baki

فرودگاه بین المللی هالیفاکس استانفیلد

فرودگاه بین المللی هالیفاکس استانفیلد (IATA: YHZ، ICAO: CYHZ) یک فرودگاه کانادایی در گفس ، نوا اسکوشیا ، یک جامعه روستایی از شهرداری منطقه ای هالیفاکس است. این منطقه به منطقه هالیفاکس ، سرزمین اصلی نوا اسکوشیا و مناطق مجاور در استان های دریایی همسایه خدمت می کند. این فرودگاه به افتخار رابرت استنفیلد ، هفدهمین دوره نخست وزیر نوا اسکوشیا و رهبر حزب محافظه کار فدرال پیشرو کانادا نامگذاری شده است.

هواپیما - هلدینگ باکی

این فرودگاه که از سال 1960 افتتاح شده در حمل و نقل کانادا است ، از سال 2000 توسط اداره بین المللی هولیفاکس (HIAA) اداره می شود. این بخشی از سیستم ملی فرودگاه ها است. Halifax Stanfield هشتمین فرودگاه شلوغ در کانادا با ترافیک مسافر است. این شرکت در سال 4316.079 مسافر در سال 2018 و 84.045 حرکت هواپیما در سال 2017 داشته است. این مرکز توپی برای ایر کانادا اکسپرس ، هلیکوپترهای Cougar ، منشور هوایی دریایی ، هواپیمایی PAL و هواپیمایی SkyLink Express است.

ترمینال فرودگاه هالیفاکس استانفیلد:

ساختمان ترمینال هوایی (ATB) در اوت 1960 افتتاح شد. هزینه ساخت آن حدود 4/4 میلیون دلار بود و پس از افتتاح ، امکانات بهداشتی ، مهاجرتی و گمرکی را برای مسافران بین المللی در نظر گرفت. رستوران؛ برج کنترل و دفاتر اداری؛ و دو عرشه مشاهده که بر روی پیش بند پیش بینی شده است. این طرح توسط Gilleland و Strutt of Ottawa و با همکاری C.D طراحی شده است. دیویدسون هالیفاکس و همچنین A.W. رمزی ، معمار ارشد وزارت حمل و نقل. پیمانکار اصلی الیس-دون بود. این مجموعه مدرن شامل اولین مجموعه پله برقی نوا اسکوشیا بود. امروزه این ترمینال سالانه بیش از چهار میلیون مسافر سرویس می دهد. رشدی که در دهه های بعد از ساخت فرودگاه به وجود آمده است نیاز به نوسازی مداوم دارد و اغلب در آنجا اتفاق می افتد. از آنجا که HIAA مدیریت فرودگاه را در سال 2000 به عهده گرفت ، بیش از 200 میلیون دلار برای پیشرفت ساختمان ترمینال سرمایه گذاری شده است.

هواپیما - هلدینگ باکی

یک منطقه جدید بین المللی ورود ، سه برابر بزرگتر از حالت قبلی ، در انتهای شمال پایانه در آگوست 2001 افتتاح شد. سطح بالایی این گسترش شامل فضایی است که برای تأسیسات ترخیص مرزهای ایالات متحده اختصاص داده شده است . یک سالن جدید داخلی که دارای سه کمربند بازپس گیری چمدان و یک مرکز بازدید کننده نوا اسکوشیا است ، به طور رسمی در 18 دسامبر 2002 افتتاح شد. همچنین در سال 2002 کار نوسازی قابل توجهی به لابی مرکزی ساختمان ترمینال آغاز شد. این فضای خرده فروشی و ناهار خوری توسعه یافته به عنوان میدان فرودگاه در 9 نوامبر 2003 افتتاح شد. یک عرشه مشاهده عمومی طبقه سوم در همان زمان افتتاح شد.گسترش ترمینال جنوبی در سال 2005 به اتمام رسید ، سالن عزیمت به خروج ها ، اضافه کردن سه پل جت جدید ، و ایجاد تأسیسات اختصاصی هواپیمای مسافربری با دروازه های جدید بارگیری زمینی.

هواپیما - هلدینگ باکی

در دسامبر 2004 ، گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده ، Halifax را برای تصدیق مرزی ایالات متحده تصویب کرد. این امر در اواخر سال 2006 به اجرا درآمد. HIAA سابقاً شلوغ ترین فرودگاه در کانادا بدون داشتن مجوز گمرکی در ایالات متحده بود. در تاریخ 12 سپتامبر 2007 ، مقامات فرودگاهی ساخت 2300 فضا ، پنج طبقه پارکینگ را اعلام کردند که در 12 مارس 2009 به پایان رسید.چندین پیشرفت در ترمینال در سالهای 19-2018 ایجاد شده است. یک ضمیمه سه طبقه به قسمت مرکزی ساختمان ترمینال اضافه شده است که به پیش بند مرکز می رود. طبقه همکف دارای یک منطقه غربالگری امنیتی گسترده ، افزایش ظرفیت و امکان اجرای "CATSA پلاس" ، آخرین طراحی ایستگاه بازرسی امنیت هوایی کانادا است که به فضای بیشتری احتیاج دارد. طبقه دوم شامل یک فضای انتظار ، مسافر دو نفره گسترده ، همراه با صندلی اضافی ، و همچنین فضای غذاخوری و خرده فروشی جدید است.در همین زمان ، ویژگی های امنیتی جدیدی در اطراف ترمینال افزوده شده است ، از جمله تابلوهای ضدضربه ، لعاب های مقاوم در برابر انفجار ، دوربین های امنیتی بیشتر و ویژگی های کنترل دسترسی جدید. سرانجام ، منطقه دریافت چمدان خانگی به دلایل زیبایی اصلاح شد. سقف ها بلند شده ، اندازه ستون ها کاهش یافته و کفپوش های جدید نصب شده است .

هواپیما - هلدینگ باکی

این ترمینال در حال حاضر دارای 32 موقعیت پایانه است که (دروازه های 12 ، 14-16 ، 18 ، 20 ، 22-24 و 26-28)دروازه های باقیمانده دارای موقعیت بارگذاری زمین هستند. دروازه های 22-24 و 26-28 دروازه های در حال چرخش هستند: یک راهرو امن شیشه ای اجازه می دهد تا مسافران بین المللی و ورودی های مسافرینی که از قبل پاک می شوند از بین سالن عزیمت داخلی و بین المللی جدا شوند. هنگامی که برای عزیمت به ایالات متحده استفاده می شود ، این دروازه ها به ترتیب 52-54 و 56-58 شماره گذاری شده اند. دروازه های 2 (a-e) تا 9 موقعیت های بارگیری زمینی هستند که به عملیات منطقه ای داخلی اختصاص یافته اند. دروازه های 34 تا 46 موقعیت پروازهای دروازه زمینی برای پروازهای ایالات متحده هستند.