baki

فرودگاه بین المللی کلگری

فرودگاه بین المللی کلگری (IATA: YYC، ICAO: CYYC) ، با نام تجاری YYC Calgary ، یک فرودگاه بین المللی است که در خدمت شهر کلگری آلبرتا کانادا است. این شهر تقریباً 17 کیلومتر (11 مایل) در شمال شرقی مرکز شهر واقع شده است و مساحتی معادل 21.36 کیلومترمربع (8.25 مایل مربع) دارد. کلگری بین المللی با 17.96 میلیون مسافر و 238.843 حرکت هواپیما در سال 2019 شلوغ ترین فرودگاه آلبرتا و چهارمین و شلوغ ترین در کانادا با هر دو روش است. صنایع نفتی و جهانگردی منطقه به رشد و توسعه در این فرودگاه کمک کرده است که پروازهای غیرقابل توقف به مجموعه ای از مقصدها در آمریکای شمالی و مرکزی ، اروپا و آسیا دارد. کلگری به عنوان دفتر مرکزی WestJet خدمت می کند و مرکز هوایی کانادا است. این فرودگاه در اواخر دهه 1930 ساخته شده است و به چهار مسير باند ، دو ساختمان ترمینال با 5 کاناله برای مسافران ، انبارهای حمل بار و سایر زیرساختها تبدیل شده است. اداره فرودگاه کلگری این ملک را هنگام پرداخت اجاره به دولت فدرال اداره می کند. در نزدیکی فرودگاه آزادراه Deerfoot Trail برای حمل و نقل به داخل شهر قرار دارد و ترانزیت عمومی نیز در خدمت فرودگاه است.

هواپیما - هلدینگ باکی

زیر ساخت:

پایانه های مسافری:

فرودگاه کلگری دو ترمینال دارد ، یکی برای عملیات داخلی و دیگری برای پروازهای بین المللی. ترمینال داخلی خود شامل سه ترمینال با نام های A ، B و C است. ترمینال بین المللی از Concourse E برای پروازهای مستقر در ایالات متحده و Concourse D برای پروازهای به کشورهای دیگر تشکیل شده است. مسافرانی که به ایالات متحده سفر می کنند قبل از عزیمت در محل ترخیص ، آداب و رسوم و مهاجرت را ترخیص می کنند. ترمینال بین المللی تحت سیستم تماس با دروازه فعالیت می کند که در آن مسافران در یک منطقه اصلی صندلی و خرید منتظر می مانند. آنها پس از ارسال اطلاعات پرواز به سمت دروازه حرکت می کنند. این دو ترمینال توسط هر دو راهرو و یک مسیر جداگانه برای خدمات YYC Link متصل می شوند. کارکنان فرودگاه با اتصال وسایل نقلیه با 10 صندلی ، مسافران را در امتداد این راهرو قرار می دهند .

هواپیما - هلدینگ باکی

WestJet از طراحی ترمینال بین المللی که در سال 2016 افتتاح شده انتقاد کرده است. مدیرعامل شرکت هواپیمایی اعلام کرد فاصله بین پایانه ها برای اتصال مسافران خیلی طولانی است و YYC Link برای حل این مشکل کافی نیست. در نتیجه ، WestJet مجبور شد برنامه های خود را تغییر دهد تا زمان اضافی برای مسافرانی که از طریق کلگری عبور می کنند ، فراهم شود. اداره فرودگاه کلگری پاسخ داد كه مشكلات مربوط به روند اتصالات را نمی بیند ، اگرچه گفته است كه مسافران برای تنظیم شرایط جدید نیاز به زمان دارند.

باند فرودگاه :

فرودگاه کلگری به چهار باند با ابعاد زیر مجهز شده است:

باند08/26 is 6,200 ft × 150 ft (1,890 m × 46 m)

11/29 is 8,000 ft × 200 ft (2,438 m × 61 m)باند

17R/35L is 12,675 ft × 200 ft (3,863 m × 61 m)باند

17L/35R is 14,000 ft × 200 ft (4,267 m × 61 m)باند

هواپیما - هلدینگ باکی

طولانی ترین باند در کانادا در در سال 2014 افتتاح شد، این باند برای کاهش شلوغی و اسکان بهتر هواپیماهای سنگین تر ساخته شده است: وزن چنین هواپیماهایی ، همراه با چگالی هوا کم ناشی از ارتفاع زیاد فرودگاه و درجه حرارت. در طول تابستان ، به این معنی است که یک حرکت باند طولانی تر برای برخاستن لازم است. باند 17L / 35R همچنین با بتونی لایه بندی شده است ، ماده ای با دوام تر از آسفالت که سه باند فرودگاه دیگر را تشکیل می دهد.

بار :

این فرودگاه مساحت گسترده ای را برای انجام امور حمل و نقل اختصاص داده است ، از جمله بیش از 3000000فوت مربع (280000 متر مربع) فضای انبار. خطوط هوایی باری مانند Cargolux سفرهای منظم به اروپا ، آسیا و مقصد دیگر را انجام می دهند. در سال 2017 ، فرودگاه کلگری 147000 تن بار را جابجا کرد.

هواپیما - هلدینگ باکی

سایر امکانات :

در فاصله 91 متری (299 فوت) ، برج کنترل ترافیک هوایی فرودگاه بلندترین برج کنترل مستقل کانادا با افتتاح آن در سال 2013 بود. در مقایسه با برج قبلی ، فضای بیشتری برای کنترل کننده های ترافیک هوایی در نظر گرفته شده است و به مرکز فرودگاه نزدیکتر است و به کنترلرها منظره بهتری از فرودگاه می دهد. در همین حال ، دفتر مرکزی WestJet و شرکت تابعه آن WestJet Encore در محل واقع شده است. دو هتل در فرودگاه نیز وجود دارد.

هواپیما - هلدینگ باکی