baki

مهاجرت کاری و بلوکارت فرانسه

متقاضیان کار در فرانسه باید این مهم را مد نظر داشته باشند که تسلط به زبان فرانسه یکی از مهم ترین عوامل در اخذ ویزای کار فرانسه می باشد. در واقع اگر متقاضی توانایی صحبت به این زبان را نداشته باشد و یا به طور کافی نتواند با فرانسوی زبان ها ارتباط برقرار کند، بسیاری از فرصت های شغلی را از دست خواهد داد. فرانسوی ها نسبت به زبان فرانسه توجه خاصی دارند و با این که دارای مهارت زبان انگلیسی هستند اما ترجیح می دهند به فرانسوی صحبت کنند. از دیگر موارد مهم در یافت شغل در کشور فرانسه این است که اگر در ابتدای امر شغل مورد نظر خود را که در آن دارای تجربه و مهارت می باشید، پیدا نکردید به کاری بپردازید که در آن زمان برای شما فراهم است.بازار کار فرانسه برای اتباع خارجی شرایط چندان سهل و ساده ای نیست. در واقع مهاجران برای اخذ ویزای کار فرانسه با قوانین و مقررات و شرایط سختی مواجه هستند. اما این به معنای عدم پذیرش مهاجران کاری در فرانسه نمی باشد. اگر متقاضیان دارای مدارک لازم و واجد شرایط باشند و از همه شرایط ضروری برای اخذ ویزای کار فرانسه برخوردار باشند، می توانند این ویزا را دریافت کنند. به طور کلی وطن اصلی متقاضیان، دلایل مهاجرت، جنسیت و سطح تحصیلات دانشگاهی با موفقیت آن ها در بازار کار مرتبط است. نرخ مالیات بردرآمد این کشور به طور کلی بین 5.5% تا 41% است. نرخ مالیات بردرآمد به سطح درآمد افراد بستگی دارد. در افرادی که درآمد بسیار بالایی دارند این میزان تا 45% نیز افزایش می یابد. متوسط ساعات کاری کشور فرانسه 35 ساعت در هفته و مرخصی سالانه در حدود 5 هفته در سال است.

ویزا فرانسه - هلدینگ باکی

شرایط دریافت ویزای کار فرانسه به طور کلی به سه عامل بستگی دارد؛ ملیت متقاضی، نوع ویزا و مدت زمان ویزا. از آن جا که کشور فرانسه عضو کشورهای اتحادیه اروپا و سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه اروپا است، متقاضیان اخذ ویزای کار فرانسه که ملیت اروپایی دارند، نیاز به اخذ این نوع ویزا کار فرانسه ندارند. در حالی که متقاضیان اخذ این ویزا که ملیتی به غیر از اروپایی و کشورهای اتحادیه اروپا داشته باشند؛ باید روال اخذ ویزای کار این کشور را طی کنند. به طور کلی ویزای کاری فرانسه به واسطه دعوت نامه از کارفرمای فرانسوی صادر می شود.بر اساس این ویزا متقاضی با کارفرمای فرانسوی قراردادی را امضا می کند و بر طبق این قرارداد وارد کشور فرانسه می شود و به کار می پردازد. اما در سال های اخیر به دلیل دشواری اخذ ویزای کاری از طرف کارفرمای فرانسوی، دولت فرانسه ویزاهای کاری دیگری را ارائه داده است. دشواری کار کارفرمای فرانسوی از این جهت است که کارفرما باید شغل را به مدت 3 ماه ابتدا در کشور فرانسه و سپس برای 3 ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی کند. در صورتی که در طی مدت آگهی این شغل نیروی کار در کشور فرانسه و کشورهای اتحادیه اروپا برای این کار یافت نشد، آن وقت می تواند شما را به عنوان نیروی کار معرفی کند و مدارک شما را به سفارت و وزارت کار ارائه دهد.

در صورتی که قصد اشتغال و کار در فرانسه را دارید، به ویزای بلند مدت فرانسه نیاز دارید. مدت زمان اعتبار ویزای کاری بلند مدت به قرارداد کاری بستگی دارد. در صورتی که قرارداد کاری به مدت یک سال باشد، ویزای کاری شما نیز برای مدت یک سال خواهد بود. برخی از اتباع خارجی نیازمند اخذ ویزای بلندمدت نمی باشند، مانند:

افرادی که از سن 16 سالگی در مدارس فرانسه درس خوانده اند و در حال حاضر نیز در این کشور در حال تحصیل می باشند.

افرادی که اقامت دائم یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را برای خود و خانواده خود دریافت کرده اند.

افرادی که خانواده آن ها دارای تابعیت و شهروندی کشور فرانسه و دارای ویزای اقامت کوتاه مدت برای دیدار خانواده می باشند.

ویزا فرانسه - هلدینگ باکی

اخذ ویزای کار فرانسه از طریق کارت آبی :

یکی از روش های دریافت ویزای کاری فرانسه، دریافت کارت آبی است. کارت آبی را اتحادیه اروپا صادر می کند. این کارت مختص افرادی است که دارای تخصص و مهارت خاص در زمینه فنی باشند و یا در یک رشته دانشگاهی خاص دارای مدرک تحصیلی باشند. با دریافت کارت آبی متقاضی به مدت 1 تا 3 سال دارای مجوز اقامت کار در فرانسه می باشد. در صورتی که با این ویزا به مدت 5 سال مداوم در کشور فرانسه کار کنید، می توانید برای اخذ اقامت فرانسه ان هم به صورت طولانی مدت اقدام کنید. به منظور دریافت کارت آبی، متقاضی باید در زمینه حرفه و شغل تخصصی خود دارای 3 تا 5 سال سابقه کار باشد.دریافت کارت آبی و در پی آن مجوز کار فرانسه از بهترین روش های اخذ مجوز کار در کشور فرانسه محسوب می شود. با اخذ کارت آبی، متقاضی پس از 18 ماه کار در کشور فرانسه می تواند در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار کند. با این کارت، متقاضی پس از 5 سال کار مداوم در کشور فرانسه می تواند کارت بازرگانی 10 ساله EC را دریافت کند. با اخذ این کارت بازرگانی، اعضای خانواده متقاضی می توانند مجوز اقامت در کشور فرانسه را دریافت کنند. خانواده متقاضی پس از 5 سال اقامت در فرانسه می توانند کارت اقامت بلند مدت این کشور را اخذ کنند.