baki

نان های معروف یونانی

نان بخشی ضروری از فرهنگ جهانی تمدن ها و جامعه امروز است. در حقیقت ، در بسیاری از رژیم های غذایی ، مانند مدیترانه ، به عنوان یک عنصر اساسی در نظر گرفته می شود. یونانی ها می گویند بخش مهمی از انرژی لازم برای فعالیتهای روزمره ماست. سنت های آشپزی هر کشور ، هر فرهنگ یا هر مذهب نقش اساسی دارند. وجود یا عدم وجود مواد تشکیل دهنده و شکل ظاهری آنها باعث می شود که یک نان خانگی یک هنر آشپزی باشد. در مورد منشأ آن ، در نظر گرفته می شود كه یونان تمدنی است كه سیستم تهیه نان را كه قبلاً مصریان تعریف كرده بود ، كامل می كند. به ویژه در مقیاس های بزرگ ، زیرا آنها یک سری روشها را ارائه می دهند که اجازه پردازش مقادیر زیاد و شکل ظاهری نانوایان را به عنوان یک حرفه به رخ می کشد.

Psomi Horiatiko

Psomi Horiatiko ، یک نان یونانی متراکم و پوسته پوسته است که از قرن ها پیش در کوره های چوب ساخته می شود و در روستاهای یونان بسیار محبوب است. بافت این نان برای چشیدن آن با روغن زیتون و سس مناسب است. با مخلوط کردن انواع آردها ساخته می شود. برخی از آشپزها ترجیح می دهند در دستور تهیه از خمیر مایه به جای مخمر استفاده کنند.

نان های Skorthopsomo و Tyropsomo

نان های Skorthopsomo و Tyropsomo انواع دیگری از نان های یونانی ساده اما بسیار خوشمزه هستند و معمولاً به همراه غذا سرو می شوند. Skorthopsomo نان تهیه شده با سیر تازه است.

نان لاگانا

در کلیساهای ارتدکس شرقی ، که در یونان معمول است ، نان لاگانا یا نان پاک دوشنبه فقط اولین دوشنبه روزه بزرگ مصرف میشود . این نان با مخمر تخمیر می شود ، بسیار ساده است و معمولاً با غذاهای دریایی میل می شود.

نان پیتا

نان پیتا ، که می توانید در تاورنا یونان و دهکده یونانی میل کنید ، یک نان گرد است که اگر از وسط نصف شود ، دارای فضایی شبیه جیب است و معمولاً برای تهیه ساندویچ استفاده می شود. جیب آن در طی فرآیند پخت توسط بخار آب تشکیل می شود. در یونان ژیروس پیتا با افزودن گوجه فرنگی ، پیاز ، گوشت و تاتزاکی درست می شود. اگر به دلایلی رستوران هایی که در جزیره های یونان وجود دارند گران و مشهور شده اند ، به علت داشتن یکی از بهترین نان های پیتا است. معمولاً بخشی از همه پیش غذاها (همانطور که در یونان گفته می شود) همراه با هوموس یا تاتازکی سرو میشود، این نان را اگر بدون هیچ چیز هم بخورید بسیار لذت بخش است.