baki

فرودگاه سنگاپور

شاید برای برخی افراد پیش آمده باشد تا علاوه بر دانستن اطلاعات پرواز-شرکت هواپیمایی بخواهند اطلاعات جالبتری درباره برخی از فرودگاهها بدانید:

فرودگاه شماره یک در جهان کدام است؟

فرودگاه بین المللی Changi سنگاپور (SIN) چرا عالی است: برای هفتمین سال پیاپی ، Changi تاج عنوان بهترین فرودگاه جهان را بدست می آورد. فرودگاه چنگی سنگاپور که معمولاً با نام فرودگاه چنگی شناخته می شودیک فرودگاه بزرگ غیرنظامی است که به سنگاپور خدمت می کند و یکی از بزرگترین قطب های حمل و نقل در آسیا است.

فرودگاه سنگاپور - هلدینگ باکی

در حال حاضر این کشور برای هفتمین سال متوالی از سال 2013 توسط اسکیتراکس به عنوان بهترین فرودگاه جهان رتبه بندی شده است. همچنین اولین فرودگاه در جهان است که به مدت هفت سال متوالی این رتبه را بدست آورده است و با تردد مسافر و بار بین المللی یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان است. این فرودگاه در Changi واقع شده است ، در انتهای شرقی سنگاپور ، تقریباً 20 کیلومتر (12 مایل) از Marina Bay (هسته مرکزی شهر سنگاپور). این فرودگاه توسط گروه فرودگاه Changi اداره می شود و پایگاه اصلی هواپیمایی سنگاپور ، هواپیمایی سنگاپور Airlines ، SilkAir ، Scoot ، Jetstar Asia Airways و BOC Aviation است.

فرودگاه سنگاپور - هلدینگ باکی

بررسی اجمالی:

فرودگاه چنگی تا 31 دسامبر سال 2019 بیش از 100 خط هوایی را که به 380 شهر در حدود 100 کشور و سرزمین در سراسر جهان پرواز می کند ، انجام می دهد. حدود 7400پرواز هر هفته به Changi می رسند یا ترک می شوند - حدود 80 در هر 80 ثانیه. برای آمار و ارقام کامل سال 2019 که توسط این فرودگاه منتشر شده است ، فرودگاه 68300000 مسافر (افزایش 4.0٪ نسبت به سال گذشته) داشته است ، بیشترین آمار در تاریخ 38 ساله خوداین امر با ترافیک مسافر بین المللی در جهان و سومین شلوغ ترین در آسیا ، آن را به هفتمین فرودگاه شلوغ تبدیل کرده است.

فرودگاه سنگاپور - هلدینگ باکی

فرودگاه چنگی در مجموع 6.41 میلیون حرکت مسافر را به ثبت رسانده است ، بالاترین فرودگاهی است که تاکنون در یک ماه از زمان افتتاح در سال 1981 به دست آورده است. رکورد حرکت روزانه ترافیک آن نیز در 20 دسامبر 2019 شکسته شد و 226.692 مسافر در طی آن روز از آن عبور کردند.

پایانه های مسافری:

فرودگاه Changi دارای پنج ترمینال اصلی مسافر است که به شکل معکوس U 'معکوس با جواهر در مرکز شکل U قرار دارند. در حال حاضر ، این فرودگاه با ظرفیت حمل سالانه 85 میلیون مسافر طراحی شده است.

فرودگاه سنگاپور - هلدینگ باکی

ترمینال 1 که در 1 ژوئیه 1981 افتتاح شد ، در انتهای شمالی واقع شده است. این ترمینال در سال 2019 بازسازی شد.

ترمینال 2 ، در 22 نوامبر 1990 افتتاح شد ، در انتهای شرقی واقع شده است. (عملیات از اول ماه مه 2020 به مدت 18 ماه به حالت تعلیق در خواهد آمد.)

ترمینال 3 ، در 9 ژانویه 2008 افتتاح شد ، در انتهای غربی واقع شده است.

ترمینال 4 که در 31 اکتبر 2017 افتتاح شد ، در ضلع جنوبی ، در محل ترمینال بودجه سابق واقع شده است.