baki

مدارک لازم جهت اخذ ویزا ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا چند دسته از مدارک را شامل می‌شوند. مدارک هویتی، مدارک شغلی، مدارک مالی و مدارک ملکی. اگرچه برخی از مدارک اشاره‌شده همچون سند ملکی برای درخواست ویزای شنگن اجباری نیستند اما این مدارک می‌توانند درصد موفقیت درخواست ویزا را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهند.

مهم‌ترین مدارک جهت اخذ ویزای ایتالیا عبارت‌اند از:

1. فرم تکمیل‌شده آنلاین درخواست ویزای شنگن

2. دو قطعه عکس بیومتریک

3. شناسنامه

4. پاسپورت معتبر با دست‌کم ۳ ماه اعتبار

5. مدارک شغلی شامل جواز کسب و روزنامه رسمی یا گواهی اشتغال به کار

6. سابقه بیمه تأمین اجتماعی

7. پرینت گردش مالی

8. نامه تمکن مالی از حساب کوتاه‌مدت

9. رزرو بلیط رفت‌وبرگشت

10. رزرو هتل برای تمامی شب‌های اقامت در ایتالیا

11. بیمه مسافرتی با سقف پوشش ۳۰ هزار یورو

ویزا اسپانیا - هلدینگ باکی

فرم آنلاین درخواست ویزای شنگن یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور خواهد بود. توجه داشته باشید هرگونه تناقض و یا ابهام در اطلاعات مندرج در این فرم و توضیحات متقاضی در روز مصاحبه به سادگی می‌تواند به ریجکت درخواست ویزا بیانجامد.

جواب وقت سفارت ایتالیا چه زمانی اعلام می شود؟

متقاضیان دریافت وقت سفارت ایتالیا بعد از ارائه درخواست و مدارک لازم باید منتظر جواب وقت سفارت ایتالیا باشند. زمان لازم برای بررسی تقاضای متقاضی و اعلام جواب برای هر سفارتخانه و فردی تفاوت دارد. سفارتخانه ای که به بررسی درخواست شما می پردازد می بایست امکان رهگیری تقاضای افراد را فراهم نماید. با توجه به تمایل اغلب افراد برای سفر به کشور ایتالیا یکی از بیشترین درخواست هایی که در چند سال اخیر در ایران رواج دارد درخواست وقت سفارت ایتالیا می باشد، برای پیگیری جواب وقت سفارت ایتالیا روش های گوناگونی وجود که می توان به ارائه تاریخ تولد و شماره ارجاع به صورت آنلاین اشاره نمود.همانطور که گفتیم زمان جواب وقت سفارت ایتالیا به عوامل گوناگونی بستگی دارد، از طرفی به دلیل بیشتر بودن تقاضای دریافت وقت سفارت ایتالیا نسبت به دیگر کشور ها، سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا کمی تفاوت دارد. در اغلب موارد نوبت دهی وقت سفارت ایتالیا به صورت رندمی بوده و بسته به تعداد تقاضاها در زمان های گوناگونی اعلام می گردد. در این میان برخی از تقاضا ها رد می شود و حتی اجازه مصاحبه به برخی از افراد داده نمی شود. حال ما در این نوشته قصد داریم دلایل اصلی ریجکت شدن تقاضای ویزا و وقت سفارت ایتالیا را برای شما بیان نماییم.