baki

اعضای مهماندارن هواپیمایی

خدمه هواپیما کارهای سختی دارند. همه در حالی که لبخند بر لب دارند مجبورند ایمنی هواپیما را در هنگام برخورد با مسافران بی روح و بی احتیاط حفظ کنند. اما مهمانداران پرواز و خلبانان نیز با تهدیدی غیرقابل رویت در این کار روبرو هستند: تابش کیهانی.

هواپیما - هلدینگ باکی

شما نمی توانید آن را ببینید یا احساس کنید ، اما در هر لحظه ، ده ها هزار ذره بسیار پر بار از فضا در حال افزایش هستند و از همه جهات به زمین می ریزند. این ذرات ، که بعضاً پرتوهای کیهانی یا اشعه یونی سازنده کیهانی نامیده می شوند ، از دورترین سطح راه شیری سرچشمه می گیرند. آنها قطعه هایی از هسته های اتمی هستند که توسط سیاه چاله ها و ستاره های منفجر شده به سرعت بسیار کمی شلیک می شوند ، با آن سرعت و انرژی باورنکردنی ، هر چیزی و همه چیز را در راه خود می گیرند. جای تعجب نیست که پرتوهای کیهانی به راحتی در گوشت انسان نفوذ کرده و در این فرایند خطرات برای سلامتی ما به وجود می آورند.

هواپیما - هلدینگ باکی

به عنوان مثال ، آسیب آنها به بافت ها و DNA با سرطان و مشکلات تولید مثل مرتبط است. خبر خوب این است که این اشعه ها خطری برای انسان در روی زمین ندارند. دلیل این است که جو و میدان مغناطیسی سیاره ما یک سپر قدرتمند در برابر این پرتوها تشکیل می دهد. اما سپر غیرقابل نفوذ نیست و بعضی از ذرات از آن عبور می کنند. افرادی که وقت زیادی را در جو می گذرانند - مثلاً خدمه پرواز - در معرض اشعه کیهانی قرار دارند. هر چه به زمین نزدیکتر باشید ، میزان مواجهه کمتری نیز خواهید داشت. به همین دلیل ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) خدمه هواپیمایی را به عنوان کارگران پرتونگاری طبقه بندی می کنند.

هواپیما - هلدینگ باکی

پرواز از طریق آسمان ، قرار گرفتن در معرض تابش کیهانی را به دو نوع مختلف افزایش می دهد: تابش کیهانی کهکشانی ، که همیشه از طریق هواپیما در حال افزایش است و انفجار ذرات خورشیدی ، که فقط در هنگام شعله های خورشیدی رخ می دهند. در حالت دوم ، انفجار انرژی بسیار شدید از خورشید می تواند در هر نقطه از یک تا 20 بار در روز رخ دهد. ما می دانیم که پرتوهای یونیزه - که نه تنها از فضا بلکه از اشعه X ، تولید انرژی هسته ای و بمب های اتمی بوجود می آیند،مشکلاتی از جمله سرطان و مشکلات تولید مثل در انسان ، از جمله سقط جنین و نقایص هنگام تولدرا بوجود می آورد. با این حال برخی از دستورالعمل های جهانی وجود دارد. کمیسیون بین المللی حفاظت از رادیولوژی توصیه می کند که یک عضو خدمه بیش از 20 mSv(در آزمایش خون نشان‌دهنده حجم متوسط هموگلوبین بوده) در سال قرار نگیرد.، از طرف دیگر ، عموم مردم باید کمتر از 1 mSv در سال دریافت کنند.

هواپیما - هلدینگ باکی

همان توصیه 1 mSv برای کسانی که باردار هستند ، چه در آسمان و چه در زمین ، قابل استفاده است. اما ، برای خدمه پرواز این محدودیت ها دشوار است ، و قرار گرفتن در معرض ممکن است آنها را در معرض خطر بیشتری برای اثرات بهداشتی قرار دهد. برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض ، اعضای خدمه باید سعی کنند کارهایی را که در پروازهای طولانی انجام می شود ، در ارتفاعات زیاد و یا پرواز از روی قطب ها ، که همگی در معرض نور شدید قرار دارند ، محدود کنند. خدمه های باردار نیز به ویژه در معرض خطر هستند و باید سعی كنند كه در سه ماهه اول خود پرواز نكنند.