baki

مهاجرت به استرالیا

از جمله راه های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم این کشور، از طریق کار و تخصص است. دولت استرالیا همواره اولویت بالایی به مهاجرت از طریق کار را در رشته‌های مختلف داده است. دلیل این امر درصد پایین بیکاری افراد متخصص، میزان استفاده کم آنها از بودجه‌های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا است. برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر، اداره مهاجرت استرالیا آمار مهاجرین استرالیا را از طریق تخصص و کار افزایش و سرعت دریافت اقامت استرالیا از این طریق را به طرز محسوسی بالاتر برده است.

ویزا استرالیا -  هلدینگ باکی

با اخذ اقامت دائم استرالیا، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنید. با دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا، از مزایای مدیکر استرالیا (طرح درمان ملی) بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا بدهید.هر ساله با معرفی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و طراحی سیستم امتیازبندی برای مهاجرت به استرالیا این امر مهم تحقق می یابد. هرچه امتیاز افراد بالاتر باشد، سرعت دریافت ویزا بالاتر می‌رود.متقاضیان مهاجرت از این روش که احتیاجی به داشتن کارفرما هم ندارد، می‌توانند از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا، ویزای ۱۹۰ استرالیا یا ویزای ۴۹۱ استرالیا اقدام نمایند. این سه روش برای متقاضیانی است که به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا برای خود و خانواده خود باشند.اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ به افرادی تعلق می گیرد که مایلند از طریق نیروی کار و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اخذ اقامت دائم استرالیا از بدو ورود، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. با دریافت این ویزا، شخص از مزایای مدیکر استرالیا (طرح درمان ملی) بهره‌مند می شوند. همچنین می توانند با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا بدهند.متقاضیان این ویزا، مایلند بدون استفاده از اسپانسر فامیلی یا ایالتی، به استرالیا مهاجرت کنند. درخواست این ویزا بر مبنای امتیاز فرد متقاضی، بررسی می شود. متقاضیانی که بر مبنای سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا، بتوانند حداقل ۶۵ امتیاز کسب نمایند، واجد اخذ این ویزا خواهند بود. دارندگان ویزای ۱۸۹ استرالیا، می توانند در هر نقطه از استرالیا که مایل باشند، زندگی، کار و تحصیل نمایند.

شرایط ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا برای اقدام جهت اخذ ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:

1. از سوی دولت استرالیا برای اقدام، دعوتنامه گرفته باشد.

2. سن او زیر ۴۵ سال باشد.

3. در زمینه زبان در سه سال گذشته، یکی از شروط زیر را داشته باشد:

در چهار مهارت آیلتس، حداقل نمره ۶ را کسب کرده باشد. متقاضی می‌تواند معادل این آزمون را در سایر آزمون های معتبر در سیستم اداره مهاجرت استرالیا ارائه کند.در مهارت های تافل، برای شنیداری ۱۲ امتیاز، برای خواندن ۱۳ امتیاز، برای نوشتن ۲۱ امتیاز و برای صحبت کردن ۱۸ امتیاز کسب کرده باشد.

4. از اول ژانويه ۲۰۱۵ در امتحان CAE شرکت کرده و در مجموع امتیاز ۱۶۹ به دست آورده باشد.

5. در یکی از شغل های مورد نیاز دولت استرالیا، درخواست خود را ارائه دهد.

6. شرایط سلامت خود و اعضای خانواده خود را برای دولت استرالیا برآورده کند.

7. ارزیابی مدارک: با ارائه مدارک تحصیلی و شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده، تاییدیه لازم را تهیه نماید. این مرحله بین یک هفته تا ۴ ماه بسته به سازمان موردنظر زمان نیاز دارد. برای انجام ارزیابی مدارک، اغلب اوقات احتیاج به مدرک زبان دارید.

8. طبق جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشد.

9. متقاضی پیش از این، در صورت حضور در استرالیا، هیچ ویزای کنسلی یا رد شده نداشته باشد.