baki

مدارک مورد نیاز ویزای نروژ

مدارک مورد نیاز برای ویزای نروژ باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برای مدارک ویزای نروژ نیست.

ویزا نروژ -  هلدینگ باکی

چک لیست مدارک ویزای نروژ به شرح زیر می‌باشد:

1- فرم درخواست ویزای نروژ

2- رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی

3- گذرنامه فعلی متقاضی به همراه گذرنامه های قدیمی

4- اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

5- اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

6- گردش حساب ۳ ماهه متقاضی

7- تمکن مالی

8- دعوت نامه (در صورت وجود )

9- برگه تعیین وقت سفارت نروژ

10- رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه واچر هتل

مدت زمان جوابدهی ویزای نروژ :

حدودا بین ۱۵ تا ۲۱ روز کاری پس از حضور در سفارت نروژ، جواب ویزای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای نروژ، باید شخصا به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی، به سفارت نروژ در تهران مراجعه کنید.رایج ترین دلیل رد شدن ویزای نروژ، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد.

دلایل رد شدن ویزای نروژ به شرح زیر می‌باشد:

• عدم اعتماد افسران ویزای نروژ به بازگشت متقاضیان

• عدم توانایی متقاضیان در پرداخت هزینه های اقامت

• عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به این کشور

• ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر

• ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی برای درخواست ویزای نروژ

رفع ریجکت ویزای نروژ و اعتراض به رد شدن آن :

رفع ریجکتی برای ویزای نروژ وجود ندارد. اما شما می‌توانید با رفع نواقص پرونده‌تان پس از ۶ ماه دوباره درخواست خود را ارسال کنید. اعتراض به ویزای نروژ به این شکل است که با نوشتن نامه ای به زبان انگلیسی به افسران ویزای این کشور با اسناد و مدارک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده‌اید. شما باید نامه اعتراضی خود را حضورا به سفارت نروژ در تهران ارائه کنید. شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که نوعی توافق را برای ورود بدون ویزا به نروژ امضا نموده اند، نیازی به اخذ ویزای توریستی نروژ ندارند. در مقابل، تبعه برخی کشورها همچون ایران برای ورود به نروژ به شکل توریستی ملزم به اخذ ویزا هستند. ویزای توریستی نروژ در بازه زمانی ۱۸۰ روزه به فرد امکان ۹۰ روز حضور به صورت یکبار ورود را می دهد و فرد می تواند در بازه زمانی ۹۰ روزه به کشور نروژ ورود نماید. اقامت برای مدتی بیش از مدت تعیین شده منوط به شرایط خاصی است که در بخش بعد به آن خواهیم پرداخت و در صورتیکه فرد در موعد مقرر کشور نروژ را ترک نکند ناچار به رویارویی با عواقب ناخوشایندی همچون پرداخت جریمه و اخراج اجباری خواهد شد.

ویزای توریستی نروژ و تمدید آن :

در صورتیکه تمایل داشته باشید بیش از اعتبار ویزای توریستی خود در نروژ و یا منطقه شنگن اقامت داشته باشید، لازم است درخواست تمدید ویزا دهید. به علاوه، ورود و خروج مجدد به منطقه شنگن مستلزم ارائه درخواست برای یک ویزای جدید است. باید توجه داشت که در حالت عادی ویزای توریستی شنگن نهایتاً ۹۰ روزه صادر می شود و در حالت عادی امکان حضور بیش از بازه تعریف شده در منطقه شنگن نیست. تمدید ویزای توریستی نروژ تنها در موارد خاصی امکان پذیر است. به عنوان مثال، در مواردی که فرد شدیداً بیمار می شود و یا حادثه ای طبیعی رخ می دهد. در صورت موافقت با تمدید ویزا در موارد اضطراری لازم است هزینه رسیدگی به درخواست پرداخت شده و الزامات درست مانند دفعه اول ارائه درخواست برای اخذ ویزا رعایت شوند. این درخواست از جانب افرادی مورد قبول قرار می گیرد که بیش از ۹۰ روز در نروژ و یا منطقه شنگن اقامت نداشته باشند. مهم تر از همه آنکه فرد متقاضی تمدید ویزای توریستی نروژ باید دلیل خاصی را مبنی بر اتفاقات پیش بینی نشده برای درخواست خود داشته باشد. رخ دادن تصادف، کنسل شدن پرواز، بیمار شدن یکی از اعضای نزدیک خانواده و به تعویق افتادن ملاقات کاری برخی از این دلایل به شمار می روند.