baki

قوانین جدید کرونا ویروس : چه چیزی مجاز است و چه چیزی از ممنوع است؟

برلین (dpa) - خبر خوب اول: اصولاً کودکان و جوانان از روز دوشنبه مجاز به رفتن به مهد کودک و مدرسه هستند. فروشگاه ها برای همه کسانی که مایل به خرید هستند باز هستند.

11 آبان |99

چه لباسشویی ، چه خیاط یا مشاور مالیاتی ، زندگی روزمره ادامه می یابد ، البته در مسافت ، ماسک و محدودیت در مکان هایی که شیوع تاج وجود دارد. آلمانی ها هنوز هم باید از دوشنبه خود را محدود کنند و نه خیلی کم. به طور خلاصه رستوران ها ، بارها ، موزه ها ، استخرها ، سالن های بدنسازی ، اتاق های کوهنوردی ، سینما ، تئاتر ، خانه های اپرا در سراسر کشور: مکانهایی که مردم دوست دارند وقت آزاد خود را در هنگام بیرون رفتن بگذرانند. و این اکنون ، هنگامی که پارک ها به آرامی مرطوب و سرد هستند و اوایل تاریک است. همچنین مقررات سختگیرانه ای در مورد تعداد افراد مجاز به ملاقات - در داخل و خارج از منزل - وجود دارد. مثل همیشه ، این ایالات فدرال هستند که چنین قوانینی را صادر می کنند ، بنابراین اختلافات وجود دارد. اما برخلاف هفته های گذشته ، این بار در سراسر آلمان باید یکنواخت باشد.

چرا قرنطینه جزئی وجود دارد؟

تعداد عفونت های کرونا در حال افزایش است ، افراد بیشتری به طور جدی بیمار می شوند. بسیاری از مقامات بهداشتی دیگر نمی توانند تماس افراد آلوده را دنبال کنند. قبل از اینکه سیستم مراقبت های بهداشتی بیش از حد بار شود و همه چیز از کنترل خارج شود ، باید یک "موج شکن" وجود داشته باشد: چهار هفته محدودیت شدید در تلاش برای کاهش تعداد تماس های شخصی. با این وجود برخلاف بهار ، سیاستمداران می خواهند مراقبت های روزانه و مدارس را این بار باز نگه دارند و تا آنجا که ممکن است از اقتصاد محافظت کنند. بخش تفریحی و فرهنگی - که به ویژه تحت تأثیر قرار گرفته است ، باقی مانده است.