baki

مهاجرت کاری به اسلوواکی

بر اساس شرایط زندگی در اتریش ساعت کاری قانونی در هفته 40 ساعت، معادل 8 ساعت کار در روز و 150 ساعت در ماه است. در صورت موافقت کارمندان، امکان کار کردن برای حداقل 48 ساعت در هفته و 250 ساعت با اضافه کاری در سال وجود دارد. سن بازنشستگی به صورت کلی، برای زنان و مردان 62 سال است.قرارداد های استخدامی با توجه به قوانین و توسط مقام بالاتر برای مقام پایین تر و با توجه به توافقات و مباحثات صورت گرفته بین طرفین نوشته می شوند. قرارداد های کاری انواع متفاوتی دارند، می توانند به صورت دائمی و یا برای مدت زمان مشخصی نوشته شوند ( حداکثر سه سال)، می توانند برای انجام کار تمام وقت و یا پاره وقت نوشته شده باشند.

ویزا اسلوواکی - هلدینگ باکی

شرایط اخذ ویزای کاری اسلواکی :

بازار کار کشور اسلواکی به نسبت بازار کوچکی به حساب می آید و با توجه به این مساله نرخ بیکاری بیشتر مربوط به کشور های بزرگتر اتحادیه اروپا می شود. اما با این وجود، اسلواکی همچنین موقعیت های کاری زیادی برای متقاضیان خارجی دارد.مجوز کاری کشور اسلواکی برای مدت زمان حداکثر 2 سال صادر میشود. برای انجام کارهای فصلی مدت زمان اعتبار آن حداکثر 6 سال است. در صورت تمایل به انجام 2 کار 6 ماهه متفاوت، باید بین آنها مقداری فاصله باشد. مجوز کاری قابل انتقال نیست. این جمله بدان معناست که این مجوز برای انجام یک کار خاص و توسط یک کارفرمای به خصوص صادر می شود و برای هر نوع کار و محل کاری متفاوت خواهد بود. در صورتی که قصد شروع کار جدیدی را در این کشور داشته باشید می بایست یک درخواست جدید ثبت نمایید.مجوز کار، «توسط مرکز کار؛ امور اجتماعی و خانواده» به متقاضیان اعطا می شود. مهلت رسیدگی به درخواست شما حداکثر 30 روز کاری خواهد بود. فرم درخواست مجوز کار می بایست به “دفتر کار” متناسب با شغل خود تحویل داده شود. فرم درخواست مجوز کاری را می توانید دانلود کنید.ثبت درخواست مجوز کاری همیشه می بایست همراه با ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با آن کار صورت بگیرد. دفتر کار، معمولا از شما گواهی پزشکی نمی خواهد. اما در صورتی که شغل شما به گونه ایست که طبق قانون ارائه چنین مدرکی برای آن لازم و ضروری باشد، کارفرمای آینده شما می تواند شما را از آن مطلع سازد.در صورتی که فرد خارجی، برای انجام کاری که درخواست داده بود مراجعه نکند و یا قبل از زمان ذکر شده در مجوز کار، قرارداد او تمام شود، کارفرما موظف خواهد بود ظرف مدت 7 روز کاری مسئولین مرتبط را از این مساله آگاه سازد. مجوز کار چندین بار قابلیت تمدید شدن دارد. اما حداکثر می توان برای مدت دو سال آن را تمدید کرد. درخواست تمدید مجوز کاری می بایست حداقل 30 روز قبل از اتمام اعتبار آن انجام شود. درخواست تمدید مجوز کاری به این معناست که کارفرما قبول کرده است فرد خارجی را مجددا استخدام نماید. شرط تمدید مجوز کاری این است که کارمند برای کارفرمای قبلی کار کند.در صورتی که فرد خارجی قصد داشته باشد با کارفرمای دیگری کار کند، وی موظف است که درخواست جدیدی برای مجوز کاری ثبت نماید. مجوز کاری شما در صورت بروز موارد زیر باطل خواهد شد:

• مدت زمان اعتبار آن به اتمام برسد.

• قرارداد کاری شما قبل از اتمام اعتبار مجوز، تمام شود.

• مجوز اقامت شما باطل شود.

• در صورتی که شخص پناهنده باشد، به علت اتمام روند پناهندگی، حق کار کردن در اسلواکی را از دست بدهد.

مرکز کار، که مجوز کاری را برای شما صادر کرده است، در شرایط زیر می تواند مجوز را باطل کند

• فرد خارجی یکی از قوانین این کشور را زیر پا بگذارد.

• فرد خارجی برای انجام کاری که برای آن درخواست داده بود مراجعه نکند و آن را انجام ندهد.

ویزا اسلوواکی - هلدینگ باکی

مدارک مورد نیاز ویزای کار اسلواکی

1. پاسپورت

2. دو قطعه عکس پاسپورتی

3. فرم درخواست تایپ شده به زبان اسلواکی

4. مدارکی در خصوص علت درخواستتان ( به منظور ایجاد کسب و کار، تحصیل، استخدام )

5. مدارک عدم سوء پیشینه ( در اسلواکی و کشور محل زندگی )

6. مدارک پزشکی ای که تایید کنند شخص متقاضی بیماری واگیر داری ندارد.

7. گواهی تمکن مالی ( این مدرک بسته به شرایط مختلف متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از جزییات، این مساله را با کنسولگری کشور اسلواکی در میان بگذارید )

8. گواهی بیمه پزشکی

9. گواهی مسکن ( سند مالکیت یا قرارداد اجاره امضا شده )

10. اتباع خارجی می بایست ابتدا برای مجوز کار درخواست دهند سپس برای اخذ مجوز اقامت اقدام نمایند.