baki

مدارک مورد نیاز ویزا بلژیک

برای دریافت ویزای توریستی بلژیک متقاضی می بایست مدارک متعددی را فراهم نماید که تهیه مدارک در پروسه اخذ ویزای توریستی و شنگن بسیار تاثیر گذار می باشد. در صورتی که متقاضی پرونده فوق العاده و قوی داشته باشد در صورتی که مدارک را اشتباه یا ناقص ارائه نماید احتمال ریجکتی ویزا وجود دارد و ممکن است در پرونده وی تاثیر منفی بگذارد، در ابتدای امر شخص باید فرم درخواست ویزای توریستی بلژیک را با دقت تکمیل نماید ، فرم درخواست ویزا باید در دو نسخه تنظیم گردد، تکمیل صحیح این فرم نقش مهمی در پروسه دارد، علاوه بر فرم درخواست مدارک دیگری هم می بایست آماده شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

1. مدارک شناسایی :

این مدارک بیشتر برای احراز هویت و بررسی روابط خانوادگی است. با این مدارک باید نشان دهید که در ایران خانواده و بستگانی دارید که منجر به بازگشت حتمی شما به ایران خواهد شد. این مدارک شامل شناسنامه، گذرنامه، عکس، سند ازدواج و … می باشد.

2. مدارک شغلی :

این مدارک هم از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعاً شخصی که در کشور خود دارای موقعیت شغلی مناسب می باشد پس از سفر به خاک وطنش باز می گردد. این مدارک شامل نامه اشتغال به کار، برگه مرخصی، سابقه بیمه تأمین اجتماعی و غیره است.

4- مدارک سفر

مدارکی را باید به سفارت ارائه دهید تا سفارت از هدف شما برای سفر و توانایی اقامت در کشور بلژیک مطمئن شود. این مدارک شامل رسید رزرو هتل یا واچر هتل، رزرو بلیط هواپیما، بیمه نامه مسافرتی و غیره می باشد. کلیه این مدارک باید کامل و بدون نقص به سفارت ارائه شوند.

نکته ای که درباره ارائه این مدارک وجود دارد برای ترجمه است. کلیه این مدارک باید ترجمه شوند و با مهر دارالترجمه رسمی به سفارت ارائه شوند. وجود این مهر به منزله تائید مدارک و عدم جعلی بودن این مدارک می باشد و الزامی است.

3. مدارک مالی :

این مدارک باید به صورتی باشد که نشان دهند شما دارای وضعیت مالی مناسبی می باشید. در صورتی که مدارک شما غیر از این را نشان دهد، سفارت از پرداخت هزینه های سفر توسط شما تردید خواهد کرد. این مدارک شامل گردش حساب، تمکن مالی و … است.

چه زمانی به بلژیک سفر کنیم؟

برای آن که به بلژیک سفر کنید بهتر است زمان را در نظر بگیرید تاب توانید در جشن های خیابانی و فستیوال های بی نظیر این کشور شرکت کنید. فستیوال ها و جشن های خیابانی بلژیک که تمام مردم در آن شرکت می کنند؛ بیشتر در ماه آگوست برگزار می شود.سیل عظیم جمعیت که در کنار یکدیگر به رقص و پایکوبی مشغول هستند شما را بسیار جذب می کند. این شادی و شعف به شما تزریق می شود و روحیه شما به شدت شاد خواهد شد. در این خیابان ها مردم در کنار پایکوبی از شکلات ها و شیرینی های مختلف میل می کنند.اگر بگوییم شکلات های بلژیک از سوئیس چیزی کم ندارد دروغ نگفته ایم. طعم بی نظیر شکلات را در این مراسم می توانید بچشید و از خوردن سیر نشوید. البته پیشنهاد می کنم که از سیب زمینی های سرخ شده و شیرینی های رنگارنگ کشور بلژیک هم نگذرید. بهترین شهر برای شرکت در این جشن ها بروکسل پایتخت این کشور است.در حقیقت اگر برنامه خود را با این فستیوال ها هماهنگ کنید با یک تیر چند نشان زده اید. اول این که بیش از پیش با فرهنگ این مردم آشنا می شوید. دوم از جشنی به این با شکوهی دیدن خواهید کرد و سوم این که از خوراکی های لذیذ و خوشمزه بلژیک هم تا جایی که توانایی دارید میل می کنید.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی