baki

تاریخچه فرودگاه بین المللی گریتر مانکتن

در 11 ژانویه سال 1928 ، اولین پرواز هوایی برنامه ریزی شده از منطقه بزرگ مکتون انجام شد. این پرواز حامل بسته های پستی و مسافر به جزایر مگدالن بود. دو سایت برای اولین نوار هوایی در نظر گرفته شد. گوشه لگر به دلیل شرایط مطلوب تر برای فرود انتخاب شد. بخشی از این سرزمین توسط Simon B. LeBlanc از Leger's Corner ، توسعه دهنده ، مالک زمین و مالک فروشگاه و دفتر عمومی LeBlanc واقع در گوشه جنوبی خیابان های در حال حاضر با نام های Acadie Ave و Champlain به شهر مونکتون اهدا شد.

هواپیما - هلدینگ باکی

در سال 1929 ، یک شرکت خصوصی محلی زمین را در ناحیه هوایی Léger's Corner خریداری کرد و طی این سالها دو باند فرودگاه و همچنین سازه هایی برای نگهداری هواپیما ساخته شد. همچنین در سال 1929 بود که مکتون آئرو کلوپ ، و همچنین مدرسه بین المللی پرواز هواپیمایی تاسیس شد. اینها بعداً به کالج پرواز مکتون ، یکی از مدارس برجسته پرواز در کانادا تبدیل شدند. همچنین در همان سال ، فرودگاه سرویس پستی هوایی خود را گسترش داد تا جزایر پرنس ادوارد و مونترال را در برگیرد. در سال 1936 ، حمل و نقل کانادا و دولت محلی در مورد امکان ساخت فرودگاه مناسب برای مسیرهای فرامرزی کانادا بحث کردند. سایت Léger's Corner برای گسترش مناسب نبود و در عوض آنها سایتی را در نزدیکی Lakeburn به عنوان سایت جدید فرودگاه انتخاب کردند. یک باند فرودگاه آسفالت شده و دو نوار فرود دیگر خاک ساخته شد.

هواپیما - هلدینگ باکی

در مارس 1940 ، وزارت دفاع ملی یک مدرسه شماره 8 خدمات آموزش پرواز (SFTF) را در ایستگاه جدید RCAF مکتون تحت نظارت برنامه آموزش هوایی مشترک المنافع انگلیس افتتاح کرد. این مدرسه خلبانان جنگی را برای ملل مشترک المنافع آموزش داده است. یک آشیانه جدید نیز در طول جنگ در فرودگاه ساخته شد تا به عنوان یک سرویس تعمیر و نگهداری استفاده شود. در دهه 1940 ، خدمات هوایی غیرنظامی گسترش یافت و در دسترس مونترال ، هالیفاکس ، شارلوت تاون ، سیدنی ، سنت جان ، فردریکون و نیوفاندلند قرار گرفت. آشیانه هواپیمایی Trans-Canada (بعداً Air Canada) به محلی برای اولین ترمینال هوایی تبدیل شد. در سال 1952 ، یک آشیانه بزرگتر به ترمینال هوایی مدرن تبدیل شد اما پس از مدت کوتاهی پس از آن توسط آتش سوزی تخریب شد. در سال 1953 یک ترمینال هوای جایگزین ساخته شد.

هواپیما - هلدینگ باکی

در سال 1964 تغییرات بسیاری در فرودگاه از جمله برج کنترل ترافیک هوایی و یک ساختمان عملیاتی جدید به وجود آورد. در سال 1976 ، ترمینال هوا دوباره گسترش یافت.در طی سالیان متمادی ، بسیاری از ساختمانهای ترمینال هوایی ، از جمله در سالهای 1998-99 ، یک منطقه بین المللی برای ورود به نیازهای هشتمین ساممت د لا فرانکوفونی سال 1999 ، به ساختمان ترمینال هوایی بازسازی شد. یک صحن فرود بزرگ در همان زمان در طرف مقابل فرودگاه در مکانی ساخته شد که بعداً به محل ترمینال جدید فرودگاه بین المللی تبدیل شد. در 11 سپتامبر 2001 هنگامی که فضای هوایی بالای آمریکای شمالی در پی حملات مرکز تجارت جهانی تعطیل شد ، این پیش بند فرود به طرز چشمگیری تحت فشار قرار می گیرد. دوازده پرواز با بیش از 2000 مسافر به فرودگاه مونکتون بزرگ گرایش پیدا کردند. در ماه مه سال 2001 ، ترمینال جدید بین المللی هوایی بین المللی تکمیل و در سال 2002 توسط ملکه الیزابت دوم افتتاح شد. فرودگاه بین المللی بزرگ مکتون شلوغ ترین فرودگاه در نیوبرانزویک است و سالانه بیش از 552629 مسافر سرویس می دهد.

هواپیما - هلدینگ باکی

در ماه مه 2006 ، شرکت تابعه شرکت هواپیمایی Continental Airlines تنها سرویس بدون توقف Moncton به ایالات متحده را با پروازهای یک بار روزانه (گاهی اوقات دو بار در روز) به فرودگاه بین المللی Newark Liberty در نیوکارک ، نیوجرسی ، در نزدیکی شهر نیویورک آغاز کرد. با این حال ، سرویس بین مونکتون و نیوکارک در 19 سپتامبر 2014 پایان یافت.

هر دو FedEx Express و Purolator Courier نیز آشیانه های بزرگی در فرودگاه دارند.