baki

نقاش های یونانی که باید درباره آنها بدانید

یونان به عنوان مکانی که همه هنرها از جمله نقاشی در آن متولد شده اند ، مشهور است. از دوران باستان ، آثار هنری خیره کننده ای وجود دارد که عمدتا نقاشی دیواری و سفال هستند ، که اهمیت هنر را برای یونانیان باستان نشان می دهد. اهمیت هنر به نسل های جدید نیز رسیده است. در طول سال ها ، نقاشان با استعداد از آنجا عبور کرده و به شکل گیری صحنه هنر معاصر کمک کرده اند. بسیاری از هنرمندان بزرگ وجود دارند ، اما ما در اینجا 5 نقاش برجسته یونانی را که باید در مورد آنها بدانید ارائه خواهیم داد.

نیکیفوروس لیترا (1832-1904)

نیکیفوروس لیتراس یکی از مهمترین چهره های صحنه هنر یونان است. نیکیفوروس لیتراس در جزیره تینوس متولد شد و از کودکی به هنر علاقه داشت. وی در مدرسه هنرهای زیبای آتن در رشته نقاشی تحصیل کرد و در سال 1860 برای ادامه تحصیل در آکادمی سلطنتی هنر مونیخ از پادشاه اتو بورسیه شد. وی پس از تحصیل به آتن بازگشت و در دانشکده هنرهای زیبا به آموزش نقاشی پرداخت. کارهای لیتراس با الهام از حرکت رئالیسم و مدرسه مونیخ انجام شد و وی به نمایش دقیق زندگی روزمره توجه زیادی داشت. موضوعات اصلی نقاشی های او سنت های یونانی است. علاوه بر این ، جنگ استقلال یونان یکی از موضوعات مورد علاقه وی برای کشف بود. یکی از مشهورترین نقاشی های او "کالانتا" است که نمایانگر کودکان است که با سازهای موسیقی در شب کریسمس از خانه به خانه دیگر می روند و آهنگ های سنتی را می خوانند. دیگر معروف ها "مردی که بووزوکی خود را بازی می کند" است ، یک مادربزرگ با نوه اش و یک دختر که یک تخم مرغ عید پاک می خورد. همه آنها نمایانگر زندگی روزمره جامعه یونان در طول قرن نوزدهم هستند و همین دلیل باعث شده است که نیکیفوروس لیتراس یکی از شاخص ترین نقاشان یونانی در تمام دوران ها باشد.

نیکولاس گایزیس (1842-1901)

نیکولاس گیزیس یکی از مهمترین نقاشان یونانی قرن نوزدهم است. وی در جزیره تینوس به دنیا آمد و به همراه والدین و 6 خواهر و برادرش در آتن بزرگ شد. در جوانی علاقه خود را به هنر نشان داد و تصمیم گرفت در مدرسه هنرهای زیبای آتن تحصیل کند. وی تحصیلات خود را در مدرسه سلطنتی هنرهای زیبا در مونیخ ادامه داد ، جایی که دوست خوب او نیکیفوروس لیتراس به او کمک کرد تا سبک زندگی آلمان را تثبیت کند و سازگار شود. وی تحصیلات خود را با نمرات افتخاری به پایان رساند و تصمیم گرفت تا به آتن بازگردد تا خانه خانوادگی خود را به آتلیه تبدیل کند. پس از مدت کوتاهی ، او از شرایط یونان برای هنرمندان ناامید شد و تصمیم گرفت در ماه مه 1874 آتن را ترک کند و به مونیخ بازگردد. وی تا پایان زندگی در سال 1901 در آنجا زندگی کرد.

Spyros Papaloukas - 1892-1957

اسپیروس پاپالوكاس در روستای دسفینا در نزدیكی دلفی متولد شد. از همان کودکی علاقه و استعدادی به هنر نشان داد. هنگامی که 18 ساله شد ، در دانشکده هنرهای زیبای آتن تحصیل کرد ، و سپس تحصیلات خود را در Grand Chaumière و Académie Julian ادامه داد. وی پس از پایان تحصیلات خود ، در بسیاری از نمایشگاه ها شرکت کرد و برای توسعه سبک شخصی خود تلاش کرد. در سال 1923 ، وی با هدف مطالعه چشم انداز و هنر بیزانس از کوه آتوس دیدن کرد. این دوره ای بود که شکل هنری او را مشخص کرد. وی در سن 65 سالگی در آتن درگذشت. دولت یونان به احترام زندگی و کار وی میدان مقابل آتلیه وی را به میدان پاپالوکاس تغییر نام داد. آثار هنری Papaloukas عمدتا از مذهب الهام گرفته شده است. اگرچه دین با جنبش امپرسیونیستی به راحتی قابل بازگویی نیست ، پاپالوكاس موفق می شود معنویت بیزانس و امپرسیونیسم را به روشی جدید تلفیق كند.