baki

5 موقعیت برای مهمانداران در پرواز :

مهمانداران در پرواز باید با همه چیز کنار بیایند. کار آنها این است که اطمینان حاصل کنند که سفرهای ما تا حد امکان ایمن و دلپذیر هستند. این بدان معناست که آنها باید آماده شوند تا با بسیاری از موقعیت های عجیب ، تنش زا و حتی گاهی ترسناک روبرو شوند.

هواپیما - هلدینگ باکی

1. ارائه مراقبت های پزشکی جدی:

نه تنها مهمانداران پرواز می توانند کمک های اولیه را انجام دهند بلکه می توانند با مشکلات جدی تر برخورد کنند. مهمانداران و همکارانشان همه چیز را از کمک به زنی که متاسفانه سقط اواسط پرواز را انجام داده بود گرفته تا ایجاد یک زخم جراحی پنج اینچی که روی صندوق عقب افتاده بود ، مدیریت کردند.

هواپیما - هلدینگ باکی

2. مدیریت مسافران غیرمجاز:

اگرچه مسافر متوسط فقط می خواهد از نقطه A به نقطه B برسد بدون اینکه مشکلی ایجاد کند ، به نظر نمی رسد دیگران خود را از نوشیدن زیاد خودداری کنند ، اما برخی مسافران میخواهند از این موقعیت سواستفاده کرده و به مناطق غیر مجاز و غیر محدوده پرواز بروند.

3. آرام کردن مسافرین هیستریک :

تعجب آور نیست که مسافران هنگام فهمیدن مشکلات مکانیکی در اواسط پرواز ، بسیار مضطرب و حتی وحشت زده می شوند. البته این وظیفه خدمه پرواز است که چهره ای شاد داشته باشند و همه را آرام کنند.

هواپیما - هلدینگ باکی

4. کمک به فرود هواپیما:

اگر خلبان هواپیما بنا به دلایلی نتواند پرواز خود را ادامه دهد ، کمک خلبان این کار انجام میدهد. اما معلوم است که دو نفر باید در فرود هواپیماکمک کنند. خدمه تعیین می کنند که آیا هیچ خلبان خارج از منزل در پرواز وجود دارد یا خیر ، در صورت وجود از آنها کمک میگیرند، در غیر اینصورت مهماندارها به کمک خلبان جهت فرود کمک میکنند،زیرا آنها آموزش کافی برای این کار را دیده اند.

هواپیما - هلدینگ باکی

5. کمک به مسافرین در شرایط اضطراری:

اگر تصور می کردید که سقوطی و مشکلی که در نهایت منجر به فرود میشود و مسافران سالم می مانند، یک وضعیتی است که برای خودش تمام می شود ، اشتباه می کردید. مهمانداران در پرواز ، افرادی هستند که همیشه آماده هستند. آنها آموزش بقا را پشت سر می گذارند و "هر سناریویی قابل تصور از زندگی یا مرگ را در زیر آفتاب" تصور می کنند. آنها برخورد در هر شرایط را آموزش دیده اند و بهترین کار اعتماد کردن به آنها می باشد.