baki

مدارک درخواست ویزا اسپانیا

برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا نیاز است مدارک و اسنادی به سفارت این کشور ارائه گردد. توجه داشته باشید که این مدارک باید کامل و بودن نقص باشد؛ چرا که سفارت اسپانیا در این زمینه بسیار حساس است.

. مدارک و اسناد مورد نیاز ویزای تویستی اسپانیا به شرح ذیل می باشد که شما باید در تهیه و آماده کردن آنها دقت لازم را بفرمایید :

1. فرم درخواست ویزای توریستی کشور اسپانیا را از سایت سفارت اسپانیا دریافت نموده و آنرا تکمیل نمائید. پس از پر نمودن فرم ویزای توریستی آن را در دو نسخه پرینت گرفته و با سایر مدارک زیر در زمان وقت مصاحبه به سفارت ارائه نمایید .

2. پاسپورت معتبر به همراه یک سری کپی از ویزاهای اخیر شخص ( گذرنامه شخص می بایست حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی نیز داشته باشد )

3. دو قطعه عکس پاسپورتی3.5*4.5 جدبد و زمینه سفید و رنگی (حداقل برای شش ماه گذشته )

4. بیمه مسافرتی شینگن

5. یک سری کپی از بلیط رفت و برگشت

6. رزرو هتل برای اثبات محل اقامت برای مدت ویزای توریستی ( در صورت داشتن دعوت نامه از بستگان ارائه محل اقامت آنها )

7. ترجمه سند ازدواج و در صورت طلاق ارائه سند طلاق ، درصورت داشتن فرزند ارائه گواهی تولد

8. اسناد مالی و اسناد مالکیت اموال معتبر متقاضی به صورت ترجمه شده

9. نامه تمکن مالی برای تمامی مدت اقامت در کشور اسپانیا

10. دعوتنامه از اقوام و آشنایان مقیم اسپانیا به همراه آدرس محل سکونت و شماره تماس ( درصورت وجود)

11. تمامی مدارک شغلی شخص به همراه سوابق بیمه ای

12. در صورتیکه شخص شاغل باشد : قرارداد استخدام فی مابین ، حساب بانکی گردش مالی ۳ الی ۶ ماهه ، نامه های معتبر اجازه کارفرما جهت عدم حضور در محل کار برای تمام مدت زمان ویزای توریستی ، فیش حقوقی شخص

13. اگر شخص دانشجو باشد : مدارک ثبت نام در دانشگاه و گواهی اشتغال به تحصیل

ویزا اسپانیا - هلدینگ باکی

افرادی که جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا اقدام می کنند باید از این مدت اطلاع داشته باشند که از آنجایی که نوع این ویزا تایپ C می باشد تنها ۹۰ روز می توانند در اسپانیا و دیگر کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است که اگر برای اولین بار اقدام به اخذ ویزای شینگن نموده اید، مدت اقامت شما در کشورهای حوزه شینگن که اسپانیا را هم شامل می شود باید کمتر از ۹۰ روز باشد. در صورت اقدام به دریافت ویزای توریستی اسپانیا و ارائه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت معمولا مدارک شما ظرف ۲۱ تا ۳۰ روز کاری بررسی شده و نتیجه و جوابیه درخواست ویزا به شما ابلاغ می گردد. البته در صورتی که نیاز به مدارک و مستندات بیشتری جهت اخذ ویزای اسپانیا باشد ممکن است بررسی کلیه مدارک توسط سفارت اسپانیا ۶۰ روز کاری به طول بیانجامد.