baki

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند

اصولا اقدام جهت تعیین وقت سفارت برای اخذ انواع ویزاها، کاری الزامی خواهد بود و حتی به عنوان یکی از ضروری ترین مراحل دریافت ویزا شناخته می شود. سفارت هلند ایران در جهت تسهیل و تسریع خدمات کنسولی خود پذیرش پرونده های متقاضیان اخذ ویزا را به یک شرکت خصوصی به نام وی اف اس گلوبال (VFS) مخفف Visa Application Center واگذار نموده است. این شرکت خدماتی نظیر بررسی و جمع آوری مدارک و همچنین خدمات مربوط به بیومتریک (ثبت اثر انگشت و تصویر چهره) را برای متقاضیان ویزای هلند انجام خواهد داد. برای گرفتن وقت سفارت هلند در ابتدا لازم است وارد صفحه اصلی وب‌ سایت VFS global هلند شوید و از طریق منوی APPOINTMENT AN SCHEDULE و همچنین ارسال ایمیلی با مشخصات تعیین شده و به زبان انگلیسی به آدرس appt.netherlands@vfshelpline.com جهت تعیین وقت سفارت اقدام نمایید. به یاد داشته باشید باید ۳ ماه قبل از زمان پرواز، وقت سفارت خود را رزرو کنید و تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز را نیز ۲۰ روز پیش از وقت مصاحبه به سفارت ارسال نمایید. به این ترتیب پس از ارسال ایمیل در سایت VFS، درصورتی که مشخصات ارائه شده شما با استانداردهای سفارت هلند مطابقت داشته باشد، نامه تاییدیه‌ای از طرف vfs global تحت عنوان appointment confirmation به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. اما در صورت وجود هرگونه نقصی در اطلاعات ارسالی، تقاضا بدون بررسی رد خواهد شد. در برخی از موارد طی کردن تمامی مراحل دریافت ویزا و همچنین تعیین وقت سفارت هلند برای بسیاری امری زمان بر و شاید سخت محسوب می شود که در این صورت می توانند از طریق خدمات شرکت های معتبر اخذ ویزا موفق به دریافت آسان تر ویزای خود شوند.

ویزا هلند - هلدینگ باکی

برای تعیین وقت سفارت کشور هلند باید به فکر تکمیل مدارک مورد نیاز خود باشید تا در زمان مشخص شده تمامی آن ها را به صورت کامل به کنسولگری و سفارت خانه این کشور ارائه دهید. ناقص بودن هریک از این مدارک ممکن است منجر به ریجکت شدن درخواست شما گردد.

این مدارک عبارتند از:

1. فرم درخواست ویزا

2. ارائه ترجمه مدارک هویتی

3. سه قطع عکس رنگی که زمینه آن سفید است

4. فرم درخواست ویزای شینگن هلند، همانطور که گفته شد فرم را باید به صورت تایپ شده تکمیل کرده و در نهایت نسخه چاپی آن را تهیه نمایید.

5. به همراه داشتن گذرنامه با حداقل مدت زمان ۶ ماه اعتبار

6. ارائه مدارک رزرو هتل و کپی بلیط رفت و برگشت به این کشور

7. مشخصات کامل متقاضی همانند وضعیت تاهل، شناسنامه فرزندان و….

8. گواهی تمکن مالی به انگلیسی

9. گواهی اشتغال به کار و یا اشتغال به تحصیل و ارائه جواز کسب درصورت داشتن کار آزاد

10. کارت کمک هزینه های اجتماعی. (ارائه این مدرک در صورت وجود داشتن ضروری است )

11. بیمه مسافرتی با حداقل اعتبار۳۰۰۰۰ دلار

12. ارائه دعوتنامه در صورت موجود بودن و مشخص نمودن محل اقامت متقاضی دریافت ویزای شینگن هلند در این کشور

13. بیان شفاف از برنامه های سفر برای مدت زمان اقامت و توان اثبات برگشت به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا

14. اجازه نامه کتبی از والدین و یا قیم (اگر کودکی که به سن قانونی نرسیده قصد سفر به همراه دیگران به هلند را دارد باید این مدرک را تهیه نماید)

15. ارائه ترجمه گردش حساب سه ماه آخر حساب بانکی

16. نبودن در لیست افراد ریجکتی ویزای شینگن