ایرباس توضیح داد: "گرمای هوا توسط مسافران اشغالی در کابین کاملاخاموش شده است. در صورت حفظ این دما ، هوای ورودی در کابین باید دمای مورد نیاز باشد یا زیر آن باشد. اگرچه سطح صندلی های جداگانه قابل کنترل نیست - جدای از نازل کوچک و تهویه مطبوع بالای صندلی ها - خدمه کابین می توانند دما را بر اساس "منطقه" تنظیم کنند. خدمه پرواز به طور معمول دمای هوا را در پاسخ به نمایندگان مسافران تغییر می دهند ، "از آنجا که مسافران به طور معمول در حال تعویض هستند و خدمه کابین کار می کنند ، درک آنها از راحتی حرارتی که احتمالاً در کابین وجود دارد.میتواند متفاوت باشد".

هواپیما - هلدینگ باکی

در مورداین موضوع به شکایات مسافران که خدمه کابین را به "تنظیمات نامناسب" متهم می کنند تا مسافران را به خوابیدن بعد از غذا تشویق کند ، نیز میتوان توجه داشت. خنک بودن پرواز در اواسط پرواز معمولاً برخلاف شرایط قبل از برخاستن است. دلیل این امر این است که اغلب واحدهای تهویه مطبوع در هواپیما برای صرفه جویی در مصرف سوخت قبل از پرواز در هوا خاموش می شوند ، بنابراین گرمای بدن نمرات افراد به سرعت کابین را گرم می کند. هواپیماهای بزرگتر ، سنگین تر گاهی اوقات نیاز به نیروئی دارند که واحدهای تهویه مطبوع برای برخاستن از آن جدا می کنند ، به همین دلیل تا بعد از صعود هواپیما در ارتفاع مناسب روشن نمی شوند. دلیل علمی تر اینکه هوای بسیار سرد و خنک نگه داشته می شود ناشی از مطالعهای انجام شده توسط انجمن آمریکایی برای آزمایش و مواد است که نشان داد افراد بیشتری به احتمال زیاد به دلیل هیپوکسی ، در یک کابین گرم دچار ضعف می شوند و به دلیل کمبود هیپوکسی ، یک وضعیت پزشکی شایع در مسافران هواپیمایی ایجاد میشود. هیپوکسی هنگامی رخ می دهد که بافت بدن اکسیژن کافی دریافت نمی کند.

هواپیما - هلدینگ باکی

آیا حداکثر دما وجود دارد؟

حداکثر دمای استاندارد 90 درجه فارنهایت یا 32.2 درجه سانتیگراد است ، با این حال ، درجه حرارت زیاد به ندرت هنگام پرواز تجربه می شود ، زیرا واقعاً بسیار گرم است. فقط به یاد داشته باشید که اضافه کردن لباس های بیشتر برای حفظ گرما آسانتر از آن است که لباس های کمتری بپوشید بخاطره گرما و به خدمه بی احترامی کنید و دستگیر شوید.