baki

مهاجرت کاری به نروژ

کشور نروژ از برترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب می شود. بالا بودن امنیت و رفاه اجتماعی و بالا بودن امید به زندگی و همچنین برابری و آزادی های اجتماعی این کشور را به مقصد مناسبی برای کار و زندگی و اشتغال تبدیل کرده است. کشور نروژ از لحاظ اقتصادی کشور سالمی است و در مقایسه با دیگر کشورهای جهان کمتر دچار فساد اداری و اقتصادی شده است. بر این اساس برای کار و اشتغال از امنیت بالایی برخوردار است.سازمان ملل متحد کشور نروژ را به عنوان دارنده بالا ترین استانداردهای جهانی برای زندگی در میان کشورهای جهان معرفی کرده است. وجود برابری جنسیتی، پایین بودن جرم وجنایت و وجود امنیت اجتماعی و مالی از دیگر عوامل مهاجرت به نروژ برای متقاضیان، جهت کار و اشتغال به این کشور می باشد. سطح امنیت و رفاه در کشور نروژ بسیار بالا می باشد و افراد به راحتی می توانند با اشتغال بخشی از درآمد خود را پس انداز کنند.وجود آزادی های مدنی و مردم آرام و شاد و مهربان و همچنین شرایط اقتصادی بسیار خوب شهروندان و وجود بیمه های درمانی عالی این کشور موجب رضایت مندی مهاجران از زندگی و کار و اشتغال در این کشور شده است. سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در این کشور کمتر از یک سال به سوددهی می رسند و دانشجویان با برخورداری از تحصیل رایگان شرایط اخذ اقامت خود را فراهم می کنند.امنیت اقتصادی، عدم وجود فساد اداری و اقتصادی. پایین بودن نرخ بیکاری در حدود ۳ درصد از مهم ترین شاخص های اقتصادی هر کشور محسوب می شود که متقاضیان خارجی بر اساس آن ها تصمیم به مهاجرت کاری و شغلی می گیرند.

شرایط اخذ ویزای کار نروژ :

متقاضی دریافت ویزای کار نروژ باید دارای تخصص حرفه ای و کاری باشد. اخذ ویزای کاری بهترین روش اخذ اقامت این کشور است که این امر به دلیل وجود فرصت های شغلی فراوان، وجود امنیت شغلی و بالا بودن درآمدها می باشد. روش های پیشنهاد کارJob Offer و جست و جوی کار Job Seeker از روش های اخذ ویزای کار نروژ می باشند.متقاضی برای دریافت ویزای کاری نروژ باید دارای سوابق حرفه ای و کاری درخشان و دعوتنامه ای از طرف کارفرمای نروژی باشد. علاوه بر این حقوق و دستمزد پیشنهادی از طرف کارفرمای نروژی نباید از متوسط حقوق پرداخت شده در نروژ کمتر باشد.متوسط حقوق برای متقاضیان لیسانس در حدود ۱۰۰.۴۰۰ کرون نروژی و برای متقاضیان فوق لیسانس در حدود ۲۰۰.۴۰۰ کرون نروژی می باشد. متقاضیان با اخذ ویزای کاری نروژ می توانند برای اخذ ویزای همراه همسر و فرزندان خود در نروژ اقدام کنند. متقاضی به منظور اخذ ویزای همراه برای خانواده خود باید دارای تمکن مالی سالانه ۳۰۶.۷۰۰ کرون نروژ باشد. در صورتی که متقاضی در حوزه های برق و الکترونیک، کامپیوتر و IT، ورزش و آشپزی دارای تخصص و مهارت حرفه ای باشد، در اولویت استخدام در این کشور قرار دارند.

ویزا نروژ - هلدینگ باکی

اخذ ویزای کار نروژ از طریق پیشنهاد کارJob Offer :

همانطور که پیشتر بیان کردیم، متقاضی می تواند با یافتن کارفرمای نروژی و دارا بودن دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای نروژی و امضای قرارداد با این کارفرما ویزای کار نروژ را اخذ کند.

اخذ ویزای کار نروژ از طریق جست و جوی کار Job Seeker :

متقاضی در این روش می تواند از طریق مهلت جست و جوی کار در مدت مشخص در کشور نروژ به جست و جوی کار بپردازد و از این طریق ویزای کار این کشور را اخذ کند. متقاضی می تواند در مهلت یک سال به جست و جوی کار در این کشور بپردازد. متقاضی برای اخذ ویزای کار از طریق این روش باید دارای تمکن مالی ماهانه۲۰.۵۰۰ کرون باشد و بتواند هزینه های زندگی خود در مدت اقامت در این کشور را تامین کند. متقاضی برای اخذ ویزای کار نروژ با این روش باید واجد شرایطی باشد .

متقاضی باید دارای مهارت کاری ویژه و سوابق کاری حرفه ای درخشان باشد.

متقاضی باید دارای مدرک تحصیلات آموزشی از کالج ها و دانشگاه های معتبر باشد.

متقاضی پس از تمام شدن دوره دیپلم به مدت ۳ سال به فراگیری یک مهارت پرداخته باشد.

میزان حقوق و درآمد متقاضی خارجی که از طرف کارفرمای نروژی پرداخت می شود، نباید کمتر از متوسط حقوق پرداخت شده در این کشور باشد.

در صورتی که متقاضی قصد تغییر کارفرمای خود را با حفظ نوع شغل خود داشته باشد، نیاز به اخذ مجوز جدید کار ندارد.

اگر متقاضی خارجی شغل خود در کشور نروژ را به دلایلی از دست بدهد، باید در مدت ۷ روز این موضوع را به اطلاع پلیس نروژ برساند. متقاضی با ترک کار خود تا ۶ ماه فرصت دارد در این کشور به دنبال شغل باشد.

ویزا نروژ - هلدینگ باکی