baki

نکات مهم در رابطه با خلبان ها

خلبانان هنگامی که بعنوان مسافر داخل هواپیما هستند متوجه 6نکته میشوند:

خدمه هواپیمایی تمایل دارند که عواملی - مانند اندازه صندلی ، رفتار مسافران در هواپیما را تحت تأثیر قرار دهند.خلبانان خطوط هوایی آموزش دیده اند تا به جزئیات كوچكی كه توسط بیشتر مسافران انجام میشود توجه كنند.برخی از این جزئیات پیامدهای ایمنی جدی دارند. برای اکثر ما ، مسافرت هوایی فرصتی برای خوابیدن ، کار کردن ، خواندن یا تماشای فیلمی با حواس پرتی کمتر از آنچه در زمین پیدا کرده ایم است. وقتی متوجه محیط اطراف خود می شویم ، تمایل داریم روی عواملی تأثیر بگذاریم که بر راحتی ما تأثیر می گذارد. اندازه صندلی ، رفتار مسافران در نزدیکی ، آشفتگی - اما برای خلبانان هواپیمایی و کارشناسان هواپیمایی ، این تجربه می تواند متفاوت باشد. خلبانان و کارشناسان آموزش دیده اند که به جزئیات کوچک هواپیماها توجه کنند ، بنابراین حتی اگر آنها نیازی به پرواز هواپیما نداشته باشند و بتوانند در کابین اصلی بنشینند ، متوجه چیزهایی می شوند که سایر مسافران این کار را نمی کنند. میخواهیم بدانیم خلبانان هنگام پرواز در کابین اصلی چه چیزی را متوجه می شوند.

هواپیما - هلدینگ باکی

یخ :

احتمالاً بیشتر مسافران نگرانی ها و آشفتگی هایی دارند که،آنقدرها هم که در موردشان فکر می کنند بد نیست. وجود یخ و یا برف بر روی هواپیما چیزی نیست که باعث حادثه شود یا حتی عاملی برای ایمنی باشد. "در صورت لزوم ، یخ و برف قبل از برخاستن از هواپیما برداشته می شود ، هواپیما از موادی پوشیده شده است که از ساختن یخ در هنگام پرواز برای مدت زمان محدود در هوا جلوگیری می کند. هنگام آماده سازی برای فرود وقتی هواپیما موتور خود را خاموش می کند ، این مشکل به وجود می آید. این بدان معنی است که موتورها هنگام خاموش شدن ، گرمای زیادی ایجاد نمی کنند و این احتمال ایجاد یخ در هواپیما را افزایش می دهد و فرود صاف را دشوار می کند.

رایحه های مشکوک :

رایحه ها می توانند یکی از قویترین نشانگرهای اشتباه در هواپیما باشند ، زیرا می توانند به سرعت در مورد مشکلات موتور یا سیستمهای ذخیره سوخت تأکید کنند. "صداها همیشه مفید هستند ، اما یک کابین مسافر اغلب از هر صدایی که ممکن است نشانه مشکل باشد جدا شده است. از طرف دیگر بوها کاملاً آزادانه به گردش می روند و برخی از آنها (به عنوان مثال ، سوخت ، مایعات هیدرولیک ، افت فشار هوا با حرارت بیش از حد) کاملاً متمایز هستند.

هواپیما - هلدینگ باکی

زاویه ای که نور از طریق پنجره وارد می شود :

خلبانان باتجربه می دانند که تغییر ناگهانی در زاویه نوری که از طریق پنجره کابین وارد می شود ، می تواند اولین علامت تغییر مسیر خلبان باشد. فاریر نوشت: "تغییر غیر منتظره و قابل توجه در زاویه خورشید می تواند اولین نشانه شما از تغییر مسیر باشد."

هواپیما - هلدینگ باکی

ارتباط در مورد تأخیرها :

بسیاری از مسافران هوایی هنگام تأخیر پرواز انتظار توجیهات واضح و به موقع را ندارند ، اما باید طبق گفته پاتریک اسمیت ، خلبان و نویسنده وبلاگ سفر هوایی از خلبان بپرسید. وی گفت: "وقتی تأخیر در هواپیما رخ می دهد بسیار ناامید می شوم بدون هیچ دلیلی مسافران 25 دقیقه در آنجا بنشینند و هیچ چیزی گفته نمی شود. یا چیزی به گونه ای مبهم گفته می شود. او به Business Insider گفت: "این فقط مردم را ناامید می کند." اما این طور نیست که دلایل تأخیر برای درک مسافران بسیار پیچیده باشد. اسمیت گفت: " چیزی است که همه می توانند درک کنند که بستگی به این دارد که آیا شما از زبان صحیح استفاده می کنید و به اندازه کافی صبور هستید تا بتوانید به مسافران در این تاخیر بوجود آمده کمک نمایید."

هواپیما - هلدینگ باکی

روال فرود هواپیما:

خلبانان و همراهان پرواز دقیقاً روزمره هایی را برای آماده شدن برای فرود ، به کار گرفته اند. اطلاعیه ها برای قرار دادن جدول صندلی و سینی شما در حالت عمودی برای اکثر مسافران هوایی آشنا است ، اما برخی خلبانان می توانند مدت زمان این روال را طی چند ثانیه پیش بینی کنند. "بیشتر مسافران متوجه تراز کردن هواپیما در هنگام ورود هواپیما به محوطه نزدیک شدن یا پایین آمدن از زیر 10000 پا ، نمی شوند."

هواپیما - هلدینگ باکی

جایی که خروجی های اضطراری واقع شده اند:

بسیاری از مسافران در جریان توجیهات ایمنی ،به این موضوع اهمیت نمی دهند ، اما خلبانان می دانند که چقدر مهم هستند. در صورت فرود اضطراری هواپیما با زمین، شما ممکن است وقت یا توانایی فهمیدن محل خروج را نداشته باشید

هواپیما - هلدینگ باکی

این در صورتی است که"یک خلبان همیشه به اطراف می نگرد تا نزدیکترین خروج اضطراری را پیدا كند. سپس تعداد صندلی ها بین خود و خروجی را میشمارد." این کار را انجام می دهند تا در صورت لزوم ، در تاریکی ، یا در زیر آب ، یا اگر دود وجود دارد ، یا اگر هوا وارونه باشد ، بدانند خروجی اضطراری در کجاست. "