baki

فرودگاه بین المللی گاندر

فرودگاه بین المللی گاندر (IATA: YQX، ICAO: CYQX) در شهر Gander، Newfoundland و Labrador، Canada واقع شده است و توسط اداره بین المللی فرودگاه Gander اداره می شود. پایگاه های نیروهای کانادایی کانادا دارای میدان هوایی است اما یک فرودگاه جدا از فرودگاه است.

هواپیما - هلدینگ باکی

پیشرفت بعدی:

مقامات فرودگاه بین المللی گاندر اظهار داشته اند که آینده این فرودگاه کم رنگ است مگر اینکه دولت فدرال بودجه لازم برای هزینه ها تأمین کند. بیش از 50٪ از کل هواپیماهایی که در این میدان هوایی کار می کنند نظامی هستند و هزینه فرود را پرداخت نمی کنند. با این حال ، میزان تردد مسافر داخلی در سال 2006 بیش از هفت درصد افزایش یافته است ، در حالی که پروازهای بارگیری هفتگی از ایسلند نشان از نویدبخش بودن دارد.

هواپیما - هلدینگ باکی

ساختمان ترمینال - که در دهه 1950 ساخته شده و به خاطر طراحی مدرنیستی و معماری میراث خود از آن یاد شده است - هنوز هم بسیاری از مبلمان و اثاثیه اصلی آن را شامل می شود. در آوریل 2014 ، اداره فرودگاه Gander تصمیم گرفت تا ساختمان ترمینال موجود را به دلیل هزینه های بالای بهره برداری رها کند و آن را با یک ترمینال جدید یک چهارم اندازه جایگزین کند. در سال 2017 ، این فرودگاه اعلام کرد که ترمینال موجود در عوض با هزینه 26.4 میلیون دلار بازسازی و کاهش خواهد یافت.

امکانات :

باند فرودگاه:

فرودگاه گندر دارای دو باند فعال است: باند 13/31 که 8900 فوت 200 پوند (2713 متر × 61 متر) ، و باند 03/21 (از 04/22 در آگوست 2004 تغییر یافته است) که 10500 فوت 200 پوند (3.200 متر) 61 میلیون پوند) و طی یک پروژه توانبخشی جامع 10 میلیون دلاری در سپتامبر 2012 انجام شد.

هواپیما - هلدینگ باکی

باند فرودگاه 03.21 به عنوان باند فرود اضطراری برای مدار شاتل فضایی ناسا تعیین شد. این فرودگاه همچنین یک باند فرود اضطراری مهم برای هواپیماهای بزرگ در کار فرامنطقه ای در سیستم ETOPS است ، که به هواپیماها نیاز دارد که همیشه از یک محل فرود مناسب ، فاصله کمتری داشته باشند. برای بسیاری از هواپیماهای دو موتوره این دو یا سه ساعت با نقص در یک موتور است.

خدمات آتش نشانی:

عملیات ایمنی و عملیات هوایی فرودگاه گندر مسئول عملیات آتش نشانی و نجات با استفاده از سه وسیله نقلیه در ایستگاه خود در داخل فرودگاه است. این کشور همچنین برای ارائه خدمات اضافی در برابر آتش سوزی ، با شهر آتش نشانی بندر توافق نامه همکاری متقابل دارد

هواپیما - هلدینگ باکی